Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tiesnesis izsludināja pārtraukumu un izgāja no zāles, bet prasītāja pārstāvis, tieslietu ministra Jāņa Bordāna dēls Toms Bordāns tiesas zālē piegāja pie tiesas sekretāra datora un veica manipulācijas ar to. Kad atgriezās tiesas sekretāre, Toms Bordāns tam pievienoja caur kabeli savu viedierīci un deva norādījumus tiesas sekretārei, kādas darbības ir jāizpilda, - aizvadītajā nedēļā Pietiek publicēja šādu lasītāja stāstījumu un to apliecinošu video. Savukārt pats advokāts T. Bordāns apgalvo, ka tā esot normāla prakse un viņš vienmēr tā rīkojoties. Kamēr Zvērinātu advokātu padome un attiecīgās tiesas vadība klusē, publicējam T. Bordāna skaidrojumu:

- Vai jūs tā vienmēr rīkojaties tiesas zālē, kā aprakstīts pietiek.com publikācijā, un uzskatāt to par normālu praksi?

- Tā ir normāla prakse. Es vienmēr tā rīkojos.

- Pēc jūsu domām, tas ir pieņemami, ka jūs ejat pie tiesas sekretāres datora?

- Ja ir nepieciešams, tad jā.

- Jums nešķiet, ka tas ir tiesas ētikas pārkāpums?

- Jūs pat nezināt, kas tur notika. Neesat informēta. Tur nekas absolūti nepareizs nenotika.

- Jūs domājat, ka jebkurš advokāts var iet pie tiesas sekretāres datora un veikt savus ierakstus?

- Jūs vispār zināt, kas tur notika?

- Es esmu lasījusi to rakstu.

- Nu un tajā rakstā taču nekas nav rakstīts. Kas tur notika? Ko es darīju? Kas jūs esat par žurnālisti, jūs man nejautājat, kas tur notika, bet jūs prasāt komentāru par savu apgalvojumu, kur jūs nemaz nezināt, kas ir noticis.

- Nu tad izstāstiet savu versiju par to, kas tur notika.

- Tur nav nekāda versija. Tas ir fakts. Lietā bija problēmas atskaņot disku tehnisku iemeslu dēļ, un tādēļ es no sava datu nesēja šo ierakstu, kuru es biju iesniedzis jau pagājušā gada septembrī, ierakstīju no sava datu nesēja. Tāpēc, ka disks, kuru es biju nosūtījis, tiesai tehnisku kaut kādu iemeslu dēļ neatskaņoja. Tas viss ir piefiksēts lietas materiālos. Tiesas sēdē tika veikts audio ieraksts. Un tādi apgalvojumi, ka es esmu kaut ko mainījusi ierakstos, kā jūs sakāt, jūs apgalvojat. Un ja jūs man zvanāt un sakāt kaut kādus apgalvojumus, jums viņi vispirms jāpārbauda. Vai arī objektīvi jāuzdod man jautājums par to, kāda situācija tur notika. Tā ir pilnīgi normāla situācija. Jā, es ierakstīju video ierakstu, un tiesas sēdes laikā tika nolemts, ka tas tiks pievienots tiesas materiāliem e-lietā, kas šobrīd tiek vesta tiesvedība, kur ir izdarīti grozījumi visos procesuālajos likumos, ka ir elektroniskās lietas, kas atrodas – mums ir elektroniskie dokumenti. Un tas ir pilnīgi apmelojošs komentārs tas, kas tur ir ierakstīts no šī cilvēka puses.

- Bet kur otras puses procesa dalībniekiem ir garantija, ka jūs tajā datu nesējā bijāt iekļāvis tieši to pašu ierakstu, kas bija tajā diskā, kas bija lietas materiālos?

- Ja viņiem ir šādas grūtības to noskaidrot, viņi var pieteikt ekspertīzi, vērsties valsts policijā un savādāk, tai skaitā varēja paši iepazīties savlaicīgi ar lietu un mēģināt apskatīties šo disku, ko viņi nebija darījuši. Visdažādākās iespējas. Un ja ir kaut kāda apgalvojumi, ka es esmu tagad kaut ko viltojis vai kaut kas tamlīdzīgs, viņi var vērsties policijā.

Lasītāja stāstījums un videoieraksts atrodami šeit

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

13

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

FotoLatvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...