Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēs, apakšā parakstījušies, būvkompāniju SIA “Siriha GP”, SIA “Inženierkomunikācijas” un SIA “RST Company” īpašnieki un amatpersonas, aicinām atsaukties un pievienoties mūsu sagatavotajam iesniegumam Valsts policijai visus tos Latvijas būvuzņēmējus, kuri ir cietuši no Edija Ekmaņa un viņa pārstāvēto dažādo kompāniju negodīgās un krāpnieciskās darbības!

Deviņdesmito gadu vidū Latvijas būvniecības nozare jau pārdzīvoja milzīgu krāpniecisku shēmu īstenošanas laiku – ar mākslīgi radītu starpniekfirmu palīdzību atsevišķi “lielie” būvnieki milzīgā apjomā izvairījās no saistību pildīšanas pret apakšuzņēmējiem. Sekoja neskaitāmi mazāko uzņēmumu bankroti, to īpašnieki un darbinieki papildināja vai nu bezdarbnieku, vai ekonomisko emigrantu rindas. Par laimi, toreiz izdevās kaut nedaudz iegrožot šo patvaļu un panākt puslīdz godīgas komercprakses ieviešanu būvniecības jomā, lai gan ne viss iecerētais tika īstenots.

Šodien mēs atkal esam situācijā, kad nu jau jauni krāpnieki ir izperinājuši savas shēmas, kā piespiest mazos uzņēmējus pakļauties viņu diktātam, turklāt ar savu juristu armiju samudžinot līgumslēgšanas praksi tā, ka nereti rodas objektīvas un pat nepārvaramas grūtības aizstāvēt savas tiesības pret acīmredzamu negodīgu rīcību.

Viens no redzamākajiem jaunās paaudzes shēmotājiem ir uzņēmējs Edijs Ekmanis, kurš, slēpjoties zem neskaitāmu firmu nosaukumiem, mērķtiecīgi realizē dažāda veida krāpnieciskas darbības ar vienu nolūku – nemaksāt nolīgtajiem apakšuzņēmējiem par godprātīgi, laikā un atbilstošā kvalitātē padarītu darbu. Vēl vairāk – Ekmaņa darbībās nu jau konsekventi iezīmējas vēl kāda viņa negodīgā plāna neatņemama sastāvdaļa, proti, panākot, ka neapmaksāto darbu dēļ mazais uzņēmums nereti ir spiests vai nu uz laiku apturēt, vai pat vispār pārtraukt darbu, no Ekmaņa puses tiek piestādīti nesamērīgi lieli līgumsodi. Tādējādi, nespējot cīnīties pret Ekmaņa nolīgtajiem juristiem, mazie uzņēmumi bieži ir samierinājušies ar sakāvi un pārtraukuši cīņu par savu godīgi nopelnīto līdzekļu atgūšanu.

Arī mēs esam cietuši no Ekmaņa patvaļas (mūsu pieredzētais ir atrodams portālā Pietiek.com rakstos https://pietiek.com/ “Pats “uzmet”, pats piestāda līgumsodu” 27.12.2020, https://pietiek.com/ “Edijs Ekmanis, apkrāptie uzņēmēji un interešu konflikts Smiltenes domē” 16.05. 2021. un https:/pietiek.com/ “Ekmaņa apkrāptie būvnieki kopā vērsīsies policijā”.) Šobrīd esam apvienojuši spēkus un sagatavojuši iesniegumu Valsts policijai ar prasību ierosināt kriminālprocesu saistībā ar iespējamām krāpnieciskām darbībām.

Pēc mūsu rīcībā esošas informācijas, Ekmaņa apkrāpto uzņēmēju skaits ir daudz lielāks – nav izslēgts, ka cietušo skaits sniedzas vairākus desmitos un izkrāpto summu kopapjoms jau rēķināms vairāku miljonu eiro apmērā. Diemžēl bieži vien šie uzņēmēji vai nu baidās no Ekmaņa, vai arī dzīvo cerībā, ka krāpnieks tomēr “žēlsirdīgi” atmetīs kaut vai kādu daļu no nesamaksātās summas.

Kolēģi! Beigsim baidīties un nelolosim tukšas ilūzijas! Apvienosim spēkus un kopā apturēsim Ekmaņa izvērstās shēmas! Pievienojieties mums, un visi kopā vērsīsimies Valsts policijā! Tikai tā mēs varēsim panākt, lai ar mūsu viedokli rēķinās un to respektē, uzsākot plašu izmeklēšanu ierosināta kriminālprocesa ietvaros! Tikai pēc visu apstākļu krimināltiesiskas izvērtēšanas mēs varam cerēt uz veiksmīgiem civiltiesiskiem procesiem un savas godīgi nopelnītās naudas atgūšanu. Pretējā gadījumā Ekmanis un viņam līdzīgie netraucēti varēs turpināt iesākto, un apkrāpto saraksts kļūs tikai garāks un garāks.

Vēl kāds būtisks aspekts. Mūsu rīcībā ir neoficiāla informācija, ka Ekmanis šobrīd aktīvi cenšas meklēt sabiedrotos gan Latvijas politiskajās, gan apšaubāmu finanšu plūsmu kontrolētāju aprindās. Tieši tādēļ vēl jo būtiskāk ir panākt kriminālprocesa ierosināšanu, jo tikai tā ietvaros var atklāties fakti, kas gan izskaidrotu Ekmaņa un viņa firmu pārsteidzošos panākumus dažādos iepirkumu procesos, gan atklātu viņa līdzšinējās nesodāmības apziņas patiesos iemeslus, gan, iespējams, izgaismotu vēl kādas personas, kuras gūst labumu no Ekmaņa darbībām.

Visus tos, kuri ir cietuši no Edija Ekmaņa īstenotajām shēmām, aicinām rakstīt mums uz e-pasta adresi [email protected] vai zvanīt mums pa tālr. nr. 26938977.

Apvienosim spēkus un kopā apturēsim šo negodīgo darboni, atgūsim kaut daļu no izkrāptās naudas, kā arī beidzot padarīsim Latvijas būvniecības vidi godīgu, atklātu un caurskatāmu!

* SIA “Siriha GP” vārdā Harijs Šūtelis, SIA “Inženierkomunikācijas” vārdā Mihails Vaimans, SIA “RST Company” vārdā Edgars Kozaks

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Robežas plūstošās smiltīs

FotoLemjot par Ilūkstes novada iekļaušanu jaunajā Augšdaugavas novadā, likumdevējs nav ievērojis administratīvi teritoriālās reformas (ATR) mērķi un kritērijus un ir rīkojies patvaļīgi - tā secinājusi Satversmes tiesa (ST).
Lasīt visu...

12

Asins upes

FotoKāpēc tu domā, ka sludina tikai Dievs? Velns arī sludina, un viņam ir bezgala daudz izpalīdzīgu apustuļu, kuri neatlaidīgi popularizē sātanismu. Velnam arī ir daudz sātanisku apustuļu un brīvprātīgo palīgu, kuri par kalpošanu tam neprasa samaksu, tie pat ir gatavi piemaksāt, lai izplatītu ierēkšanas un ļaunuma vēsti.
Lasīt visu...

21

Otro reizi tik sāpīgi uz grābekļa kāpt nevajadzētu

FotoTas, ka mūsu valdības lēmumi nereti atgādina to pašu bardaku, par ko bieži smejam lielajā kaimiņvalstī, un reizēm daži aizliegumi muļķībā var konkurēt ar Turkmenistānas vadoņa garadarbiem (1), nenozīmē, ka mums ar atbildību nav jāizturas pret citiem. Mūsu ģimenē visas potes arī līdz Ķīnas vīrusa izlaišanai bija pašsaprotamas.
Lasīt visu...

21

Par Rīgas domes plāniem pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no Rīgas centra uz Iļģuciemu

FotoSaistībā ar izskanējušo ieceri pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no Rīgas centra uz Iļģuciemu esam vērsušies pie Rīgas Domes deputātiem. Mums nav pieņemami, ka Centrāltirgus un tā apkaimes attīstību Rīgas dome vēlas veicināt uz mūsu apkaimju rēķina. Šis ir pilns vēstules teksts, ko nosūtījām Rīgas mēram Mārtiņam Staķim, vicemēram Edvardam Smiltēnam un citiem Rīgas domes deputātiem:
Lasīt visu...

21

Kāpēc tautai jāatbild par valdības “murgiem”?

FotoValsts kancelejas direktors, pandēmijas ierobežošanai izveidotās  Starpinstitūciju koordinācijas grupas vadītājs Jānis Citskovskis (attēlā) COVID-19 krīzes pārvaldību nosaucis par “murgu”.
Lasīt visu...

21

Aktīvāko personību iznīcināšana un sabiedrības kontrole – “Zersetzung” Latvijā

FotoStāsts nav tikai par VDR, Zersetzung metodi izmantoja visā PSRS un arī tagad izmanto Latvijā. Zersetzung ir cēlonis, kāpēc Latvijas skolās ir augstākais mobinga līmenis pasaulē – bērni ir sabiedrības spogulis. VDR Stasi arhīvus pārņēma VFR drošības dienesti un pieļāva Stasi arhīvu publicēšanu un izpēti, bet Latvijā Atmodu organizēja VDK darbinieki, kuri pat līdz šai dienai ir ar ietekmi mūsu valstī un rīkojas tā, lai VDK lietotās psiholoģiskā terora metodes noklusētu. Patiesībā šīs metodes tika lietotas tieši tāpat kā VDR. Plaši šajās darbībās tika iesaistīti arī VDK aģenti un to tīkli.
Lasīt visu...