Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc gandrīz mēnesi ilgām pārdomām Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks tā vietā, lai sniegtu atbildes uz jautājumiem saistībā ar policijas un prokuratūras kopējo paziņojumu par „Hiēnu bandu” un vārdā nenosauktiem ļaundariem, kuri vēloties „traucēt un ietekmēt izmeklēšanu” Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā, ir nolēmis izblēdīties un mest vēl melnāku ēnu uz šīs lietas apstākļiem un tās izmeklēšanu – nevienu atbildi nesniegt, turklāt vēl mēģināt panākt, lai viņa atteikumu sniegt atbildes nevarētu pārsūdzēt. Šādi Valsts policijas priekšnieks rīkojies, neraugoties uz to, ka jau iepriekš saņēmis Iekšlietu ministrijas norādījumu par šādas rīcības nepieņemamību. Pietiek šodien publicē Lato Lapsas iesniegumu Valsts policijai, kā arī saņemto Armanda Ruka parakstīto dokumentu.

Informācijas pieprasījums – iesniegums Valsts policijai 2023. gada 12. decembrī

Esmu konstatējis, ka Jūsu iestāde šā gada 11. decembrī dažādās interneta vietnēs un sociālajos tīklos ir izplatījusi šādu paziņojumu:

„Pēdējā laikā publiskajā telpā tiek publicētas dažādas spekulācijas un nepatiesa informācija saistībā ar maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanu un iztiesāšanu, ar mērķi to traucēt un arī negatīvi ietekmēt, vienlaikus diskreditējot Valsts policijas un prokuratūras amatpersonas. Iespējams, izmeklēšanā noskaidrotais un sasniegtais progress rada nepieciešamību pretdarbībām, kas izpaužas kā mēģinājumi likt sabiedrībai apšaubīt izmeklēšanas darbu.

Valsts policija un prokuratūra noraida jebkādus pārmetumus vai spekulācijas par lietas izmeklēšanu. Iestādes ir pārliecinātas par veikto izmeklēšanu, tās kvalitāti un savākto pierādījumu kopumu, šobrīd process virzās atbilstoši likumā noteiktajam, lai sasniegtu krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu.

Ņemot vērā šīs lietas svarīgumu arī sabiedrībā, iestādes aicina ļoti kritiski vērtēt atsevišķos avotos pausto informāciju par šo izmeklēšanu, aizdomājoties, kādi varētu būt patiesie nodomi šādas diskreditējošas un nepatiesas informācijas tik aktīvai publicēšanai tieši šobrīd.”

Es kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs, gatavojot mediju publikāciju, vēlos no Jūsu iestādes saņemt šādu informāciju un atbildes pēc būtības uz šādiem jautājumiem:

1) Kādas tieši „spekulācijas saistībā ar maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanu un iztiesāšanu” ir publicētas „publiskajā telpā”?

2) Kur tieši ir publicētas „spekulācijas saistībā ar maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanu un iztiesāšanu”?

3) Kad tieši ir publicētas „spekulācijas saistībā ar maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanu un iztiesāšanu”?

4) Kas tieši ir publicējis šīs „spekulācijas saistībā ar maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanu un iztiesāšanu”?

5) Kāda tieši „nepatiesa informācija saistībā ar maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanu un iztiesāšanu” ir publicēta „publiskajā telpā”?

6) Kur tieši ir publicēta „nepatiesa informācija saistībā ar maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanu un iztiesāšanu”?

7) Kad tieši ir publicēta „nepatiesa informācija saistībā ar maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanu un iztiesāšanu”?

8) Kas tieši ir publicējis šo „nepatieso informāciju saistībā ar maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanu un iztiesāšanu”?

9) Kas tieši un kad tieši ir noteicis, ka šī informācija ir nepatiesa?

10) Kas tieši, kad tieši, kādā tieši veidā ir noteicis, ka šī informācija ir publicēta ar mērķi „traucēt un arī negatīvi ietekmēt” maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanu un iztiesāšanu?

11) Kas tieši, kad tieši, kādā tieši veidā ir noteicis, ka šī informācija ir publicēta ar mērķi diskreditēt Valsts policijas un prokuratūras amatpersonas?

12) Identificējiet Valsts policijas un prokuratūras amatpersonas, kuras ir mēģināts diskreditēt ar šo informāciju.

13) Kuras tieši Valsts policijas vadības amatpersonas, ar kādām metodēm ir secinājušas, ka „izmeklēšanā noskaidrotais un sasniegtais progress rada nepieciešamību pretdarbībām, kas izpaužas kā mēģinājumi likt sabiedrībai apšaubīt izmeklēšanas darbu”?

14) Kādi tieši ir tie „jebkādi pārmetumi vai spekulācijas par lietas izmeklēšanu”, kurus noraida Jūsu iestāde? Par katru pārmetumu un katru spekulāciju miniet laiku un vietu, kad tas/tā izteikta, kā arī personu, kas to izteikusi?

15) Kuri tieši ir tie „atsevišķie avoti”, kuros „pausto informāciju par šo izmeklēšanu” aicina „ļoti kritiski vērtēt” Jūsu iestāde?

16) Vai Jūsu iestāde un tās vadība, ņemot vērā tās likumā noteiktās funkcijas, pati ir „aizdomājusies, kādi varētu būt patiesie nodomi šādas diskreditējošas un nepatiesas informācijas tik aktīvai publicēšanai tieši šobrīd”? Ja jā, kādi ir šīs aizdomāšanās rezultāti? Ja nē, kādu iemeslu dēļ Jūsu iestādes vadība aicina aizdomāties par šiem jautājumiem citas personas, bet pati par tiem nav aizdomājusies?

17) Ar kurām tieši Jūsu iestādes vadības amatpersonām ir ticis saskaņots šī paziņojuma teksts?

18) Ņemot vērā, ka nevis Jūsu iestāde, bet tiesa ir attiecīgā kriminālprocesa virzītāja, kādi ir iemesli, kuru dēļ Jūsu iestāde mēģina iejaukties lietas taisnīgā un objektīvā iztiesāšanā ar šādiem paziņojumiem?

19) Kāda tieši ir bijusi Jūsu iestādes darbinieka Romāna Jašina līdzdarbība šī paziņojuma iniciēšanā un sagatavošanā?

20) Kāda tieši ir bijusi Jūsu iestādes darbinieka Oļega Koļcova līdzdarbība šī paziņojuma iniciēšanā un sagatavošanā?

Armanda Ruka „skaidrojošā rakstura atbilde” 2024. gada 10. janvārī

Valsts policijā 2023. gada 14. decembrī tika saņemts Jūsu iesniegums, kurā tiek prasīts sniegt informāciju par 2023. gada 11. decembrī dažādās interneta vietnēs un sociālajos tīklos izplatītu paziņojumu.

Valsts policija, ievērojot likuma “Par policiju” 6. panta pirmās daļas regulējumu, saistībā ar iestādes kompetencē esošiem notikumiem, paveikto darbu un aktualitātēm ikdienā regulāri informē sabiedrību un mediju pārstāvjus, publicējot aktuālo informāciju Valsts policijas mājaslapā https://www.vp.gov.lv/lv un oficiālajos sociālo tīklu kontos. Vēršam uzmanību, ka Valsts policija organizē preses konferences, ņemot vērā dienesta darba specifiku, izmeklēšanas un sabiedrības intereses. To iniciēšanas un sagatavošanas apstākļi iestādē netiek atsevišķi apkopoti un uzskaitīti.

Šī atbilde ir skaidrojoša rakstura, līdz ar ko tās apstrīdēšana normatīvajos aktos nav paredzēta.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...