Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja kāda privātpersona nebūtu pamanījusi, ka Valsts policijas dienestā atrodas persona, kurai likums to liedz, šis policists joprojām bez problēmām turpinātu dienesta gaitas, kuras sāka 2013.gadā. Neviena atbildīgā amatpersona „nebija pamanījusi”, ka pret policijas darbinieku iepriekš izbeigts kriminālprocess uz nereabilitējoša pamata, kas liedz ieņemt amatu policijā.

Par nelikumīgo dienestu Valsts policijai ziņoja privātpersona Rodijs Rododendrs. Viņš konstatēja, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē strādā Jānis Eglīts, pret kuru iepriekš izbeigts kriminālprocess uz nereabilitējoša pamata.

Rododendrs aicināja ne tikai atvaļināt Eglītu, bet arī saukt pie atbildības personas, kuru uzdevums bija pirms pieņemšanas dienestā pārliecināties, ka persona atbilst likumā noteiktajām normām.

Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums nosaka, ka dienestā var atrasties persona, kura nav saukta pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata.

Kā noskaidrojis Rododendrs, 2009.gadā pret Jāni Eglītu izbeigts kriminālprocess uz nereabilitējoša pamata. Ja nebūtu šīs acīgās personas, policijas darbinieks, kurš ieguvis seržanta pakāpi, joprojām turpinātu dienesta gaitas.

Pēc Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim adresētās vēstules Valsts policijas Iekšējās kontroles birojs sāka pārbaudi, un noskaidroja, ka šāds misēklis radies uzvārda īpatnības dēļ. Seržants ir nevis Eglītis, bet gan Eglīts. Tieši šis viens burtiņš bijis liktenīgs arī personai, kura pirms uzņemšanas dienestā pārbaudīja topošā policijas darbinieka atbilstību likumam Sodu reģistrā.

Pēc šī pārpratuma noskaidrošanas Eglīts no dienesta atvaļināts, bet persona, kurai bija jāveic pārbaude par viņa atbilstību dienestam, izsprukusi bez soda, jo disciplinārlietas ierosināšanai iestājies noilgums, jo pagājuši likumā noteikti divi gadi.

An error has occured