Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tieši ar šādu vēsturiski drūmu citātu varam šobrīd raksturot Latvijas politiskās varas darbību. Visu mūsu acu priekšā tiek brutālā veidā sabotētas Latvijas valsts aizsardzības spējas, un es tūlīt pamatošu, kā tas notiek.

Pirmdien (22.01.2024) sagaidījām ilgi gaidīto aizsardzības ministra paziņojumu par izstāšanos vai neizstāšanos no Otavas konvencijas, kas aizliedz izmantot nevadāmās kājnieku mīnas. Pirmajā brīdī šis paziņojums šokēja, bet pēc tam, nedaudz visu pārdomājot, sapratu, ka šokam nav pamata, viss notika tā, kā tam bija jānotiek.

Sākumā nedaudz par to, kāpēc šis paziņojums bija šokējošs. Atbilde ir ļoti vienkārša. Tāpēc, ka militārās aprindās visi zina, ka kājnieku mīnas (tajā skaitā arī nevadāmās) ir vienkāršākais, lētākais un efektīvākais veids, lai kavētu ienaidnieka iekļūšanu  mūsu valstī.

Karš Ukrainā tam ir uzskatāms piemērs. Tieši mīnas bija vienas no efektīvākajiem veidiem, kas kavēja Ukrainas karavīru kustību uz priekšu pagājušā gada kaujās. Un nav NEVIENA loģiska un saprotama argumenta, kāpēc Latvijas valsts politiskā elite pieņēma lēmumu, kas aizliedz Latvijas armijai izmantot šo spēju.

Skaidrs, ka nevadāmās mīnas nav vienīgais pretmobilitātes līdzeklis, bet kombinācijā ar daudziem citiem tas ir ļoti efektīvs līdzeklis. Vēl jo vairāk apstākļos, kad Latvijai ir neskaitāmas reizes mazāka uguns jauda, ar ko atturēt ienaidnieku (… krievu okupantus), šīm mīnām ir vēl lielāka vērtība.

Ko izdarīja aizsardzības ministra izstrādājums Sprūds? Viņš politiska spiediena rezultātā piespieda Nacionālo bruņoto spēku vājo komandieri Kalniņu nākt klājā ar ļoti šķidru un pilnīgi neprofesionālu paziņojumu, uz kā pamata Sprūds varēja paziņot savu lēmumu par neizstāšanos no Otavas konvencijas.

Un tagad par to, kāpēc mani tomēr nepārsteidza Sprūda paziņojums. Tāpēc, ka viņš pārstāv politisku spēku, kura viens no galvenajiem uzdevumiem ir graut Latvijas aizsardzības spējas. Visi Sprūda izteikumi gan par karu Ukrainā, gan par attiecību veidošanu ar krieviju jau daudzu gadu garumā ietver slēptus Putina krievu pasaules vēstījumus.

Tieši Progresīvie pretojās valsts aizsardzības mācības ieviešanai skolās, kā arī pretojās valsts aizsardzības dienesta izveidei. Tieši Progresīvie vienmēr ir uzsvēruši, ka nevajag paaugstināt valsts aizsardzības izdevumus. Nokļūstot aizsardzības ministra postenī, Sprūds slēptā veidā sabotē Latvijas aizsardzība spējas.

Ceru, ka vēl atceramies bijušā aizsardzības valsts sekretāra Jāņa Garisona interviju pēc aiziešanas no amata. Viņš norādīja, ka Latvijai ir nepieciešams izstāties no Otavas konvencijas un pašai iepirkt vai ražot nevadāmās kājnieku mīnas. Tagad redzam, ka tas bija viens no iemesliem, kāpēc Garisonam nācās pamest šo posteni, jo Sprūda plāni ir pavisam citi.

Tāpat ceru, ka atceramies, kāpēc Sprūds līdz pēdējam kavēja valsts aizsardzības kapitālsabiedrības nodibināšanu, kas ļautu Latvijas valstij pašai ražot to, ko tai vajag. Jau atkal – Garisons intervijā bija norādījis, ka visā Eiropā nenormāli lēni pieaug militārās ražošanas jaudas, bet karš ir mums tepat aiz durvīm. Redzam, ka Sprūds vēlas kavēt un visādos veidos bremzēt Latvijas valsts kapitālsabiedrības attīstību. Kam tas ir izdevīgi? Ne jau nu Latvijas valstij.

Un vēl pāris vārdu par NBS komandieri Kalniņu. Viņš arvien vairāk sāk atgādināt ģenerāli Balodi, kurš līdzās Ulmanim nodeva Latvijas valsti un izdarīja visu, lai 1940. gadā krievu tanki brīvi ieripotu Latvijā. Tiem, kuri nezina, - pret ģenerāli Balodi krievi nekādas represijas neveica, un viņš vēl daudzus gadus brīvi un laimīgi nodzīvoja okupētajā Latvijā.

Šībrīža apstākļos mēs nevar atļauties vēl vienu ģenerāli Balodi (Kalniņu), kurš lokās mūsu korumpētās un nodevīgās politiskās elites priekšā. Mums ir vajadzīgs tāds armijas komandieris, kurš nav devis zvērestu padomju sarkanajai armijai un kura lēmumi un lojalitāte Latvijas valstij ir stipri apšaubāmi. Atcerēsimies, ka Kalniņš līdz pēdējam spurojās pretī valsts aizsardzības dienesta ieviešanai. Vai mēs varam uzticēties šādam armijas komandierim? 

Tagad parunāsim mazliet par Baltijas aizsardzības līnijas izveidošanu. Pirmkārt, kāpēc šis jautājums tikai tagad tiek kustināts? Krievijas nodomi jau bija skaidri, 2014. gadā tika veikts iebrukums Krimā. Tagad pēkšņi NBS un Latvijas valsts vara ir pamodusies! Nu labi, lai arī stipri par vēlu, bet nu tomēr, nedaudz mums vēl laika ir, ja labi ātri strādājam, tad kaut ko varam izdarīt.

Bet tagad tā rūpīgi padomājiet, - kas tad būs tie darītāji un aizsardzības līnijas būvētāji?  Kurš mums būvēja un vēl joprojām būvē to nožēlojamo drāšu žogu uz Baltkrievijas robežas?  Tie ir Evika Siliņa ar Rihardu Kozlovski. Visa Vecrīga zina, kā Evika Siliņa izlobēja pasūtījumus uz austrumu robežas. Tāpat visa Vecrīga zina, ka Siliņa ar Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra Dmitrija Trofimova rokām „sakārtoja” daudzus jo daudzus austrumu robežas biznesa projektus. Šeit ir arī atbilde, kāpēc korumpants Trofimovs kā sēž, tā sēž Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra postenī. Un viņu ne kādas Valsts kontroles netraucē, ne pasūtīti „žurnālistu” pētījumi apgrūtina viņa nožēlojamo eksistenci.

Un, kā runā Vecrīgas kafejnīcās, tad tas arī bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Garisonu izmeta no valsts sekretāra amata. „Jaunās vienotības” un „Progresīvo” sponsori vēlas tā labi iegrābties Baltijas aizsardzības līnijas būvniecības projektos, jo tur būs LIELA nauda. Un tieši tāpēc par Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru jāieliek kāds Trofimovam līdzīgais, kurš ar izpratni izturēsies pret „Progresīvo” un „Jaunās vienotības” būvnieku lūgumiem. Mēs taču zinām, kā progresīvais „top menedžeris” Briškens būvē „Rail Baltica”. Apmēram tāpat tiks apgūts Baltijas aizsardzības līnijas projekts. Tieši tā, kā Kremlim būs izdevīgi! 

Kā vienmēr, bet it īpaši šobrīd arī Latvijas ārlietu dienests paklusām turpina sabotēt Latvijas valsts drošības intereses. Pirmkārt, „tautā mīlētā” prezidenta Rinkēviča vadībā Latvijas valsts ar ārlietu resora rokām salaida iekšā veselu baru krievu žurnālistu/spiegu. Tur diemžēl vairs neko nevar izdarīt, un postu no tā vēl tikai jutīsim.

Un tagad mazliet par aktuāliem jautājumiem. Visiem ir skaidrs, ka šobrīd ir ļoti svarīgi, lai Ukraina turpinātu saņemt no ASV bruņojumu, jo bez tā būs ļoti grūti pretoties krievu armijai,  lai arī cik s...dīgu to nemālētu NAFO cīkstoņi sociālajos medijos. Pateicoties kremļa aģentiem republikāņu partijā, šobrīd šīs ieroču piegādes nenotiek, un tas būtiski ietekmē Ukrainas kaujas spējas.

Populārais militārais analītiķis Jurijs Švecs pirms dažām dienām stāstīja, ka pavisam nesen ASV bija ieradusies diplomātu grupa no Francijas, Spānijas, Čehijas un Lietuvas. Šī diplomātu grupa ļoti nopietni runājusi gan ar republikāņu, gan ar demokrātu partijas vadošajiem pārstāvjiem un ļoti nopietnā līmenī lobēja ieroču piegādes Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Kā savā video blogā norādīja Švecs, tad eiropieši ļoti skaidri un gaiši ASV partneriem pateikuši: ja tūlīt pat netiks Ukrainai piegādāti ieroči, tad neceriet, ka mēs (eiropieši) jums (ASV) palīdzēsim konfliktā ar Ķīnu (ar tiem pašiem, ar kuriem kremlins šlesers taisās tirgoties).

Kā runā aizkulisēs, tad šo vēstījumu ASV pārstāvji uztvēruši ļoti nopietni, jo visi, kam ir galva uz pleciem, ļoti labi saprot, ka nākamais lielais militārais konflikts būs starp ASV un Ķīnu. Šajā situācijā mēs redzam, cik aktīvi strādā mūsu kaimiņu lietuviešu diplomāti un reāli kaut ko dara, lai palīdzētu sakaut krieviju. Bet ko mūsu bāleliņi… Vai Jūs esat dzirdējuši, ka Latvijas tā saucamais ārlietu resors kaut ko tamlīdzīgu darītu?  Ne nieka!

Latvijas ārlietu resors ir iesprindzis par nabaga krievu žurnālistiem un sīriešu „inženieriem, juristiem, ārstiem”, kuri katru dienu joprojām šturmē Latvijas-Baltkrievijas robežu. Netīrā Edgara Rinkēviča izauklētais un joprojām vadītais ārlietu resors nedara pilnīgi neko, lai kaut kādā veidā palīdzētu sakaut krievu okupantu ordas Ukrainā. Mēs pat nespējam saņemties un beidzot izbeigt pavisam  krievu asiņaino graudu importu caur mūsu valsti. Nožēlojami!!! 

Un nobeigumā daži vārdi par mūsu valdības un valsts varas liekulību attiecībā uz Ukrainas valsts varas atbalstu karā pret krieviju. Pavisam nesen pie mums bija atbraucis Ukrainas prezidents Zelenskis, un mūsu korumpētie vadoņi Siliņa, Rinkēvičs ar putām uz lūpām stāstīja, kā mēs atbalstām Ukrainas tautu cīņā pret orkiem. Nu, kā un cik ļoti mēs atbalstām?

Brīdī, kad Zelenskis bija pametis Latvijas teritoriju, Siliņa iznāca visas Latvijas tautas priekšā un paziņoja, ka Latvija nepārstās caur savām ostām (kuras pieder Šleseram un citiem krievu pakalpiņiem) vest krievu (asiņaino) labību, jo, redz, tā mēs zaudēsim daudz naudas un tas būs kaitējums valsts budžetā, un arī Āfrikā inženieriem nebūs, ko ēst. Lūk, tik vienkārši. Tāda ir Latvijas valsts politiķu morāle – nopērkama apmēram par 100 miljoniem krievu naudiņu.

Šis bija klasisks piemērs, kā strādā Latvijas šībrīža vara – runā to, ko publika grib dzirdēt, bet dara pilnīgi kaut ko citu. Un te nu mēs redzam, kā var apčakarēt Latvijas lētticīgo sabiedrību. Atliek Siliņai uztaisīt „ģimeniski siltu” ziemassvētku foto vai Rinkēvičam uztaisīt vizīti „pie tautas Latgalē”, un tauta ir laimīga. Bet tad, kad jāpieņem lēmumi, kas reāli kaitētu krievijai un tās pakalpiņiem Latvijā, tad viss notiek ierastajās „nauda nesmird” sliedēs. Redzam, ka tajā brīdī, kad Siliņai bija jāvirza lēmums, kas kaitētu viņas  prokremliskās sirdsdraudznes un vīna dzeršanas partneres Ineses Šleseres ģimenes interesēm, tad Ukrainas tautas un arī Latvijas tautas drošības intereses ir pie vienas vietas. 

Nobeigumā. Aicinu parakstīties par izstāšanos no Otavas konvencijas, jo korumpētajiem politiķiem un visādiem mūsdienu ģenerāļiem Leonīdiem Baložiem jāsaprot, ka Latvijas tauta nepieciešamības gadījumā ir spējīga pašorganizēties un ne tikai aktīvi pieprasīt konkrētu rīcību, bet tā pati rīkosies, uzspļaujot kaut kādām tur konvencijām, jo uz okupantiem neattiecas cilvēktiesības! Ukrainas tauta pierādīja, ka, neskatoties uz politiķu korumpētību, nekompetenci un nevarību, tā pati paveica lielas lietas.

Izskatās, ka arī latviešu tautai ir pienācis laiks runāt un ķerties pie lietas!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...