Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Likumam neatbilstoša “partiju apvienība”, sastāvoša no vienas vienīgas partijas, ieguvusi vismaz 169 tūkstošus eiro aizvadītajā gadā un vēl 84 tūkstošus šajā gadā, kaut gan “apvienība” kļuva nelikumīga jau pirms pusotra gada.

Piektdien paredzēta arhitekta un miljonāra Ulda Pīlēna (attēlā) iniciētās biedrības “Apvienotais Latvijas saraksts” dibināšana, kura kopā ar politisko partiju “Latvijas Reģionu Apvienība” (LRA) gatavojas startēt uz Saeimu ar lielām ambīcijām.

Tikmēr dati no reģistra liek secināt, ka LRA un tās veidotais “Reģionu spēks” savās mainīgajās formās un veidojumos jau kopš 2021. gada sākuma nodarbojas ar naudas prettiesisku iegūšanu no nodokļu maksātāju maciņiem, pie kam simttūkstošu apmērā.

Notikumu gaita bijusi šāda: vispirms 2014. gada 12. martā Vidzemes partija un partija “Reģionu alianse” izveidoja politisko partiju apvienību “Latvijas Reģionu apvienība” (svarīgi atzīmēt — šīs konkrētās juridiskās personas reģistrācijas numurs ir 50008221771), pēc četriem gadiem šajā partiju apvienībā iestājās arī partija “Ogres novadam”, savukārt darbību apvienībā izbeidza Vidzemes partija. Šī partiju apvienība nesekmīgi kandidēja 2018. gada Saeimas un 2019. gada Eiroparlamenta vēlēšanās, neiegūstot mandātus, taču saņemot pietiekami daudz balsu, lai tiktu pie valsts finansējuma.

Ejot laikam, 2020. gada vasarā šo apvienību veidojošās abas partijas “Reģionu alianse” un “Ogres novadam” nolēma reorganizēties un apvienoties pavisam, pieņemot LRA nosaukumu, kurš vēlētājiem ir labi zināms.

Taču, tā kā šo nosaukumu jau izmantoja abu partiju apvienība (atceramies — tās reģ. nr. ir 50008221771), tad 2020. gada 16. decembrī partiju apvienība pieņēma grozījumus statūtos, un LRA nosaukumu nomainīja uz “Reģionu spēku”, lai LRA juridiskais nosaukums kļūtu brīvs.

Laiku nezaudējot, jau dažas nedēļas vēlāk reģistrā tika ierakstīta jauna politiskā partija, izmantojot atbrīvoto nosaukumu “Latvijas Reģionu apvienība”. Būtiski fiksēt, ka tā ir “tīra” juridiskā persona ar jaunu reģistrācijas numuru 40008303741 un ierakstīta reģistrā tikai 2021. gada 18. janvārī. No Lursoft datiem redzams, ka to reorganizācijas ceļā izveidojušas abas iepriekšējās partijas — “Reģionu alianse” (reģistrācijas numurs 40008087553) un “Ogres novadam” (reģistrācijas numurs 40008087549), kuras līdz ar to kā juridiskās personas izbeigušās 2021. gada 15. janvārī līdz ar saplūšanu jaunajā juridiskajā personā — ar citu nosaukumu, ar jaunu reģistrācijas numuru, jaunu adresi un jaunām amatpersonām, kuru darbības termiņš jaunizveidotās juridiskās personas vadībā sācis skaitīties no nulles.

Toties procesā nepiedalījās Vidzemes partija, kas vairs nebija LRA biedre ne partiju apvienībā, ne “saplūdušajā” (reorganizētajā) jaunajā politiskajā partijā un aizvadītā gada pašvaldību vēlēšanās dažādās vietās startēja vai nu atsevišķi, vai kopā ar “Jauno Vienotību”, vai citiem partneriem.

Atslēga slēpjas faktā, ka uz Saeimu un Eiroparlamentu 2018. un 2019. g. kandidēja partiju apvienība — tā konkrētā juridiskā persona, kam ir reģistrācijas numurs 50008221771 un kam kopš 2020. gada decembra izmainītais nosaukums “Reģionu spēks”. Šī juridiskā persona bija tā, kas ar savu izcīnīto balsu skaitu, lai arī nepārvarot 5% barjeru (Eiroparlamenta vēlēšanās 5% pārvarēšanai apvienībai pietrūka 83 balsis), tomēr ieguva valsts budžeta finansējumu gandrīz 170 tūkstošu eiro apjomā gadā.

Kā redzams no reģistrā iesniegtā “Reģionu spēka” statūtu 1.2. punkta, šo partiju apvienību veido:

1.2.1. Politiskā partija “Reģionu Alianse” (reģ. nr. 40008087553);

1.2.2. Politiskā partija “Ogres novadam” (reģ. nr. 40008087549).

Kādreizējā apvienības dalībniece — Vidzemes partija vairs nav apvienības sastāvā, kā tas izriet no statūtiem, no Vidzemes partijas dalības vēlēšanās pirms gada un no pašu biedru teiktā pilnsapulcē.

Līdz ar to jau gandrīz pusotru gadu partiju apvienību “Reģionu spēks” (reģ. nr. 50008221771) “veido” viena vienīga politiskā partija “Latvijas Reģionu apvienība” (reģ. nr. 40008303741).

Tāpat kā nav iespējama laulība starp vienu pašu cilvēku vai nav iespējams nodibināt sabiedrisko organizāciju (biedrību), kur visa “sabiedrība” sastāv no viena vienīga biedra, tad nav iespējams eksistēt “partiju apvienībai”, sastāvošai no tikai vienas partijas.

To definē Politisko partiju likuma 44. panta otrā daļa, kas nosaka — partiju apvienības valdei jāpieņem lēmums par partiju apvienības darbības izbeigšanu, ja apvienībā ietilpstošo partiju skaits ir samazinājies līdz vienai partijai. Tātad — konstatējot, ka apvienībā ietilpstošo partiju skaits ir tikai viena, apvienības valdei ir likumā noteikts obligātais pienākums pieņemt lēmumu par apvienības darbības izbeigšanu.

Taču “Reģionu spēks” savu prettiesisko stāvokli izlicies “nemanām” un turpina darboties, pie kam šī darbošanās lielākoties izpaužas kā nodokļu maksātāju naudas saņemšana.

Kā informē KNAB, no valsts budžeta partijas, kas ieguvušas vairāk par 2% balsu vēlēšanās, saņem šādu naudu:

— 4,50 eiro gadā par katru Saeimas vēlēšanās iegūto balsi;

— 50 centus gadā par katru iegūto balsi pēdējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās;

— 50 centus gadā par katru iegūto balsi pēdējās pašvaldības domes vēlēšanās;

— papildus 100 000 eiro katrai partijai, par kuru pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 5% vēlētāju.

Laikā, kamēr “Reģionu spēks” sastāv no viena vienīga “biedra”, tas saņēmis 169 371,50 eiro aizvadītajā gadā. Šogad paredzēta identiska summa, no kuras 17. janvārī jau izmaksāti 84 685,75 eiro.

Turpinājums sekos.

Iepriekš par “naudas apguvi” Pīlēna stilā:

https://pietiek.com/raksti/pilenu_uznemums_ticis_pie_valsts_pasutijuma__eksmacitajs_rubenis_par_3630_eiro_vada_apzinatibas_treninus_valsts_augstaka_limena_vaditajiem/

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

FotoKā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri.
Lasīt visu...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...