Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vladimira Kononova (attēlā) vadītā valsts akciju sabiedrība Latvijas autoceļu uzturētājs gatavojas tērēt līdz pat 50 tūkstošiem eiro no ceļu uzturēšanai paredzētā finansējuma, lai par šo naudu pirktu medijus un ar to palīdzību „veicinātu sabiedrības izpratni par valsts autoceļu uzturēšanas specifiku”.

„Informatīvi izglītojošas kampaņas īstenošana drošas pārvietošanās veicināšanai pa autoceļiem un sabiedrības izpratnes veicināšanai par valsts autoceļu uzturēšanas specifiku” – iepirkums ar šādu nosaukumu ir apstiprināts šīs valsts kapitālsabiedrības iepirkumu komisijas 10. aprīļa sēdē un jau ir izsludināts.

Iepirkuma nolikums rāda, ka „izpratnes veicināšanu” Latvijas autoceļu uzturētājs plāno sasniegt, pērkot publikācijas presē un interneta portālos, turklāt apmaksāto publikāciju veidošanai izmantojot šo mediju žurnālistus.

Pirmā iepirkuma lote paredz „īpašas rubrikas veidošanu 1 vai 2 lpp apjomā (atkarībā no nepieciešamības)” kādā laikrakstā laikā no 2017. gada aprīļa līdz 2017. gada jūnijam (ieskaitot) un „materiālu atspoguļojumu portālos, nodrošinot iespējami lielāku sasniegto auditoriju, t.sk. arī reģionos”.

Paredzēts, ka attiecīgā medija redakcijai par Latvijas autoceļu uzturētāja naudu „jāsagatavo publikācijas kopumā 9 lappušu apmērā laikrakstā un ne mazāk par 9 publikācijām portālos”.

Ir īpaši norādīts, ka valsts kapitālsabiedrības nauda ir jāatstrādā tieši konkrēto mediju žurnālistiem: „Rubrikas veidošanu pilnībā nodrošina laikraksta redakcija, izveidojot īpašu maketu, gatavojot publikācijas, veidot intervijas, sagatavojot fotogrāfijas, veicot maketēšanu (izstrādājot infografikas, ja nepieciešams), nodrošinot korektūru, kā arī nozīmējot atbildīgo projekta vadītāju”.

No iepirkuma nolikuma arī izriet, ka Latvijas autoceļu uzturētājs noteikti vēlas pirkt tieši kādu no lielākajiem Latvijas medijiem. „Laikraksta tirāža: vismaz 30 000. Kopējā lasītāju auditorija: vismaz 115 000. Web auditorija: vismaz 275 000. Piedāvājumā nepieciešams iesniegt auditorijas datus apliecinošus dokumentus,” teikts nolikumā.

Savukārt otrajā lotē uzdevumi ir līdzīgi, bet šeit pretendentiem uz valsts kapitālsabiedrības naudu kritēriji nav tik augsti: „Laikraksta tirāža: vismaz 20 000. Kopējā lasītāju auditorija: vismaz 70 000. Web auditorija: vismaz 200 000. Piedāvājumā nepieciešams iesniegt auditorijas datus apliecinošus dokumentus.”

Jāpiebilst, ka Kononovs pērn atalgojumā Latvijas autoceļu uzturētājā saņēmis vairāk nekā 103,6 tūkstošus eiro.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dažas atziņas pēc NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmes

Foto1. Lai gan tā bija spriedzes pilna, tomēr tālu no Pastardienas. 2. Tajā pieņemtie lēmumi objektīvi nostiprina NATO militārās spējas un atbilst mūsu drošības interesēm. 3. Sen nebiju redzējis tādu vienprātību saistībā ar draudu un risku vērtējumu, tostarp Krievijas rīcības kontekstā.
Lasīt visu...

21

Civilizācijas norieta enciklopēdija: mantojums

FotoĻoti izplatīts ir viedoklis par antīkās kultūras turpināšanos eiropeiskajā jeb Rietumu kultūrā. Par Rietumu kultūras sākotni un pamatu uzskata antīko kultūru. Tāds viedoklis dominē vispārējā izglītībā un sabiedrības masu apziņā.
Lasīt visu...

21

Vai TV3 politisko ziņu reportieris barojas no pirista Federa?

FotoVakar noskatījos visu televīziju sižetus par Reģionālās apvienības rīkoto preses konferenci par startu vēlēšanās. Sižeti kā jau sižeti - kas būs līderi, kāda programma, kā līdz šim veicies un kāds partijas reitings.
Lasīt visu...

13

Liksim svešus bērnus mierā

FotoIedomājieties - jūs pavadāt nedēļas nogali mājās ar ģimeni. Kamēr jūs esat virtuvē un gatavojat pusdienas, jūsu mājās kāds ielaužas un aizved prom jūsu bērnu. Kādu laiku šis "kāds" jūsu bērnu tur ieslodzījumā pie sevis, bet ar laiku bērns aug, kas, protams, rada problēmas - ēd vairāk, vajadzīgas jaunas drēbes utt. Tad nu nolaupītājs sameklē bērnunamu, kur jūsu bērnu izmitināt - lai atbildīgās iestādes par viņu rūpējas. Bet jūs par savu bērnu nekad vairs neko nedzirdat...
Lasīt visu...

12

Džungļu likumi

FotoLielākā cilvēku daļa, arī latviešu, dzīvo ilūziju varā. Bieži nākas dzirdēt sašutušas runas un pārmetumus par kādu politiķi – nu kā viņš tā drīkst, nu kā viņš tā var... Bet kāpēc lai viņš tā nedrīkstētu un nevarētu? Noziedznieki neveido noziedzīgas organizācijas, lai ievērotu likumus, politiķi neveido politiskas organizācijas un necīnās par varu, lai ievērotu likumus un partiju programmās rakstīto.
Lasīt visu...

22

Kāpēc es raudāju?

FotoEs esmu ļoti nemuzikāls cilvēks. Man ne tikai nav muzikālās dzirdes, man pat ir problēmas ar elementāra ritma sadzirdēšanu (pat valsī man ir problēmas, tam jābūt ļoti elementāram un izteiktam, lai es varētu izdejot visvienkāršāko viens, div’, trīs, viens, div’, trīs, bet par tādām lietām kā tango man pat nav, ko domāt). Man nepatīk arī pasākumi, kuros ir daudz cilvēku. Es varu izturēt, ja vajag, bet man nepatīk. Bet vēl vairāk man nepatīk un īpašas aizdomas raisa masu kultūras produkti. Ja kaut kas patīk visiem, es negribu pat uzzināt, kas tas ir.
Lasīt visu...

10

Esiet sveikti, Ziemas... nē, Dziesmusvētku dalībnieki

FotoSvētku dalībnieki! Šodien mēs svinam latviešu dziesmas un dejas svētkus! Es sveicu Vispārējo latviešu dziesmusvētku kopkori – mūsu tautas diženāko simbolu – stipru un varenu!
Lasīt visu...

21

Viss sākas galvā – gan attieksme, gan diskriminācija

FotoVēlos izteikt pārdomas par vienu tēmu, kura nav atrodama nevienas politiskās partijas līdz šim zināmajām priekšvēlēšanu programmām. Varbūt tāpēc, ka ilgus gadus šajā pasaules nostūrī gan padomijas laikos, gan arī neatkarības laikos tā bija un ir savā ziņā tabu. Līdzīgi kā ar karstu kartupeli - to paviļā, paviļā, bet baidās paņemt rokās, kur nu vēl par to runāt vai rakstīt. Lielākā daļa sabiedrības par to negrib runāt, rakstīt, kur nu vēl domāt. Kas to gribētu darīt? Tie ir cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem un viņu tuvinieki.
Lasīt visu...

Lursoft