Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Magonis: kolorīta "čečenu" versija

Dainis Lemešonoks, īpaši Pietiek
27.08.2015.
Komentāri (46)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Spriedumiem, kas sekos tālāk, esmu tikai labticīgs pastnieks. Varbūt prasts "dezas nolējējs", kas zina. Kad interesējos par Latvijas Dzelzceļa eksvadītāja demonstratīvā aresta politiskajiem aspektiem, "politikas ķēķī" nodarbināts paziņa laipni piesūtīja intriģējošu tekstu, kas, viņuprāt, visu izskaidro kā uz delnas.

Man, to izlasot, gan nepielipa sūtītāja entuziasms – esmu rezervēts pret svešām sazvērestības teorijām (vai tad pašam savu trūkst?), un teksts uzskatāmi demonstrē to neirotiski iekrāsoto pasaules redzējumu, kāds piemīt notikumu analizētājiem dziļi politikas kuluāros.

Paziņa atteicās autorizēt tekstu, jo nealkst publicitātes. Tomēr piedāvātais skatupunkts man šķita, mazākais, interesants – gribētos uzzināt citu Pietiek apmeklētāju vērtējumu te rakstītajam, kam atļāvos pielikt dažas skaidrojošas saites.

"Zemāk izklāstītā versija ir hipotētiska un balstās uz vairāku joprojām profesionāli aktīvu lietpratēju viedokli par pēdējā laika notikumiem dzelzceļa nozarē ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā un Krievijas Federācijā, izskaidrojot kopsakarības, to cēloņus.

Lai gan VAS Latvijas Dzelzceļš prezidenta Uģa Magoņa aizturēšana notika pirms Krievijas Dzelzceļa prezidenta Vladimira Jakuņina atkāpšanās, tomēr tieši Jakuņina atkāpšanās ir centrālais notikums, kas izskaidro visus pārējos. Jakuņina "aiziešana ar paaugstinājumu" ir varas un biznesa klanu konkurences rezultāts Krievijā. (Sīkāk par to var lasīt http://www.delfi.lv/news/world/other/putina-varas-piramida-kurs-patiesiba-valda-krievija-1-dala.d?id=44824366 un citviet).

Faktiski Jakuņina klans jeb viņa izveidota ekosistēma zaudē, atdodot spēcīgākas pozīcijas t.s. "drošības un spēka" struktūru klaniem, kuriem ir vēsturiski cieši kontakti ar t.s. "čečenu diasporu". Viena no versijām ir arī tāda, ka čečenu etniskā grupa ir ar būtisku ietekmi Igaunijas loģistikas un tranzīta biznesā. Tieši t.s. "drošībnieku" klana aktivitātes kalpoja par iemeslu Jakuņina perifērijas attīrīšanai un tranzīta-loģistikas jomas pārdalei kaimiņvalstīs – respektīvi, tā ir ietekmes pārdale KDz darbības perifērijā.

Te jāatceras dažas kopsakarības – basketbola kluba VEF Rīga padomes priekšsēdētāja Māra Martinsona tiešā saikne ar VTB Vienotās līgas goda prezidentu Sergeju Ivanovu (KF prezidenta administrācijas vadītāju, kas iekļauts Rietumu sankciju sarakstā); tāpat iespējamā KNAB vadošo darbinieku vēsturiskā saikne ar Krieviju, par kuras esamību un raksturu nav ne ziņu, ne acīmredzamu pierādījumu.

Īsais secinājums: LDz prezidenta Uģa Magoņa aizturēšana ir trīs valstu specdienestu (LV, EE, RUS) un komersantu ietekmes grupu darbības rezultāts, protams, ievērojot apkārt esošo pušu intereses."

----------------------

Papildu uzziņas:

svaigākas ziņas par Jakuņinu, īpaši šī;  

– viedoklis par "VEF Rīga" un Ivanovu;

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...