Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa celšanu, kas kā slēpts nodoklis būtiski negatīvi ietekmēs iedzīvotāju maksātspēju un Latvijas uzņēmēju konkurētspēju.

ZZS aicina uz tikšanos AS "Sadales tīkls" pārstāvjus, lai uzņēmums skaidrotu elektroenerģijas pārvades pakalpojumu maksas plānoto pieaugumu par vidēji 75% un palīdzētu meklēt risinājumus, kā "Sadales tīkli" var turpināt sekmīgi darboties, neradot papildu finanšu slogu Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

ZZS Saeimas frakcijas deputāts Harijs Rokpelnis akcentē, ka maksas celšana elektroenerģijas pārvades pakalpojumiem nozīmē papildu slogu Latvijas iedzīvotājiem jau tā finansiāli sarežģītā laikā.

Vēl būtiskāk tik dramatisks sadārdzinājums ietekmēs Latvijas ražojošos un eksportējošos uzņēmējus, paaugstinot saražotās produkcijas pašizmaksu, neļaujot līdzekļus novirzīt algu celšanai un samazinot konkurētspēju ar kaimiņvalstu ražotājiem, norāda ZZS.

Tarifa pieaugums būs izšķirošs arī ģimenēm un uzņēmumiem, kas, sekojot līdzšinējiem valdības aicinājumiem, uzsākuši saules enerģijas ražošanu savām vajadzībām. Vairumā gadījumu šo enerģiju novada atpakaļ tīklā, un to patērē visi. Elektroenerģijas pārvades pakalpojumu tarifa kāpums cels arī zaļās enerģijas pašizmaksu.

2021. gadu AS "Sadales tīkls" noslēdzis ar vairāk nekā 10 miljonu eiro lielu peļņu, atzīmē ZZS parlamentārieši, uzsverot: valsts budžetu nedrīkst pildīt ar slēptu nodokli un elektroenerģijas pārvades tarifa celšana uz mūsu valsts iedzīvotāju un uzņēmēju rēķina nedrīkst notikt.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man ir ideja – tagad mums vajag jaunu ārpolitikas stratēģiju

FotoPēc TVNET aptaujas pagaidu rezultātiem tikai 13% neatbalsta TV Rain licences anulēšanu. Starp viņiem ir tādi, kuri bēdājās, ka šis lēmums visizdevīgākais ir tieši putinam un vispār - kanāla aizliegšana esot viņu specoperācija.
Lasīt visu...

18

Ļoti ceru, ka Latvijas Žurnālistu asociācija nerunā visu žurnālistu vārdā!

FotoĻoti ceru, ka Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) nerunā visu žurnālistu vārdā!
Lasīt visu...

3

Padomāt, kas tur tāds īpašs – drusciņ pārkāpa likumus un drusciņ atbalstīja Krievijas okupantus un agresorus...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) izsaka nožēlu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") un uzskata, ka tas ir nesamērīgs iepretim pieļautajiem pārkāpumiem.
Lasīt visu...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...