Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Katru dienu lasām ziņas par to, kāda veida militāru atbalstu dažādas valstis sniedz Ukrainai. Kā piemēru varu minēt Franciju, kas nesen publicēja sarakstu ar konkrētu lietu uzskaitījumu, kuras ir nodotas Ukrainas rīcībā kopš 2024. gada janvāra: 34 bruņutransportieri, 63 aviobumbas Mk81, 19 Zodiac Futura laivas, 150 ložmetēji (620 000 patronu), 16 500 artilērijas lādiņi (155mm), 60 izlūkošanas droni u.c. Tāpat arī citas valstis publicē sarakstus ar Ukrainai sniegto militāro palīdzību.  

Man ir diezgan liela vilšanās par to, ka mēs neko konkrēti nedzirdam no Latvijas valdības par sniegto militāro atbalstu Ukraini. Mēs visi zinām, ka ir kaut kāda mistiska “dronu koalīcija”, kuru vada Latvija. Bet vai mums ir pieejami dati par to, cik tad dronus Latvijas valsts ir nopirkusi Ukrainai?

Mēs zinām tikai to, ka ir ļoti daudzi privātie ziedotāji, kas ik dienu par savu naudu pērk dažāda veida dronus un paši saviem spēkiem ved tos uz Ukrainu. Viens pats Jānis Slaidiņš par tautas saziedotajiem līdzekļiem ir aizvedis, visticamākais, vairāk dronu nekā Latvijas valsts “dronu koalīcijas” ietvaros, - varbūt es kļūdos, bet aizsardzības ministrs Andris Sprūds, kuram tīk lielīties it visur un ikvienam, nekad nav atklājis, cik tieši dronu ir piegādāts Ukrainas armijai.   

Mēs kā nodokļu maksātāji vēlētos zināt, cik tad galu galā dronu Latvijas valsts ir nopirkusi, jo rodas iespaids, ka atkal notiek tikai runāšana, bet reāls atbalsts Ukrainai no Latvijas valsts Aizsardzības ministrijas personā netiek sniegts.

Es saprotu, ka slepenības nolūkos nevajag atklāt detalizētu informāciju par dronu modeļiem un tehniskajām specifikācijām, bet nu vismaz informācija par aizvesto dronu skaitu un iztērētajiem nodokļu maksātāju līdzekļiem būtu tā kā jāpublicē. Kāpēc Francija un citas valstis var šo informāciju publicēt, bet Latvijas valdība nevar?

Varbūt nepublicē tāpēc, ka nekas nav aizvests? Varbūt skaits ir tik nožēlojami mazs, ka tauta būs šokēta, uzzinot, ka “dronu koalīcija” ir tikai tāds aizsardzības ministra izstrādājuma Sprūda feiks?  

Mums kā nodokļu maksātājiem ir tiesības zināt, vai un kā tiek izlietoti līdzekļi Ukrainas atbalstam. Iespējams, mums šis atbalsts pat būtu jāpalielina, bet mums ir grūti kaut ko komentēt, jo mēs pat nezinām, kāds un cik liels atbalsts Ukrainai tiek sniegts no Latvijas valdības puses.  

Būtu patiešām jauki, ja „progresīvais” Sprūds nevis nodarbotos ar savu lēto PR, no kura nedz Latvijai, nedz Ukrainai nav nekāda labuma, bet sāktu organizēt reālu atbalstu Ukrainai kara laukā.   

Aicinājums aizsardzības ministram – publicējiet konkrētu dronu skaitu, kas ir aizvesti uz Ukrainu ar “dronu koalīcijas” reālu atbalstu, un šoreiz nemēģiniet piesegties ar organizācijas “Uzņēmēji Mieram” paveikto līdz šim!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...