Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lielu Latvijas žurnālistu grupu apsūdz par to, ka 2018.-2020. gadā sagatavojām rakstus starptautiskajai informācijas aģentūrai “Rossiya segodnya” piederošiem portāliem.

Aģentūras ģenerāldirektors ir Dmitrijs Kiseļovs. 2014. gadā viņš tika iekļauts Eiropas Savienības sankciju sarakstā. No tā “kompetentās iestādes” secina, ka, sadarbojoties ar “Rossiya segodnya”, esam pārkāpuši sankcijas. Un līdz ar to esam izdarījuši LR Krimināllikuma 84. panta pirmajā daļā paredzēto noziegumu (līdz 4 brīvības atņemšanas gadiem).

Un tagad paskatīsimies uz dokumentu. No tā izriet, ka 2019. gada 22. novembrī Latvijas Uzņēmumu reģistrs reģistrēja “Starptautisko informācijas aģentūru “Rossiya segodnya” kā plašsaziņas līdzekļa “Baltnews.lv” īpašnieku un izdevēju. Kā jums tas patīk?

Tas ir, Uzņēmumu reģistrs neuzskatīja, ka personālās sankcijas pret Kiseļovu attiecas uz aģentūru “Rossiya segodnya”. Un mierīgi sadarbojās ar aģentūru, nododot tās īpašumā Latvijas informācijas resursu.

Mēs arī mierīgi sadarbojāmies. Mēs arī neuzskatījām, ka personālās sankcijas pret Kiseļovu attiecas uz “Rossiya segodnya”. Mūsu pārliecība, ka mēs darbojamies likumīgi, citu starpā balstījās arī uz Uzņēmumu reģistra nostāju. Šāda nopietna valsts iestāde taču nevar kļūdīties!

Bet, ja tā tomēr ir kļūdījusies, kur tad ir krimināllieta pret Reģistra vadību? Tā jau nav kaut kādus tur rakstiņus publicējusi – sekojot VDD un prokuratūras loģikai, tā ir nodevusi zem sankcijām esošās personas rīcībā veselu plašsaziņas līdzekli.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...