Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Egila Levita un viņa komandas lēmums piešķirt valsts prezidenta medaļu politiskās ietekmes tirgonim - azartspēļu lobijam, Zemessardzes izputinātājam, neveiksmīgam ministram, skandalozam žūpam un vēlētāju apkrāpšanas recidīvistam - tā nav vienkārši kārtējā apmedaļošana. Tas ir daudz nopietnāk - iepriekš šo medaļu bija saņēmuši, piemēram, Dainis Dukurs, Lidija Lasmane, Imants Lancmanis. Un tagad Artuss Kaimiņš.

Visdrīzākais, ka Levits ar savu komandu lieliski saprata, kāda būs sabiedrības reakcija, bet viņi to izdarīja tik un tā. Kāpēc? Vai viņi neapzinājās, ka šādi tiek kārtējo reizi drupināta Latvijas Republikas Valsts prezidenta institūcijas reputācija? Vai viņi nesaprata, ka šādi tiks diskreditētas augstākās politiskās institūcijas Latvijas Republikā, mazināta cilvēku uzticība valstij, tās politiskai sistēmai? Nav šaubu, ka Levits un viņa komanda to lieliski saprata. Bet viņi tik un tā to izdarīja. Kam varētu būt izdevīga šāda Latvijas Republikas politiskās stabilitātes drupināšana? Mērķtiecīga un apzināta.

Kādreiz nebiju pārliecināts, ka Saeimas balsojumam par prezidenta ievēlēšanu jābūt atklātam. Tagad gan gribēšu redzēt, kurš deputāts ļaus turpināt Levitam  ņirgāties par demokrātijas pamatiem un Latvijas Republiku.

Šis nudien nav stāsts par medaļām vai ordeņiem - tas ir stāsts par necieņu pret Latvijas Republiku, demokrātijas pamatiem.

Mēs dzīvojam laikā, kad īpaši svarīgi sargāt un cienīt demokrātiskas valsts un sabiedrības standartus - Levits tos apzināti iedragājis. Atkārtoti - šī nav pirmā reize.

Aicinu Egilu Levitu nekavējoties atkāpties no Latvijas Republikas Valsts prezidenta amata.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man ir ideja – tagad mums vajag jaunu ārpolitikas stratēģiju

FotoPēc TVNET aptaujas pagaidu rezultātiem tikai 13% neatbalsta TV Rain licences anulēšanu. Starp viņiem ir tādi, kuri bēdājās, ka šis lēmums visizdevīgākais ir tieši putinam un vispār - kanāla aizliegšana esot viņu specoperācija.
Lasīt visu...

18

Ļoti ceru, ka Latvijas Žurnālistu asociācija nerunā visu žurnālistu vārdā!

FotoĻoti ceru, ka Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) nerunā visu žurnālistu vārdā!
Lasīt visu...

3

Padomāt, kas tur tāds īpašs – drusciņ pārkāpa likumus un drusciņ atbalstīja Krievijas okupantus un agresorus...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) izsaka nožēlu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") un uzskata, ka tas ir nesamērīgs iepretim pieļautajiem pārkāpumiem.
Lasīt visu...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...