Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa teikto lūdz vērtēt Saeimas komisijā” tās autors Ģirts Zvirbulis apgalvo:

“Kremļa naratīvu izplatīšana gan nav nekas jauns Lemberga publiskajās izpausmēs. Jau gadiem ilgi viņš pielīdzinājis NATO spēkus okupantiem, Latvijas drošības dienestu darbu - Staļina represijām, žēlojies par Krievijas dziedātāju iekļaušanu melnajā sarakstā un padomju pieminekļu nojaukšanu."

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis.

2014.gadā es nosaucu NATO karavīru piedauzīgo uzvedību Ventspilī kā atbilstošu okupantu uzvedībai, jo NATO karavīri masveidā apdzērās, čurāja Ventspils centrā publiskā vietā, apvēmušies gulēja publiskās vietās un, ieejot kafejnīcā, demonstrēja savus dzimumlocekļus.

Es nekad neesmu pielīdzinājis Latvijas drošības dienestu darbu Staļina represijām un nevienam neesmu žēlojies par Krievijas dziedātāju iekļaušanu melnajā sarakstā un padomju pieminekļu nojaušanu. Turklāt Ventspilī neviens padomju piemineklis nav nojaukts.

Es neesmu sašutis par valdošās koalīcijas lēmumu nacionalizēt Maskavas mērijai piederošo Maskavas namu. Šāds solis manā skatījumā ir tīrākais populisms pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, jo tas nekādā veidā neiedragā Krievijas militārās spējas un ekonomiku.

Man nav saprotams - kā Maskavas nams var mazināt Latvijas drošību, radīt drošības apdraudējumus. Savukārt, ja tas tika izmantots pretvalstiskām, krimināli sodāmām aktivitātēm un sankciju pārkāpumiem, tad drošības dienestam un prokuratūrai atbilstoši LR Krimināllikumam un Kriminālprocesa likumam kompetenti jārīkojas, t.i. jāiet tiesiskais ceļš.

Vienlaicīgi uzskatu par noziedzīgu un Latvijas nacionālām interesēm neatbilstošu Latvijas valsts atteikšanos no Līguma paketes par Krievijas karaspēka izvešanu no Latvijas.

Portāla lsm.lv uzbrukums man arī pierāda, ka lsm.lv darbojas Krievijas interesēs.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...