Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pētera Apiņa (attēlā) vadītā Latvijas Ārstu biedrība, kuras vadībai iespaidīgus ienākumus un ietekmi nodrošina tai dotās pilnvaras ārstu sertificēšanā, pēdējos mēnešos pieliek ievērojamas pūles, lai nepieļautu, ka tās Sertifikācijas padomes locekļiem tiktu noteikts valsts amatpersonas statuss, kas uzliek par pienākumu publiski atskaitīties par saviem ienākumiem. Pietiek šodien publicē portāla rīcībā nonākušu Valsts ieņēmumu dienesta dokumentu, kas rāda, cik nopietns ir šis cīkstiņš:

„Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atbilstoši kompetencei ir izskatījis 2017.gada 7.novembra iesniegumu “Par Veselības ministrijas vadītāju ilgstošu, apzinātu bezdarbību ārstniecības personu sertifikācijas procesa uzraudzībā” un tā pielikumus (iesniegums VID saņemts 2017.gada 27.novembrī).

Ņemot vērā, ka šajā iesniegums ietver ziņas par valsts amatpersonas statusa piemērošanu Latvijas Ārstu biedrības Sertifikācijas padomes locekļiem, ... saskaņā ar Iesnieguma likuma 4.panta otrajā daļā noteikto, daļā pēc piekritības iesniegumu izskatīšanai pārsūtīja VID.

Minētajā iesniegumā Jūs lūdzat ... veikt steidzamus pasākumus, lai Veselības ministrija novērš savā darbībā klajas “administratīvā vājuma” izpausmes, [..]. Minētajā iesniegumā arī esat norādījis pamatojumu attiecīgā lūguma izteikšanai un iesnieguma pielikumā esat pievienojis Veselības ministrijas, Valsts kancelejas, Latvijas Ārstu biedrības Jums sniegto skaidrojumu un Veselības ministrijas izdotā administratīvā akta kopijas.

Likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 28.panta trešajā daļā ir noteikts, ka Valsts ieņēmumu dienestam un Satversmes aizsardzības birojam ir pienākums pārbaudīt, vai:

1) publiskas personas institūcijas vadītājs Ministru kabineta noteiktajā termiņā un kārtībā ir iesniedzis valsts amatpersonu sarakstus;

2) publiskas personas institūcijas vadītāja iesniegtie valsts amatpersonu saraksti ir sastādīti pareizi un pilnīgi.

Ievērojot minēto, informējam, ka VID ir vērsies Veselības ministrijā saistībā ar Latvijas Ārstu biedrības Sertifikācijas padomes locekļu atzīšanu par valsts amatpersonām un šo personu iekļaušanu valsts amatpersonu sarakstā. Savukārt, ievērojot, ka Latvijas Ārstu biedrības viedoklis ir atšķirīgs, tad tiesiski pamatota risinājuma rašanai attiecībā uz valsts amatpersonas statusa attiecināšanu kopumā uz profesionālo organizāciju lēmējinstitūciju locekļiem š. g. oktobrī VID organizēja sanāksmi ar Tieslietu ministrijas, Veselības ministrijas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un profesionālo organizāciju pārstāvjiem.

Arī pēc sanāksmes VID uztur spēkā izteikto prasību – valsts amatpersonas statusa noteikšanu profesionālo organizāciju lēmējinstitūciju locekļiem, tostarp  Latvijas Ārstu biedrības Sertifikācijas padomes locekļiem. Šādu nostāju sanāksmē atbalstīja arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Informējam, ka likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 28.panta trešajā daļā noteiktā pienākuma ietvaros, VID ir veicis pārbaudi Veselības ministrijā un pārbaudes ietvaros saistībā ar Latvijas Ārstu biedrības Sertifikācijas padomes locekļu neiekļaušanu Veselības ministrijas valsts amatpersonu sarakstā ir uzsācis administratīvā pārkāpuma lietvedību par Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.32 pantā paredzēto pārkāpumu.

Vienlaikus informējam, ka saskaņā ar likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 31.pantā noteikto, VID par valsts amatpersonas darbībā konstatētajiem šā likuma pārkāpumiem informē sabiedrību, ievietojot informāciju VID mājaslapā interneta vietnē www.vid.gov.lv /Noderīgi/Valsts amatpersonu pārkāpumi.

Nodokļu pārvaldes direktora vietnieka p.i. I.Antipova.”

An error has occured