Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iespējams, ar maksātnespējīgā uzņēmuma Liepājas metalurgs Mantas pārdošanas plānu tīši veiktas darbības, lai pretēji kreditoru interesēm „vajadzīgie pircēji” nopirktu tos interesējošo mantu lēti, - astoņi Liepājas metalurga kreditori izdarījuši šādu secinājumu par uzņēmuma maksātnespējas administratora Haralda Velmera sagatavoto Liepājas metalurga Mantas pārdošanas plānu. Kreditoriem arī esot pamatotas aizdomas, ka Mantas pārdošanas plānā nav pilnā apjomā iekļauta visa Liepājas metalurga manta.

Pietiek rīcībā nonākuši astoņu nenodrošināto kreditoru - dažādu ārvalstu uzņēmumu pilnvarotās pārstāves Sandras Velhovikas administratoram nosūtītie "Iebildumi par MAS Liepājas metalurgs Mantas pārdošanas plānu no 21.01.2014. ar 24.01.2014. precizējumiem", kurā izteikti šie un vēl virkne citu detalizēti izklāstītu iebildumu pret Velmera iecerēto uzņēmuma mantas pārdošanas plānu.

Pietiek jau informējis, ka Velmers iecerējis maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma pamatražotni pārdot nevis izsolē, bet gan "labākā piedāvājuma" iesniedzējam - pēc shēmas, kāda savulaik tika aktīvi izmantota Latvijas kuģniecības privatizācijā. Šādā veidā Velmers prognozējot saņemt pat 112 miljonus eiro, kas ir oficiālais ražotnes novērtējums.

Velmera plānā apgalvots, ka administrators izvērtējis uzņēmuma mantas (ieķīlātās un neieķīlātās) pārdošanu un secinājis, ka kreditoru ieguvums no mantas pārdošanas uzņēmumu vai lietu kopības ietvaros būs augstāks, nekā pārdodot katru mantas vienību atsevišķi, par vērtību, kas nosakāma attiecīgā uzņēmuma ietvaros saimnieciskās darbības neturpināšanas (likvidācijas vērtība).

Tāpēc Velmers uzsākšot Liepājas metalurga mantas pārdošanu uzņēmumu vai lietu kopības ietvaros, nerīkojot izsoli, faktiski saskaņā ar pamatprincipiem, kas atgādina savulaik oligarhu rokās paslepus nonākušās Latvijas kuģniecības privatizācijas shēmas - uzņēmumu pārdot nevis atklātā izsolē, bet gan pēc sarežģītiem kritērijiem nosakāmā "labākā piedāvājuma" iesniedzējam.

Pietiek šodien pilnā apmērā publicē astoņu nenodrošināto kreditoru iebildumus pret Velmera iecerēto Liepājas metalurga Mantas pārdošanas plānu:

"Nenodrošināto kreditoru:

"ICI SUISSE SA", reģ.Nr. CH17030331297,

"Torgoviy dom NIIEPM OOO", reģ.Nr. INN6321220464

"BLS BLAZEJ SULICH”, reģ.Nr. 142462176

"Dragon TOO", reģ.nr. RNN391900220299,

"AKATA scrap recycling" ApS, reģ.Nr. 28676166,

Firma Handlowa „Rudnicki”, reģ Nr.578-147-91-05

"WE-MET PRZEDSIEBIORSTWO HANDLOWE JANUSZ WENTA", reģ. Nr.190331442

POLCOPPER SP. Z O.O., reģ.Nr. 0000088508

pilnvarotās pārstāves Sandras Velhovikas

Iebildumi par MAS Liepājas metalurgs Mantas pārdošanas plānu no 21.01.2014. ar 24.01.2014. precizējumiem

Rīgā, 2014.gada 5.februārī

Ar Liepājas tiesas 2013.gada 12.novembra spriedumu tika pasludināts MAS Liepājas metalurgs maksātnespējas process, nosakot viena mēneša termiņu kreditoru prasījumu pieteikšanai. Ieraksts maksātnespējas reģistrā par parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanu izdarīts 2013.gada 13.novembrī.

21.01.2014. tika saņemts MAS Liepājas metalurgs Mantas pārdošanas plāns, bet 24.01.2014. tika saņemti Mantas pārdošanas plāna precizējumi.

Ņemot vērā to, ka saņemtais MAS Liepājas metalurgs Mantas pārdošanas plāns ar 24.01.2014. precizējumiem nesatur izsmeļošu informāciju par MAS Liepājas metalurgs mantu, nav precīzi norādīts katram nodrošinātajam kreditoram ieķīlātās mantas saraksts, kā arī nav norādīta mantas pārdošanas plānā iekļauto mantas vienību un pārdošanai izveidoto atsevišķu mantas grupu sastāvā iekļautās mantas vērtība, nenodrošinātie kreditori nevar pārliecināties par Mantas pārdošanas plānā norādītas informācijas atbilstību un faktiski nenodrošinātajiem kreditoriem pienākošos ienākumu daļu no MAS Liepājas metalurgs mantas, t.sk. ieķīlātās, pārdošanas (pēc nodrošināto saistību segšanas).

MAS Liepājas metalurgs Mantas pārdošanas plāns ar 24.01.2014. grozījumiem neatspoguļo jebkādu pamatojumu administratora viedoklim par AS ”LIEPĀJAS OSTA LM” akciju pārdošanas atlikšanu un pārdošanai paredzēto atsevišķo vienību un komplektēto mantas grupu veidošanas tiesiski ekonomisko pamatu, pie tam to nosaucot par uzņēmuma pārdošanu.

Attiecībā uz 2014.gada 21.janvāra MAS Liepājas metalurgs Mantas pārdošanas plānu ar 24.01.2014. precizējumiem (turpmāk tekstā saukts – Mantas pārdošanas plāns) nenodrošinātie kreditori "ICI SUISSE SA", "Torgoviy dom NIIEPM OOO", "BLS BLAZEJ SULICH”,"Dragon TOO","AKATA scrap recycling", Firma Handlowa „Rudnicki”, "WE-MET PRZEDSIEBIORSTWO HANDLOWE JANUSZ WENTA", POLCOPPER SP. Z O.O. sniedz sekojošus iebildumus.

No AS Liepājas metalurgs TAP pasākumu Plānam (tika apstiprināts Liepājas tiesā), pielikumā P1 pievienotās bilances uz 01.08.2013. bija konstatējams, ka AS Liepājas metalurgs pašu kapitāls ir pozitīvs Ls 46 895 309, kas nozīmē, ka aktīvi Ls 177 795 783 (EUR 252 980 608) par Ls 46 895 309 (EUR 667 26013) pārsniedz saistības Ls 130 044 474 (EUR 185 036 617). Tātad jāsecina, ka visi kreditori, t.sk. nenodrošinātie kreditori, saņemtu savu prasījumu summu apmaksu 100% apmērā pat pie nosacījuma, ka aktīvi tiktu atsavināti ar piespiedu atsavināšanas vērtību, proti, par 75% no to tirgus vērtības (177 milj. Ls x75%=132 milj.Ls (188 milj.EUR)), pieļaujot iespēju pārdot visu uzņēmumu kā kopumu (Maksātnespējas likuma 114.pants).

Kreditoriem pieejamā Mantas pārdošanas plāna 3.1. un 3.2. daļā norādīts, ka administrators paredz atgūstamo summu no visas mantas kopā EUR 116 703 199 jeb LVL 82 019 475, t.i. par 50 milj. Ls jeb 71 milj EUR mazāk, kā pēc AS Liepājas metalurgs mantas sastāva uz 01.08.2013. tika plānoti pie vissliktākās prognozes ieņēmumi no mantas ātrās realizācijas.

Salīdzinot MAS Liepājas metalurgs TAP pasākumu plānā iekļauto informāciju ar Mantas pārdošanas plānu, ir konstatējamas būtiskas finanšu datu neatbilstības, kas rada pamatotas aizdomas, ka Mantas pārdošanas plānā nav pilnā apjomā iekļauta MAS Liepājas metalurgs manta, gan neieķīlātā, gan ieķīlātā, turklāt Mantas pārdošanas plānā nekas nav minēts par prasījumiem pret amatpersonām, par inventarizācijā konstatētajiem iztrūkumiem, apstrīdamajiem darījumiem, piedzenamajiem zaudējumiem, u.c.

Maksātnespējas likums 92.panta pirmajā daļā noteikts, ka Parādnieka manta šā likuma izpratnē ir:1) parādnieka nekustamais īpašums, kustamā manta, tajā skaitā naudas līdzekļi; 2) naudas līdzekļi, kas iegūti, atsavinot parādnieka mantu;3) saskaņā ar šā likuma 93.pantu atgūtā manta;4) augļi, kas iegūti no parādnieka mantas juridiskās personas maksātnespējas procesa laikā;5) juridiskās personas maksātnespējas procesa laikā cita tiesiski iegūtā manta. Neskatoties uz likumā noteikto MAS Liepājas metalurgs administrators nav norādījis Mantas pārdošanas plānā, kāda manta tika atsavināta maksātnespējas procesa laikā, kam, par kādu naudas summu, tāpat nav sniegta informācija par jebkuru norakstītu, nozagtu vai iznīcinātu mantu, tās izslēgšanas iemesliem, zaudējumu apmēru, rīcību zaudējumu piedziņai, kaut arī publiskajā telpā izskanēja informācija par MAS Liepājas metalurgs piederošās ēkas degšanu. MAS Liepājas metalurgs administrators nav Mantas pārdošanas plānā sniedzis jebkādu informāciju par ieņēmumiem no MAS Liepājas metalurgs kustamas (piem. autotransports) un nekustamas mantas nomas, par noslēgtajiem un spēkā esošajiem nomas līgumiem, ar ko šie līgumi ir noslēgti, kas ir līguma priekšmets, cik liela ir nomas maksa. Kreditoru rīcībā ir informācija, ka administratoram ir tikuši iesniegti piedāvājumi administrācijas procesa izdevumu samazināšanai nodot MAS Liepājas metalurgs mantu nomā. Mantas pārdošanas plānā nav minēts šis fakts, kā arī administratora atteikuma pamatojums. Mantas pārdošanas plāns nesniedz jebkādu informāciju par Parādniekam piederošo akciju un kapitāla daļu citās kapitālsabiedrībās administratora nodrošināto pārvaldi un iespējamiem ienākumiem (dividendēm) no šīm kapitālsabiedrībām.

Kreditoriem nezināmu iemeslu dēļ (Liepājas tiesas spriedums Lietā Nr.C20361513 nesatur citu pamatojumu, kā vien to, ka MAS Liepājas metalurgs galvenais interešu centrs atrodas Latvijā) MAS Liepājas metalurgs maksātnespējas procesam tiek piemērota pārrobežas maksātnespējas procesa procedūra, un Maksātnespējas likums 92.panta otrajā daļā norāda, ka, ja pret parādnieku uzsākta Padomes regulas Nr. 1346/2000 3.panta 2.punktā noteiktā maksātnespējas procedūra, šā panta pirmajā daļā norādītā manta atrodas Latvijā. MAS Liepājas metalurgs Mantas pārdošanas plānā nav minēts par MAS Liepājas metalurgs pārējo mantu, kas atrodas ārpus Latvijas teritorijas, kāds ir mantas sastāvs, kur tā atrodas, kas mantu pārvalda. Administrators nav sniedzis arī apliecinājuma, ka MAS Liepājas metalurgs nav mantas un naudas ārpus Latvijas teritorijas. Kreditoriem Mantas pārdošanas plānā nav sniegta informācija par mantu un naudu ārpus Latvijas teritorijas, iespējams, to apzināti slēpjot.

Maksātnespējas likums 92.panta trešajā daļā norāda, ka, parādnieka mantas sarakstā, uz kuru vēršami kreditoru prasījumi, nav iekļaujama manta, uz kuru saskaņā ar normatīvajiem aktiem nevar vērst piedziņu. MAS Liepājas metalurgs administrators nav Mantas pārdošanas plānā norādījis, vai ir tāda MAS Liepājas metalurgs manta, uz kuru tādējādi netiek vērsta piedziņa, un manta nav iekļauta Mantas pārdošanas plānā. MAS Liepājas metalurgs administrators nav arī sniedzis apgalvojumu, ka nav tādas MAS Liepājas metalurgs mantas, par kuru notiek strīds. Kreditoriem Mantas pārdošanas plānā nav sniegta informācija par mantu, par kuru pastāv strīds, un uz kuru netiek vērsta piedziņa, neiekļaujot Mantas pārdošanas plānā, nav ziņu par tiesvedībām mantas sakarā vispār.

Maksātnespējas likums 93.panta pirmajā daļā nosaka, ka atgūtā manta šā likuma izpratnē ir naudas līdzekļi, kā arī cita manta, kas: 1) iekļauta parādnieka mantā juridiskās personas maksātnespējas procesa laikā, pamatojoties uz prasījuma tiesībām pret trešajām personām; 2) atgūta, atzīstot darījumus par spēkā neesošiem; 3) atgūta, atprasot segtos parādus (99.pants); 4) atgūta, atprasot rokas ķīlas priekšmetu.

Maksātnespējas likums 93.panta otrā daļa nosaka, ka atgūtajai mantai pielīdzināmi: 1) naudas līdzekļi un manta, kas iegūta no juridiskās personas pārvaldes institūciju locekļiem, pamatojoties uz viņu pienākumu atbildēt par nodarītajiem zaudējumiem; 2) naudas līdzekļi un manta, kas iegūta no personālsabiedrības personiski atbildīgajiem biedriem, pamatojoties uz viņu pienākumu atbildēt par personālsabiedrības saistībām; 3) naudas līdzekļi, kas iegūti no dalībniekiem (akcionāriem) un citu pārvaldes institūciju locekļiem kriminālsodāma juridiskās personas maksātnespējas procesa gadījumā un citos likumā paredzētajos gadījumos.

Mantas pārdošanas plāns nesatur nekādu informāciju par trešajām personām piederošo mantu, kuru turpinātu uzturēt administrators vai apstiprinājumu, ka nav šādas mantas (kreditoriem gan ir citas ziņas). Minētā informācija mantas pārdošanas plānā ir nepieciešama, jo tieši saistīta ar kreditoru kopuma interesēm, attiecībā uz mantas uzturēšanas izdevumu pamatojumu administrācijas procesa izdevumos, kā arī iespējamiem ienākumiem par trešo personu mantas uzturēšanu (Maksātnespējas likuma 94.pants).

Jāsecina, ka, gatavojot Mantas pārdošanas plānu, administrators nav ievērojis Likumu „Par grāmatvedību”, t.sk. III nodaļu „Inventarizācija un pārskati”, Gada pārskatu likumu, MK Noteikumus Nr.585 „Par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju”, MK Noteikumus Nr.583 „Uzņēmuma mantas, ka arī prasījumu un saistību novērtēšana grāmatvedībā un atspoguļošana finanšu pārskatos, ja uzņēmuma vai tā struktūrvienības darbība tiek izbeigta” vai administrators tīši Mantas pārdošanas plānā noklusējis būtisku informāciju (Maksātnespējas likums 92., 93.,94.pantu izpratnē) par MAS Liepājas metalurgs mantu.

Ņemot vērā īso laika periodu (uz 01.08.2013., par TAP plāna izpildi un Mantas pārdošanas plānā) MAS Liepājas metalurgs salīdzinošos finanšu datus, kā arī trešo personu sniegtās ziņas par MAS Liepājas metalurgs mantu, kas ir kreditoru rīcībā, Mantas pārdošanas plāns neatspoguļo patieso objektīvo informāciju par MAS Liepājas metalurgs mantas sastāvu, neatspoguļo novirzes, ja tādas ir radušās mantas sastāvam, to pamatojumu. Mantas pārdošanas plāna uzbūve un posteņu klasifikācija nesniedz pilnu informāciju par MAS Liepājas metalurgs visu mantu, tās vienību un atsevišķu mantas grupu sastāvu un novērtējumu.

Maksātnespējas likuma 113.panta pirmajā daļā cita starpā ir norādīts, ka parādnieka mantas pārdošanas plānā administrators iekļauj: 1) neieķīlātās parādnieka mantas sarakstu; 2) neieķīlātās parādnieka mantas novērtējumu; 3) prognozējamo līdzekļu apmēru, kurus plānots iegūt, pārdodot neieķīlāto parādnieka mantu, atsevišķi norādot to līdzekļu apmēru, kurus plānots iegūt izsolē un bez tās, papildus norādot līdzekļu apmēru, kurus plānots iegūt parādnieka mantas kā lietu kopības pārdošanā izsolē un bez tās un 4) neieķīlātās parādnieka mantas pārdošanas veidu (ar izsoli vai bez tās).

Vēršam administratora uzmanību, ka pēc aktuālās informācijas, kas iegūta no publisko reģistru datu sistēmas (arī TAP pasākumu plāna pielikumā norādītās mantas sarakstiem) piem. VZD, Zemesgrāmatā un CSDD, MAS Liepājas metalurgs pieder mantas sastāvs, kas atšķiras no Mantas pārdošanas plānā minētā, nav sniegti paskaidrojumi par šīm novirzēm.

Mantas pārdošanas plānā nav sniegta pilna informācija par speciālistiem un darba uzdevumu, ko tiem tika devis administrators, attiecībā uz mantas sastāva un novērtējuma noteikšanu, kā arī mantas pārdošanas sakarā. Kreditoriem nav skaidras informācijas, no kurienes radusies informācija Mantas pārdošanas plānā par MAS Liepājas metalurgs mantu un tās pārdošanu, vai tas ir kādā/kādu speciālistu viedoklis, vai tas ir vienīgi administratora vienpersonisks viedoklis. Minētā informācija kreditoriem ir nozīmīga, lai izvērtētu, kura persona ir atbildīga par mēģinājumu Mantas pārdošanas plānā slēpt patieso mantas apmēru, sastāvu un vēlmi slepeni, nekontrolēti pārdot mantu.

Lai arī mantas pārdošanas plāns Maksātnespējas likuma 113.panta izpratnē paredz tajā norādīt parādnieka mantas novērtējumu un iekļaut prognozējamo līdzekļu apmēru, kurus plānots iegūt pārdodot mantu, uzskatām, ka MAS Liepājas metalurgs mantas pārdošanas plāns iespējams nesatur korektu informāciju. Proti, ka administrators, izpildot Maksātnespējas likuma 65.panta 6.punktā noteikto pienākumu – veikt tiesiskas darbības citas parādnieka mantas atgūšanai, būtu izvērtējis attiecīgos darījumus, cita starpā, vai darījumu partneri ir veikuši norēķinus, un kādiem mērķiem iespējams saņemtie naudas līdzekļi ir tikuši novirzīti, kā arī pieprasījis informāciju Maksātnespējas likuma 27.panta 2.punkta izpratnē, lai realizētu iespēju atgūt šā likuma 93.pantā norādīto parādnieka mantu. Tāpat Mantas pārdošanas plānā nav sniegta informācija, vai nepastāv Maksātnespējas likuma 96.pantā minētie nosacījumi ar ieinteresētajām personām attiecībā pret parādnieku par zaudējumu nodarīšanu parādniekam un nav pamats celt tiesā prasību pret juridiskās personas pārvaldes institūciju locekļiem un kapitālsabiedrības dalībniekiem (akcionāriem) par viņu nodarīto zaudējumu atlīdzību (Maksātnespējas likuma 65.panta 8.punkts).

Mantas pārdošanas plānā nav dots katra nekustamā īpašuma apraksts un novērtējums. Mantas pārdošanas plānā nav sniegta informācija par MAS Liepājas metalurgs neilgi pirms maksātnespējas pasludināšanas ar mantu veiktajiem darījumiem, t.sk. nav dots vērtējums mantas ieķīlājumu grozījumiem.

Mantas pārdošanas plāns neatspoguļo jebkādu informāciju par mantas sastāvā iekļauto kapitāla daļu un akciju vērtību citās kapitālsabiedrībās, nesatur argumentētu pamatojumu administratora viedoklim par AS”LIEPĀJAS OSTA LM” akciju pārdošanas atlikšanu, un pārdošanai paredzēto atsevišķo vienību un komplektēto mantas grupu veidošanas tiesiski ekonomisko pamatu, pie tam to nosaucot par uzņēmuma pārdošanu. Tik nepilnīga informācija par pārdodamajiem objektiem ne vien liedz iespēju noteikt pareizāko pārdošanas modeli, bet arī ierobežo potenciālo pircēju loku, iespējams, pretēji kreditoru interesēm, nodrošinot kādam tās nopirkt zem tirgus vērtības.

Mantas pārdošanas plānā administrators nav iekļāvis un atšifrējis visu MAS Liepājas metalurgs kustamās mantas – pamatlīdzekļu (gan ieķīlāto, gan neieķīlāto) sastāvā uzskaitīto kustamo mantu, detalizētus pārdošanai izveidoto grupu mantu sarakstus, katras vienības novērtējumu.

Tāpat administrators Mantas pārdošanas plānā nav iekļāvis un atšifrējis visus MAS Liepājas metalurgs debitoru parādus (gan ieķīlātus, gan neieķīlātus), norādot precīzas parādu summas un novērtējumu par katra debitora piedziņas iespējamību. Mantas pārdošanas plānā atšifrēti debitori Ls 1 563 389,72 jeb EUR 2 224 503,16, bet uz 01.08.2013. debitoru sastāvs bilancē uzrādīja atlikumu Ls 2 196 488 jeb EUR 3 125 320,86

Mantas pārdošanas plānā administrators nav iekļāvis un atšifrējis visu MAS Liepājas metalurgs kustamās mantas - krājumu sastāvā iekļauto kustamo mantu (gan ieķīlāto, gan neieķīlāto), nav norādīts precīzs ieķīlātās un neieķīlātās mantas saraksts, konkrētas mantas ķīlas ņēmējs, katras vienības vai vienības grupas sastāvs un novērtējums. Uz 01.08.2013. MAS Liepājas metalurgs krājumu sastāvs bilancē uzrādīja atlikumu Ls 10 617 387 jeb EUR 15 107 181.

Sakarā ar šādu nepilnīgi sagatavotu Mantas pārdošanas plānu, kurā ir iekļauta ierobežota informācija par MAS Liepājas metalurgs mantas sastāvu, vērtību un pārdošanas nosacījumiem, kreditoriem izmaksai nav iespējama pareiza līdzekļu sadale starp ieņēmumiem no ieķīlātās un neieķīlātās mantas atsavināšanas, no ieņēmumiem par ieķīlātās mantas pārdošanu, kas pārsniedz nodrošinājuma summu.

Potenciālajiem pircējiem ar šādu informācijas ierobežojumu (informācijas slēpšanu) tiek liegta atklāta un pilnīga informācijas ieguve par Mantas pārdošanas plānā norādīto un pārdodamo MAS Liepājas metalurgs mantu, tās pārdošanas kārtību, noteikumiem. Ar to iespējamo pircēju loks tiek būtiski samazināts. Iespējams, ar Mantas pārdošanas plānu tīši veiktas minētās darbības, lai pretēji kreditoru interesēm „vajadzīgie pircēji” nopirktu tos interesējošo mantu lēti.

Kritiski vērtējams administratora paziņojums par uzņēmuma pārdošanu 114.panta kārtībā, jo faktiski Mantas pārdošanas plāns parāda tikai plānotu atsevišķu MAS Liepājas metalurgs mantas vienību pārdošanu, atsevišķu mantas grupu pārdošanu, kas nav uzņēmuma (kā visas MAS Liepājas metalurgs mantas) pārdošana.

Ņemot vērā, ka MAS Liepājas metalurgs mantas pārdošanas plānā nav iekļauts korekts parādnieka mantas sastāvs, nav atspoguļots konkrētu mantas vienību novērtējums un apšaubāms prognozējamo saņemamo līdzekļu apmērs, pamatojoties uz Maksātnespējas likuma 113.panta trešo daļu, paziņojam, ka "ICI SUISSE SA", "Torgoviy dom NIIEPM OOO", "BLS BLAZEJ SULICH”,"Dragon TOO","AKATA scrap recycling", Firma Handlowa „Rudnicki”, "WE-MET PRZEDSIEBIORSTWO HANDLOWE JANUSZ WENTA", POLCOPPER SP. Z O.O. ir iebildumi par mantas pārdošanas plānu no pirmās plāna daļas līdz vienpadsmitajai plāna daļai, iebilstot par visiem šajās plāna daļās iekļautajiem punktiem un iebilstot par plāna punktu apakšpunktiem, t.sk. norādīto mantas pārdošanas veidu. Mantas pārdošanas plāns esošajā redakcijā nenodrošina iespēju kreditoriem iegūt iespējami lielākus naudas līdzekļus mantas pārdošanas rezultātā, tāpēc Mantas pārdošanas plāns esošajā redakcijā, kā Maksātnespējas likumam neatbilstošs, nevar būt par pamatu MAS Liepājas metalurgs mantas pārdošanas veida izvēlei un mantas pārdošanai."

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Nē seksuālai vardarbībai!

FotoIzskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek ar attiecīgiem noturības solījumiem un liecinieku (eparaksta) klātbūtnē. Paga, nevaru atcerēties, nebija šitāda štelle jau iepriekš izgudrota?
Lasīt visu...

21

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

FotoLatvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu.
Lasīt visu...

21

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

Foto2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās jēdziens “post patiesība” tik bieži un enerģiski tika lietots un analizēts visā Rietumu pasaulē, ka “Oxford dictionary” to atzina par gada vārdu. 
Lasīt visu...

21

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

FotoNesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir citās NATO dalībvalstīs, kuras nerobežojas ar krieviju, piemēram, Spānijā, Francijā vai Itālijā”, tautu nevis nomierināja, bet gan lika vēl vairāk satraukties par to, kas īsti valstī tiek darīts aizsardzības spēju stiprināšanā. Tā vietā, lai mierinātu iedzīvotājus ar tukšpļāpību, Polija intensīvi bruņojas. Bet ko šajā jomā dara Latvija?
Lasīt visu...

6

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

FotoKļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko mediju darbību. Padomes mājaslapā varam vien iepazīties ar 14 punktiem, kas vispārīgi iezīmē padomes darba jomas. Taču pēdējie skandāli un cilvēku neizpratne par sabiedrisko mediju izpausmēm liek uzdot daudzus jautājumus.
Lasīt visu...

20

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

FotoValdība 19. marta sēdē izskatīja Kultūras ministrijas (KM) sagatavoto informatīvo ziņojumu „Par Latvijas Republikas pievienošanos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) 1992. gada 9. maija Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām** Kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupai” un atbalstīja šo iniciatīvu.
Lasīt visu...

21

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

FotoŠī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa teikto lūdz vērtēt Saeimas komisijā” tās autors Ģirts Zvirbulis apgalvo:
Lasīt visu...

12

Uzmācīgie IRši

FotoPagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”
Lasīt visu...

21

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

FotoPazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara to dekādēm, dara to profesionāli, legāli un, pats galvenais, selektīvi (atšķirībā no 90% Latvijas mednieku) kuri šauj pa visu kas kustās.
Lasīt visu...