Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan lietu varētu jau nodot tiesaai, Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra, saudzējot Rīgas mēru Nilu Ušakovu un viņa vadītās partijas Saskaņa izredzes vēlēšanās, velk laiku un tā saukto „nanoūdens” lietu uz tiesu gatavojas sūtīt tikai rudenī, pēc Saeimas vēlēšanām, - tā liecina Pietiek no vairākiem avotiem saņemtā informācija.

„Lietā viss ir gatavs, apsūdzības, cietušie, var sūtīt uz tiesu, bet Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors Dainis Šteinbergs to darīšot tikai pēc vēlēšanām - sargā Saskaņas godu, jo tas varot ietekmēt Ušakovu, potenciālos domniekus,” apliecina viens no informācijas avotiem, savukārt prokuratūra nekādus komentārus nesniedz.

Kā zināms, lietas būtība ir – pirms trīsarpus gadiem mediji pavēstīja, ka Leona Bemhena (attēlā) vadītajā pašvaldības uzņēmumā Rīgas satiksme varētu būt notikusi apjomīga krāpšana saistībā ar tīrīšanas līdzekļu iegādi: uzņēmums samaksājis par dārgiem inovatīviem ķīmiskajiem līdzekļiem, bet vietā piegādāts ūdens.

Tikai trīs mēnešus pēc šīs lietas sākuma policija veica pirmās kratīšanas, un arī tagad vienīgais redzamais prokuratūras darba rezultāts ir – prokuratūra izteikusi Rīgas domei „brīdinājumu par turpmāku likuma pārkāpuma nepieļaujamību”, ko pašvaldība jau atzinusi par nepamatotu.

Tikmēr neoficiāli zināms, ka policija aizdomās turamā statusu piemērojusi bijušajam Rīgas satiksmes darbiniekam Vjačeslavam Stunžānam, „nanolīdzekļu” piegādātājam Aleksandram Bezkorovainijam un revidentam Valērijam Baškirovam.

Oficiāli Valsts policija apliecina, ka organizēta grupa 2012.gadā iniciējusi Rīgas pašvaldības uzņēmumu Rīgas satiksme sākt iepirkuma procedūru par nanotehnoloģisko ķīmijas līdzekļu iegādāšanos, panākot, ka iepirkumā piedalīties tiek uzaicināti pašas organizētās grupas izvēlēti pretendenti.

Iepriekš saskaņojot cenu piedāvājumu, iepirkuma procedūrā uzvarējušais pretendents guvis iespēju 2013.gadā pašvaldības uzņēmumam piegādāt par nanotehnoloģisko ķīmiju uzdotas vielas, kaut arī darījumu ķēdē iesaistīto uzņēmumu rīcībā šādu vielu nav bijis.

Krāpšanas īstenošanas nolūkā, lai minētā prece tiktu pieņemta, viltotas preču pavadzīmes un produktu etiķetes. Tāpat, ņemot vērā kāda aizdomās turētā pienākumus pašvaldības uzņēmumā ieņemtā amatā, visticamāk, minēto krāpšanu varēja noslēpt arī no tiem darbiniekiem, kuriem minētie ķīmijas līdzekļi jāpielieto transportlīdzekļu apstrādē.

Organizētā grupa sekmīgi īstenojusi krāpšanu viena līguma ietvaros, nolemjot to īstenot atkārtoti pēc analoģiskas kārtības. Tas attiecīgi īstenots visa 2014.gada laikā, vien nedaudz pamainot organizētās grupas dalībnieku sastāvu un kopā Rīgas satiksmei radot zaudējumus vairāk nekā 700 000 eiro apmērā.

An error has occured