Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sakarā ar to, ka YouTube kanālā spektrs.com programmā “Nacionālā drošība” esam tikai pieskārušies tematikai “Valsts kontrole: 330 miljonu vērtais NBS pārtikas iepirkums neatbilst aizsardzības resora un nacionālās drošības interesēm”, par ko personiskās domas izteica Juris Maklakovs, bijušais NBS komandieris, kā arī citi sarunas biedri, esam saņēmuši skatītāju jautājumus, tādējādi viņiem caur mums uzrunājot Jūs.

Savukārt, ņemot vērā, ka vēl joprojām medijos izskan pretrunīga informācija par skandalozo 220 miljonu eiro NBS pārtikas iegādes iepirkumu, vēlos uzdot Jums šādus jautājumus:

1. Valsts sekretārs J. Garisona kungs medijos sākotnēji apgalvoja, ka par šo skandalozo iepirkumu esot uzzinājis no medijiem, savukārt Jūs intervijā apgalvojāt, ka tieši Garisona kungs jau oktobrī esot informējis par šo skandalozo iepirkumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (turpmāk - KNAB). Kāpēc Garisona kungs mēdijiem sniedz nepatiesu informāciju?

2. Ja Garisona kungs jau oktobrī zināja par iespējamiem pārkāpumiem šajā iepirkumā, kāpēc viņš šo iepirkumu neapturēja un ļāva noslēgt līgumu, kurā ir aizdomas par korupciju? Vai Garisona kunga darba pienākumos nav novērst šādas nelikumības?

3. Vai Garisona kunga bezdarbība un nolaidība nav radījusi kaitējumu Latvijas Bruņoto spēku reputācijai, kas šajos ģeopolitiskajos apstākļos ir ārkārtīgi bīstami?

4. Ņemot vērā, ka Valsts kontrole savā paziņojumā ir norādījusi, ka vispusīga un objektīva situācijas noskaidrošana pašreizējos apstākļos nav iespējama, nevērtējot arī Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra J. Garisona, valsts sekretāra vietnieka nodrošinājuma jautājumos M. Paškēviča, nodrošinājuma un aizsardzības investīciju politikas departamenta vadītāja M. Ķudas u.c AM amatpersonu atbildības izvērtēšanu šajā iepirkumā. Kad tiks uzsākta dienesta izmeklēšana augstāk minētajām amatpersonām saskaņā ar Valsts kontroles ierosinājumu?

5. Vai augstāk minētās amatpersonas tiks atstādinātas uz dienesta izmeklēšanas laiku, lai netiktu traucēts neatkarīgās komisijas darbs?

6. Ņemot vērā, ka publiski izskanēja informācija, ka SIA “Zītari LZ“ nav kapacitātes (transports un noliktavas), lai pildītu līgumsaistības, kāpēc līgums ir spēkā līdz 31.12.2023?

7. Ņemot vērā, ka šis iepirkums paredzēja E-platformas izveidi, kurā būtu publiski pieejamas pārtikas piegādātāju cenas par pārtiku, lūdzu norādīt, kur es varu iepazīties ar pārtikas cenām, par kurām SIA “Zītari LZ“ veic piegādi?

* NA biedre, www.spektrs.com žurnāliste

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...