Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ak vai, kāds pārsteigums - Krievijā liek cietumā, nogalina Putina režīma kritiķus. Ak vai, kāds pārsteigums, kas to būtu domājis, ka Navaļniju apcietinās lidostā! Eiropas mediji un politiķi, piepūtuši vaigus sašutumā, sacenšas, kurš uzrakstīs skarbāku nosodījumu Kremlim, un šajā sacensībā neatpaliek arī Latvijās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņš paspējis tviterī ierakstīt dusmīgu paziņojumu krievu valodā, bet krievu tvitera lietotāji viņam iepriekšparedzami norādījuši virzienu, kurā doties ar visu savu paziņojumu.

TV un radio stacijas jau uzstāda prožektorus diskusijām, kur visdažādākie eksperti sildīs globālo atmosfēru ar bezgalīgām sarunām par Putina režīma noziegumiem pret demokrātiju.

Politiķi bariem vien rausies mediju rampas ugunīs, kur spodrinās, izrādīs savas spalvas un centīsies pēc iespējas augstāk uzrāpties tukšas retorikas kokā, lai publika varētu labāk novērtēt viņu košās pēcpuses.

Šis cirks turpināsies kādas pāris nedēļas. Tieši tā, kā tas gadiem noticis līdzīgās situācijās. Tad senais un labais Kremļa draugs, ES Augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Boreļļs ierosinās kādu formālu un tukšu sankciju pret Krieviju, par ko Putins tik pasmīnēs.

Bet tikmēr Dānija ir atļāvusi Krievijai pabeigt gāzes trubas “Nord Stream 2” būvniecību. Paredzēts, ka tā sāks darboties jau pavasarī. Tad Vācija sāks pumpēt Krievijas gāzi, un Eiropa turpinās barot Kremļa režīmu. Pēc tam, iespējams, Baltijas valstīs atkal ieradīsies viedais Francijas prezidents Emanuels Makrons, kurš aicinās uz stratēģisku dialogu ar Krieviju, kā viņš to izdarīja pavisam nesen.

Bet tagad, atvainojiet, laiks tukšas retorikas globālajam cirkam. Programā nekas jauns, klasika - Eiropas, tai skaitā Latvijas politiķi ar dusmīgām, rūpju nomāktām sejām teiks cēlas runas par demokrātiju, bargi nosodīs Putinu un viņa bandu.

Tikmēr jau šajā pavasarī uz Eiropu sāks burbuļot jaunā gāzes truba, bet pretējā virzienā ripos eiro miljardi tās pašas Putina bandas kabatā. Un Eiropas Savienība ar visu savu demokrātiju būs devusies tajā pašā virzienā, kurā Krievijas tvitera lietotāji aicināja doties Latvijas ārlietu ministru Rinkēviču.

Un opozicionāri turpinās sēdēt cietumā, tiks vajāti, nogalināti. Jo Eiropas Savienībā, kad runa ir par lielu naudu, tad principi un vērtības tiek samainītas gāzes trubas sīknaudā.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...