Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.

Tāpat vēlos paskaidrot, ka raksta virsrakstā esošais vārds “svinības” nebūt nenozīmē to, ka raksta autors uzskata 9.maiju par svinamu dienu, jo, kā zināms, tad 8.maijs, diena, kad 1945.gadā Vācija parakstīja kapitulācijas aktu, visā civilizētā pasaulē tiek atzīmēta kā nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena, kur balagānam ar dziesmām, dejām un šņabja dzeršanu nav vietas.

Ka jau tas ierasts, tad arī šogad 9.maijā Krievijas pilsētu ielās paradīsies debila paskata tipi sagrabējušos BMV ar uzrakstiem “Можем повторить” (Varam atkārtot) un, lai nerastos šaubas pa to, ko tad ir vēlme atkārtot, uzraksts būs papildināts ar stilizētu zīmējumu, kur, kā to var noprast, “atbrīvotājs” izvaro vācu sievieti vai vācu vīrieti - tas nu kā kuram tīk. Jāpiebilst, ka šādas uzlīmes Krievijā ir brīvā pārdošanā un lielā daudzumā.

Droši vien būs sastopamas arī jaunas māmiņas-plintnieces ar krāmu tirgū iegādātiem Sarkanā karoga ordeņiem pie krūtīm, stumjot zīdaiņu ratiņus, kas pārveidoti par mini T-34 ar uzrakstu “На Берлин” (Uz Berlīni). Lumpeņiem tak vismaz reizi gadā ir jāļauj justies svarīgiem un draudīgiem, ja jau vairāk nav, ar ko lepoties.

Bet galvenie notikumi, protams, norisināsies Sarkanajā laukumā ar žvadzošu kara tehniku ( ja paveiksies, tad tauvā vilkšana izpaliks), ordeņotiem un nemirstīgiem “kara veterāniem” un, protams, pašu Kremļa saimnieku, kurš nu varēs izbaudīt savu nozīmīgumu augsto ārvalstu viesu ielenkumā. Kā pasākuma odziņa varētu būt izrāde ar finiera Reihstāga “šturmēšanu”.

Tā bija tāda liriski nostalģiska atkāpe, bet tagad par nopietnām lietām.

Ja kāds seko notikumiem, tad būs pamanījis pēdējā laika Kremļa aktivitātes ar WWII saistīto vēsturisko jautājumu cilāšanā, turklāt “pētniecība” tiek veikta augstākajā līmenī. Pieminot augsto līmeni, domāju nevis šo “pētījumu” kvalitāti, bet gan procesā iesaistītās amatpersonas un, pirmkārt, jau pašu Krievijas prezidentu, ja atceramies V.Putina vizīti Jeruzalemē pērnā gada nogalē un viņa runu tajā forumā, kur, kā jau tas ierasts, vēsturiskie notikumi tika atspoguļoti vienpusēji un sev izdevīgā gaismā.

Prātā nāk arī “’uzbrauciens” Polijai. Poļi, kā tas izriet no “vēsturnieka” Putina atklātajiem arhīva dokumentiem, izrādās, ir līdzvainīgi ar Hitleru kara izraisīšanā. Tas viss, protams, tiek pavadīts ar Kremļa piebaroto propagandistu rosīšanos.

Zīmīgi ir arī tas, ka Kremļa vēstures jautājumu interpretācija tiek pielāgota dotā brīža vajadzībām un tā var būt diametrāli pretēja. Lūk, konkrēts piemērs. 2009.gada 1.septembrī V.Putins savā runā Polijas pilsētā Gdaņskā, kur viņš bija ieradies uz WWII sākumam veltītiem piemiņas pasākumiem, teica: “Visi mēģinājumi nomierināt nacistus laika posmā no 1934 līdz 1939.gadam, noslēdzot dažādas vienošanās un paktus, bija amorāli un politiski bezjēdzīgi, kaitīgi un bīstami. Mums ir jāatzīst šīs kļūdas. Mūsu valsts to ir veikusi. Krievijas parlaments ir nosodījis Molotova-Ribentropa paktu. Mums ir tiesības top pašu sagaidīt arī no citām valstīm, kas arī slēdza vienošanās ar nacistiem.”

Savukārt preses konferencē pērnā gada 19.decembrī jau skan mēģinājums attaisnot Molotova-Ribentropa paktu. Putins uzsver, ka PSRS pēdējā no visām valstīm parakstīja neuzbrukšanas līgumu un, viņaprāt, dotajā situācijā PSRS valdībai nebija citas izejas. Tālāk, viņa vārdiem runājot, Staļins bija vienīgais, kas neaptraipīja sevi, netiekoties ar Hitleru, atšķirībā no Francijas un Anglijas līderiem (vai dieniņ, cik morāli kristāltīrais Staļins bija cimperlīgs).

Pievēršoties jautājumam par Polijas sadalīšanu M-B pakta rezultātā, Putins atgādina, ka Polija pati piedalījās Čehoslovākijas sadalīšanā un tātad darīja to pašu. Tālāk viņš atzīmē, ka tad, kad PSRS karaspēks ieņēma daļu Polijas teritorijas, tās valdība, viņaprāt, jau bija zaudējusi kontroli par valsti un nebija, ar ko vest sarunas.

Sākot šo rakstu, biju apņēmies pārāk neiedziļināties vēstures jautājumos, jo par M-B paktu ir jau pietiekoši sarakstījuši citi, tai skaitā šajā portālā. Tomēr, vēlreiz pārlasot Putina kunga “domu graudus”, nevarēju atturēties no komentāriem, tāpēc īsumā. Tātad citām valstīm tiek pārmesta neuzbrukšanas līgumu noslēgšana ar Vāciju, respektīvi, šo valstu vēlme izvairīties no kara, izrādās, bija liels ļaunums. Pamatojoties uz šo loģiku, sanāk, ka neizbrukšanas līgumi būtu jāslēdz, lai iemidzinātu otras puses modrību un tad, kad “partneris” to vismazāk gaida, iegrūstu tam dunci ribās, ko arī veiksmīgi realizēja Hitlers, uzbrūkot PSRS, tikai nedaudz apsteidzot Staļinu, kas, no savas puses, bija iecerējis to pašu izdarīt ar Hitleru. Tāda normāla bandītu loģika.

Tālāk Polijas-Čehoslovakijas teritoriālais konflikts, kuram sākums ir meklējams tūlīt pēc WWI beigām un kas ne mazākā mērā neiespaidoja citu Eiropas valstu un tautu likteņus, tiek pielīdzināts M-B paktam. Par šo jautājumu šajā portālā jau bija raksts, ja nemaldos, tas saucās “Pat antisemītiskām cūkām” vai kaut kā tā, tāpēc neiedziļināšos.

Nākošais, tiek apgalvots, ka Polijas valdība bija zaudējusi kontroli par valsti, tāpēc nebija, ar ko vienoties. Atgādināšu, ka vienošanās par Polijas sadalīšanu tika nostiprināta M-B pakta slepenajā protokolā, kas tika parakstīts no Vācijas un PSRS puses 1939. gada 23.augustā, tātad nedēļu pirms Vācijas iebrukuma un trīs nedēļas pirms PSRS iebrukuma.

8. septembrī vācieši informēja krievu pusi, ka Varšava ir kritusi. Aizsardzības lietu tautas komisārs K.Vorošilovs nekavējoties paraksta direktīvu, kas uzdod Sarkanās armijas daļām pāriet robežu un sagraut pretim stāvošās poļu vienības. Tikai Vorošilovs bija pārsteidzies, un pavēli nācās atcelt. Aplenktā Varšava turpināja pretoties un krita 27.septembrī. Polijas valdība nekādus dokumentus par padošanos vai pamieru neparakstīja, bet pieņēma lēmumu caur Rumāniju evakuēties uz Franciju un vēlāk uz Londonu, no kurienes vadīja pagrīdes cīņu (Armia Krajova) visu okupācijas laiku.

Šī likumīgā Polijas valdība, ko krievi sauca par buržaāzisko, pastāvēja līdz pat komunistu režīma krišanai Polijā. Vel vairāk, pats Staļins1941.gada rudenī de facto atzina Polijas valdību emigrācijā, vezdams sarunas ar šis valdības vadītāju ģenerāli Vladislavu Sikorski par to internēto poļu karavīru atgriešanu, kurus krievi nebija paspējuši nomušīt un kuri vēlāk poļu ģenerāļa Andersa vadībā nodrošinaja sev karavīra slavu kaujās pret nacistiem sabiedroto rindās (skat. kauja par Monte Cassino).

Nu labi, par vēsturi pietiks, kaut arī tas ne tuvu nebija viss, ko vēlējos pateikt.

Viss iepriekš minētais liecina par to, cik lielu nozīmi Kremlis piešķir šogad gaidāmajam 9.maija pasākumam. Kā uzskata daži eksperti, tam iemesls varētu būt centieni leģitimēt uzaicināto ārvalstu līderu acīs varas transformāciju Kremlī, kas tiek plānota konstitucionālo izmaiņu rezultātā, jo, kā zināms, tad tā saucamais tautas balsojums ir paredzēts aprīlī. Tomēr ir vēl viens svarīgāks mērķis, proti - pārtraukt starptautisko izolāciju un atcelt sankcijas, kam par iemeslu bija Krievijas avantūras Krimā un Donbasā.

Faktiski šī izolācija ir jau tā jūtami atslābusi. Kā zināms, tad Vācijas kanclere un Francijas prezidents jau izteikuši gatavību ierasties Maskavā uz svinībām. Arī Donaldam Trampam nebūtu iebildumu apciemot Putinu, ja vien to ļaus ASV iekšpolitiskā situācija.

Ja atmet rietumvalstu līderu politkorekto muldēšanu un balstās uz veselo saprātu, tad kāds tam visam būs sausais atlikums? Tas var būt tikai viens - Kremļa pastrādāto noziegumu attaisnojums de facto no šo līderu puses. Vai kāds var iedomāties situāciju, kad A.Merkele ar E.Makronu ierastos pie Islāma valsts līdera svinēt pravieša Muhameda uzņemšanas debesīs gadadienu? “Nu gan salīdzināja”, kāds pateiks. “Islāmisti grieza rīkles un uzfilmēto izplatīja tīmeklī.” Pareizi, tikai Kremlis dara bīstamākas lietas, ņemot vērā spēku samēru, turklāt cenšas sastrādāto slēpt vai to noliedz pat tad, ja noliegt vairs nav jēgas, jo viss ir sen pierādīts.

Lūdzu, piemēri: Krimas okupācija (reāli) un iedzīvotāju pašaizsardzība ar veikalā iegādātam bruņu mašīnām (Kremļa versija); karš Donbasā ar Krievijas BS dalību (reāli) un ar nūjām bruņoti ogļrači, kas cīnās pret Kijevas fašistisko huntu (Kremļa versija); MH17 notriekšana ar no Krievijas iesūtītu BUK raķešu kompleksu kopā ar apkalpi (reāli) un Kijevas provokācija (Kremļa versija); terora akts Solsberijā ar bioloģisko ieroču pielietošanu (reāli) un britu rusofobiskas aktivitātes (Kremļa versija); iejaukšanās ASV vēlēšanu procesā (reāli) un kārtējā rusofobija (Kremļa versija). Domājams, ka sarakstu drīzumā varēs turpināt. Vienīgais, ko Kremlis dara atklāti, ir kodolrungas vicināšana ar stāstiem par “radioaktīviem pelniem” un multenēm, kur ASV teritorija tiek apšaudīta ar hiperskaņas raķetēm (skaidrs, ka slēpti veikt kodolšantāžu nav jēgas). Patīk tas kādam vai ne, bet tas ir reāls Trešais pasaules karš, jo hibrīdkarš arī ir karš, jeb, kā tas ir formulēts Krievijas militārajā doktrīna, - asimetriskā atbilde.

Sakarā ar augstāk minēto nāk prātā jautājums - vai Latvijas prezidents un Saeimas priekšsēdētāja, lemjot par to, braukt vai ne, izrādīs stāju vai arī, kā tas ierasts, skatīsies “lielajiem onkuļiem” mutē. Ņemot vērā Mūrnieces kundzes šeit jau iepriekš pieminētā Jeruzalemes foruma apmeklējumu, kurā, starp citu, piedalīties atteicās ne vien Polijas prezidents, bet arī Igaunijas un Lietuvas prezidenti, laikam tomēr sagaidāms otrais variants. Nu ja, tā kā neērti aizvainot Austrumu kaimiņu, tikai būtu jāatceras, ka šim braucienam vai kādam citam reveransam nav nekādas nozīmes, jo, ja Austrumu kaimiņš būs ieplānojis iedabūt Baltijas valstis savā ietekmes zonā, viņš to centīsies izdarīt tik un tā. Tad jau labāk stāja. Vismaz cieņa būs.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

FotoViss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums tam ir jāpieliek punkts. Jūs neesat idioti vai mazi bērni, kam kāda Viņķele vai Kariņš noteiks, kā Jums rūpēties par Jūsu veselību. Viņi Jums nenoteiks, vai satikt omi un taisīt dzimšanas dienas ballīti ir slikti.
Lasīt visu...

12

Troļļi

FotoTroļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.
Lasīt visu...

21

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

FotoSavulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par banku paradīzi tā netapa, drīzāk – par banku likvidatoru paradīzi. Sekoja sapnis par “tiltu starp Austrumiem un Rietumiem”, kas arī palicis neizsapņots. Vīzija par miljoniem Rīgas šprotu visā Krievijā palojošajās Latvijas piena upēs pamanījās izplēnēt ne vienreiz vien, neraugoties uz Latvijas uzņēmumu spītīgo vēlmi pēc katras krīzes tirgū atgriezties no jauna.
Lasīt visu...

6

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

FotoSaskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā". Satversmes 22.pantā ir noteikts, ka "Saeimas sēdes ir atklātas".
Lasīt visu...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...

21

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

FotoSaeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir pretēji Satversmes 15.pantam! Tur rakstīts - Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā. Kur notiks sēde? Maskavā, Vašingtonā, Ipiķos, Briselē? Kur? Kādi ir ārkārtīgie apstākļi?
Lasīt visu...

13

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

FotoNe tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku vides trokšņa dēļ ir nonākuši slimnīcās un 15 900 ir priekšlaicīgi miruši...” rakstīts Eiropas komisijas 2017.gada 30.marta ziņojumā 
Lasīt visu...

21

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

FotoMums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu laiki" - ap 700 gadu, kas Kurzemē atstāja kā mantojumu pat vācu baronu latviešu valodas izrunas dialektu, tad "zviedru laiki, vēl - "poļu laiki", ilgu laiku valdīja "krievu laiki", tad bija Latvijas laiki, Kārļa Ulmaņa laiki.
Lasīt visu...

20

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

FotoTiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19 izplatības noteiktos ierobežojošos pasākumus. Vienlaikus lemšanā par svinīgā pasākuma organizēšanu būtu jāuzklausa arī pašu absolventu viedoklis.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Globālās identitātes amoka skrējiens

Pandēmijai “Covid-19” lepni piestāv pārnestā nozīmē lietotas runas figūras. Tajā skaitā lepni piestāv alegorija “amoka skrējiens”. Alegorijas konkrētais tēls ir psihiskais traucējums vārdā...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā ierosina...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Optimisma nomācošā aura

Sabiedrībā ir cilvēki, kuru amata pienākums ir izstarot optimismu. Sabiedrība no viņiem gaida vienīgi optimistiskus izteikumus. Taču tam nav jābūt sentimentāli šķebīgam optimismam...