Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

AS „Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs priekšsēdētājs Uldis Biķis ne tikai mēģina iedzīvoties uz savu kompanjonu akciju iegādes rēķina par pazeminātu vērtību. Kokrūpniecības "baltais un pūkainais" miljonārs arī nodarbojas ar neētisku uzņēmējdarbību un sekmē nodokļu nemaksāšanu. Mums, apaļkoku pārvadāšanas biznesā strādājošajiem, ir šis tas sakāms, un nesenās „Latvijas Finiera” mazākuma akcionāru atklāsmes iedvesmo izpausties arī mūs ar savu viedokli.

Ja runā tieši par „Latvijas Finieri”, tad tur ar nodokļiem viss ir kārtībā. Plakātiskajā Latvijas veiksmes stāstā nodokļus maksā, jo Uldim Biķim ļoti patīk moralizēt par ilgtspēju un tēls visdrīzāk neļauj izvairīties no nodokļu maksāšanas. Nodokļu nemaksāšanas niķis tiek noslēpts meitas uzņēmumos.

Ir tāds uzņēmums "SELF Loģistika", kura nosaukumā iekodēti divu dibinātāju zīmoli – „Stora Enso” un „Latvijas Finieris”. Kā teikts uzņēmuma mājas lapā - SIA „SELF Loģistika” ir a/s „Latvijas Finieris” un a/s „Stora Enso Latvija” veidots kopuzņēmums, kas nodarbojas ar apaļo kokmateriālu pārvadāšanu.  Uzņēmums tika dibināts 2008. gadā kā a/s „Latvijas Finieris” un a/s „Stora Enso Latvija” konsolidētais uzņēmums, kas nodrošinātu apaļo kokmateriālu racionālu plūsmu no augšgala krautuvēm (AGK) līdz kokmateriālu realizācijas vietām.

Teikts arī, ka uzņēmums, radot veiksmīgus loģistikas risinājumus, laika gaitā ir attīstījies un šobrīd piedāvā kvalitatīvus apaļo kokmateriālu transporta pakalpojumus ne tikai mātes uzņēmumiem, bet arī jebkuram klientam, kam nepieciešams šāds transporta pakalpojums gan Latvijas robežās, gan arī ārvalstīs.

Tad nu, lūk, "SELF Loģistika" ētikas ziņā ne ar ko neatšķirās no briesmīgākajiem būvniecības karteļa ekspluatatoriem, kas badina apakškontraktorus. Pats uzņēmums tehniski neveic neko, ko tas sola savā mājas lapā. Tas tikai izmanto savu abu īpašnieku tirgus spēku un ir starpnieks. Darbu veikšanai par ārkārtīgi zemām cenām tiek nolīgti paši melnākie apaļkoku transporta nozares uzņēmumi, kuri nekad nav maksājuši nodokļus un visi norēķini ar darbiniekiem notiek skaidrā naudā. „Latvijas Finiera” un „Stora Enso” uzdevumā pa Latvijas ceļiem brauc vecas izrūsējušas, bieži vien, neapdrošinātas lamatas, kas ir bīstamas kā apkārtējai sabiedrībai tā arī ceļiem. 

"SELF Loģistika" nolīgst uzņēmumus, kuru darbiniekiem nav sociālo garantiju. un abi nolīdzēja īpašnieki to labi zina. Tas pašai "SELF Loģistika" ļauj abus akcionārus apkalpot par ļoti zemām izmaksām, un šīs zemās izmaksas veido daļu no "ētisko akcionāru" ražotās produkcijas izmaksām. Te tev nu bija igtspējīgs bizness! Ar muti miljonāra Ulda Biķa vadītā kompānija liekuļo par ilgtspēju un citām smalkām matērijām, bet praksē nodibina starpliku, lai cenas samazināšanas nolūkos ekspluatētu nodokļus nemaksājošus apakškontrakturus. Tas pats attiecas uz kokapstrādes milzi no Zviedrijas „Stora Enso”. Domājams, Valsts ieņēmumu dienestam ir pēdējais mirklis pārbaudīt "SELF Loģistika" un tās partneru darbību.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...