Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā, nedz Aizsardzības ministrijas lēmumu sekās un to ietekmē uz reģionu, nedz politisko un ekonomisko procesu loģikā, bijušais Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns izrauj no konteksta vārdus "aizsardzība", "agresija", "Latgale" un "Krievija" un sarindo tos viņam ērtā, pareizā un saprotamā kārtībā - Nacionālās Drošības Apdraudējums. Un ar šo nožēlojamo secinājumu steidz dalīties ar Valsts drošības dienestu (VDD)!

Ko manos izteikumos vērtēs VDD? Prasību izveidot Latgalē speciālo ekonomisko zonu ar zemākām bāzes nodokļu likmēm? Prasību atgriezties pie mikrouzņēmumu nodokļa? Prasību pārskatīt kritērijus un piešķirt lielāku finansējumu pierobežas skolām? Lūgumu izremontēt ceļu Daugavpils-Nīcgale vai Vienības tiltu labākai bruņoto spēku mobilitātei? Vai demogrāfiskos rādītājus, no kuriem pašvaldību izlīdzināšanas mehānisma ietvaros ir atkarīgi pilsētu un novadu budžeti?

Ja Smiltēna kungs tik ļoti vēlas izrādīt savu aktivitāti valsts interešu aizstāvībā un pie viena vainot kādu patriotisma trūkumā, lai padarītu savus politiskos "sasniegumus" ievērojamākus, varu piedāvāt viņam izcilu know-how! Piemēram, Smiltēns var sākt veidot sarakstu ar Latvijas uzņēmumiem, kuri vēl nav atvēruši Latgalē savus birojus/ noliktavas/ ražotnes un vainot tos, ka tādējādi šie uzņēmumi apdraud valsts drošību!

Starp citu, Smiltēna kungs, kā Saeimas deputāts jūs varat veicināt kādas ministrijas vai tās daļas pārcelšanu pie mums uz Latgali. Piemēram, Aizsardzības ministrijas, VARAM vai Ekonomikas ministrijas. Un arī pats noteikti varat pārcelties! Varēsiet uzraudzīt valsts drošību un palīdzēt rakt ierakumus!

* Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšēdētājs

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...