Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mīļie draugi un cīņu biedri, gribu jūs informēt, ka esmu iesniedzis ministram atlūgumu un mēneša laikā atstāšu darbu Aizsardzības ministrijā. Tādēļ gribu, pirmkārt, pateikties visiem par sadarbību un atbalstu, jo tikai ar jūsu atbalstu un līdzdalību ir bijis iespējams sasniegt tās daudzās lietas, kas izdarītas.

Astoņus gadus, ko esmu pavadījis šajā amatā, es kā galveno mērķi biju uzstādījis nepieciešamību attīstīt Latvijas pašaizsardzības spējas, kuru nodrošināšanai nepieciešamas ne tikai sarežģītas ieroču sistēmas, bet arī atbilstoši apmācīts personāls un nodrošinājums. Tie, kas atceras, kā notika ekipējuma izdošana pirms pieciem gadiem un kā tas tiek nodrošināts tagad, var paši spriest par atšķirībām. Tāpat kā 4 poligoniem, kas izveidoti, neskaitot plānoto Sēlijas poligonu, pilnībā pārbūvēto Ādažu bāzi un Ādažu paplašināto poligonu. No nulles izveidoto militāro industriju, inovāciju atbalstu un visbeidzot valsts kapitālsabiedrības “Valsts aizsardzības korporācija” izveidošana.

Bet galu galā tam ir jēga tikai tad, ja ir motivēti pilsoņi, kuri ir gatavi stāties profesionālajā dienestā, Zemessardzē un tagad arī Valsts aizsardzības dienestā, kas īsā laikā ir izveidots no nulles. Ar nākošo gadu arī Valsts aizsardzības mācība tiks iekļauta obligātajā izglītības saturā un tiks ieviesta visās skolās.

Saprotu, ka tas viss tagad liekas kā pašsaprotams un radies pats no sevis. Bet nekas nav nācis viegli. Lai arī iekšējās reformās ir panākts daudz, lai vienkāršotu, padarītu procesus caurspīdīgākus, tomēr vēl ir darāms daudz, lai pārmaiņas kļūtu neatgriezeniskas. Tāpat jau šī procesa sākumā bija skaidrs, ka ir daudzi, kas to nevēlas.

Krievijas karš Ukrainā mums visiem ir neskaitāmas reizes apliecinājis, ka Latvijai tāpat kā citiem NATO sabiedrotajiem ir jāgatavojas. Kamēr Ukraina cīnās par savām tiesībām uz brīvību, mums ir dots laiks sagatavoties un nepieļaut Krievijas uzbrukumu. Viens no mūsu darbiem ir nodrošināt Latvijas armiju ar pietiekamiem munīcijas krājumiem.

Katrā ziņā mūs gaida lieli izaicinājumi. Šonedēļ pat Vācijas aizsardzības ministrs ir atzinis, ka Eiropas Savienībai ir 5 līdz 8 gadi, lai nostiprinātu savas militārās spējas, kāpinātu industrijas kapacitāti un militāri sagatavotos jaunām Krievijas agresijas izpausmēm. Tādēļ pašlaik maksimāli jākoncentrējas uz savu kaujas spēju celšanu, personālsastāva skaitlisko palielināšanu Bruņotajos spēkos un Austrumu robežas nostiprināšanu. Militārās industrijas kapacitāte Eiropā ir nepietiekoša. Bez industriālās bāzes līdz šim nav neviens nopietns karš uzvarēts.

Visiem liels paldies par atbalstu! Bet Zemessardzē es joprojām palieku un mans mērķis - apsteigt Studentu kājnieku bataljona “Zelta” komandu Zemessardzes Patruļā - nav mainījies! Un, protams, esmu atvērts jauniem izaicinājumiem un jauniem darba piedāvājumiem!*

* 2022. gadā Jānis Garisons Aizsardzības ministrijā atalgojumā saņēma 62 491 eiro, bet kā valsts akciju sabiedrības "Valsts nekustamie īpašumi" padomes priekšsēdētājs – vēl 36 161 eiro.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...