Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„e-Veselības sistēmas funkcionalitātes un e-Pakalpojumi kopumā izstrādāti atbilstoši e-Veselības projektos paredzētajam un nodrošina projektos paredzēto funkcionālo darbību, savukārt attiecībā uz konstatētajām atkāpēm turpinās komunikācija,” – ar šādu bezzobainu secinājumu beigusies veselības ministres Andas Čakšas izreklamētā dienesta pārbaude par bēdīgi slaveno, dārgo un joprojām tikai daļēji funkcionējošo e-Veselības projektu.

Pietiek šodien publicē dienesta pārbaudes ziņojumu „Par Eiropas Savienības fondu 2007.-2013.gada plānošanas perioda e- Veselības projektu ieviešanu” un arī tam pievienotās norādes uz it kā vainīgajām amatpersonām – „it kā vainīgajām” tāpēc, ka vienlaikus ziņojumā minēts uz „nepārvaramo varu”: „e-Veselības politikas ieviešana atbilstoši pamatnostādnēm un plānam bija ievērojami atkarīga no papildus pieejamā finansējuma, kas tika piešķirts vēlāk un ievērojami mazākā apjomā, un par attiecīgajiem uzdevumiem atbildīgās personas bija ierobežotas attiecībā uz iespēju šo situāciju ietekmēt.”

Tiesa, pārbaudes laikā gan esot konstatēts, ka „atsevišķas e-Veselības sistēmas un e-Pakalpojumi, kas tika paredzēti iepirkumu tehniskajās specifikācijas, nav pasūtītas un izstrādātas”, taču arī par to neesot pamats uztraukties, jo „par minētajiem pakalpojumiem nav veikta samaksa un par atbilstošu summu samazinātas e-Veselības projektu izmaksas”. Turklāt „pēc gala lēmuma pieņemšanas par iespējamo neatbilstību, ja būs attiecināms, atbilstoši Ministru kabineta 2015.gada 22.septembra protokola Nr.50 36.§ 6.punktam tiks veikta atsevišķa dienesta pārbaude”.

Dienesta pārbaudē atrasta vēl virkne nepersonificējamu iemeslu e-Veselības projekta problēmām. Tā, piemēram, „kavējumus e-Veselības 1.kārtas projektu izstrādē un ieviešanas uzsākšanā var saistīt ar VM e-Veselības ieviešanas nodaļas likvidāciju un finansējuma saņēmēju maiņu 2009.gada rudenī, kā arī nepietiekamo finansējuma saņēmēja kapacitāti. Kaut arī projektu iesniegumu izstrādes posmā vadības un kontroles sistēma nodrošināja priekšnosacījumus e-Veselības 1.kārtas projektu kvalitatīvai, uz stratēģisko pieeju balstītai un savstarpēji saskaņotai izstrādei, tomēr vienotās koordinācijas trūkumu no VM puses var uzskatīt par vienu no faktoriem, kas vēlāk noveda pie projektu savstarpējo savietojamības problēmām”.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Dokumenti

FotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Civilizācijas norieta enciklopēdija: mantojums

FotoĻoti izplatīts ir viedoklis par antīkās kultūras turpināšanos eiropeiskajā jeb Rietumu kultūrā. Par Rietumu kultūras sākotni un pamatu uzskata antīko kultūru. Tāds viedoklis dominē vispārējā izglītībā un sabiedrības masu apziņā.
Lasīt visu...

21

Vai TV3 politisko ziņu reportieris barojas no pirista Federa?

FotoVakar noskatījos visu televīziju sižetus par Reģionālās apvienības rīkoto preses konferenci par startu vēlēšanās. Sižeti kā jau sižeti - kas būs līderi, kāda programma, kā līdz šim veicies un kāds partijas reitings.
Lasīt visu...

13

Liksim svešus bērnus mierā

FotoIedomājieties - jūs pavadāt nedēļas nogali mājās ar ģimeni. Kamēr jūs esat virtuvē un gatavojat pusdienas, jūsu mājās kāds ielaužas un aizved prom jūsu bērnu. Kādu laiku šis "kāds" jūsu bērnu tur ieslodzījumā pie sevis, bet ar laiku bērns aug, kas, protams, rada problēmas - ēd vairāk, vajadzīgas jaunas drēbes utt. Tad nu nolaupītājs sameklē bērnunamu, kur jūsu bērnu izmitināt - lai atbildīgās iestādes par viņu rūpējas. Bet jūs par savu bērnu nekad vairs neko nedzirdat...
Lasīt visu...

12

Džungļu likumi

FotoLielākā cilvēku daļa, arī latviešu, dzīvo ilūziju varā. Bieži nākas dzirdēt sašutušas runas un pārmetumus par kādu politiķi – nu kā viņš tā drīkst, nu kā viņš tā var... Bet kāpēc lai viņš tā nedrīkstētu un nevarētu? Noziedznieki neveido noziedzīgas organizācijas, lai ievērotu likumus, politiķi neveido politiskas organizācijas un necīnās par varu, lai ievērotu likumus un partiju programmās rakstīto.
Lasīt visu...

22

Kāpēc es raudāju?

FotoEs esmu ļoti nemuzikāls cilvēks. Man ne tikai nav muzikālās dzirdes, man pat ir problēmas ar elementāra ritma sadzirdēšanu (pat valsī man ir problēmas, tam jābūt ļoti elementāram un izteiktam, lai es varētu izdejot visvienkāršāko viens, div’, trīs, viens, div’, trīs, bet par tādām lietām kā tango man pat nav, ko domāt). Man nepatīk arī pasākumi, kuros ir daudz cilvēku. Es varu izturēt, ja vajag, bet man nepatīk. Bet vēl vairāk man nepatīk un īpašas aizdomas raisa masu kultūras produkti. Ja kaut kas patīk visiem, es negribu pat uzzināt, kas tas ir.
Lasīt visu...

10

Esiet sveikti, Ziemas... nē, Dziesmusvētku dalībnieki

FotoSvētku dalībnieki! Šodien mēs svinam latviešu dziesmas un dejas svētkus! Es sveicu Vispārējo latviešu dziesmusvētku kopkori – mūsu tautas diženāko simbolu – stipru un varenu!
Lasīt visu...

21

Viss sākas galvā – gan attieksme, gan diskriminācija

FotoVēlos izteikt pārdomas par vienu tēmu, kura nav atrodama nevienas politiskās partijas līdz šim zināmajām priekšvēlēšanu programmām. Varbūt tāpēc, ka ilgus gadus šajā pasaules nostūrī gan padomijas laikos, gan arī neatkarības laikos tā bija un ir savā ziņā tabu. Līdzīgi kā ar karstu kartupeli - to paviļā, paviļā, bet baidās paņemt rokās, kur nu vēl par to runāt vai rakstīt. Lielākā daļa sabiedrības par to negrib runāt, rakstīt, kur nu vēl domāt. Kas to gribētu darīt? Tie ir cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem un viņu tuvinieki.
Lasīt visu...

Lursoft