1940.gadā prezidents Ulmanis arī “veiksmīgi nokomunicēja” Latvijai “draudzīga” karaspēka ienākšanu
Egils Helmanis12.09.2024.
Komentāri (0)
Pie katrām nebūšanām, kas uzpeld politiskajā dienaskārtībā, par ieradumu kļuvis piesaukt neveiksmīgu komunikāciju. Respektīvi, nav svarīgi, kādas “ziepes ir savārītas”, svarīgi to skaisti iesaiņot un iebarot publikai.
Neatkarīgi, vai runa ir par airBaltic, dzelzceļu vai nodokļiem, akcenti no būtiskā tiek pārvirzīti uz komunikāciju. Atliek vien kādai no augstākajām amatpersonām ievaidēties, ka “šajā gadījumā netika veiksmīgi nokomunicēts”, un lieta darīta.
Pirms dažām dienām Latvijā ielidoja krievijas drons. Paldies Dievam, neviens necieta. Esmu redzējis dzīvē, ko šī nāves mašīna ir spējīga nodarīt pilsētai.
Un jau atkal redzami mēģinājumi diskusiju aizvilkt komunikācijas tematiskajā purvā.
Redzams, ka NBS un Aizsardzības ministrijas vadoņi cenšas pēc iespējas noairēt jautājuma būtību ar tukšvārdības plūdiem. Galvenais censties saglabāt kaut cik pieņemamu tēlu!
Kopš brīža, kad krievijas nolūki un būtība ir skaidri katram, kura apziņas līmenis pārsniedz zarnu baktērijas spriestspēju, ir pagājuši jau gandrīz trīs gadi. Reālu darbu vietā, mācoties no Ukrainas pieredzes, esam redzējuši dažādas mundiera spodrināšanas un publikas mierināšanu, ka viss tiek kontrolēts.
Tā vietā, lai skaidri atzītu kļūdas, trūkumus un tos novērstu, jau atkal varam klausīties pretrunīgu, pozitīvi tonētu komunikāciju.
Aizsardzības ministrija kā steidzamāko darbu ir nevis izvēlējusies šī gadījuma analīzi, bet gan piešķīrusi 70 000 eiro Latgales medijiem, lai tie komunicētu ar sabiedrību par dronu “bez naidīgiem nolūkiem”.
1940.gadā prezidents Ulmanis arī “veiksmīgi nokomunicēja” Latvijai “draudzīga” karaspēka ienākšanu.
Vēsturei ir tendence atkārtoties, ja no tās nemācāmies.