Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Apokalipse

Leonards Inkins
28.03.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Zinātni attīsta vēlme radīt jaunus ieročus. Kad ieroči ir radīti, tos mēdz pielāgot arī citām nozarēm. Piemēram, ir ne tikai kodollādiņi, bet arī kodolelektrostacijas. Šai rakstā nav runa par to, būs vai nebūs karš. Runa ir par to, kad un kā tas beigsies un ar kādiem rezultātiem. 

Izklāstīšu vienu no iespējamajām versijām, varat tai ticēt, varat neticēt, varat piekrist, bet drīkstat arī noliegt. Kaut arī mēs daudz kam neticam vai domājam citādi, tomēr vairumā gadījumu mūsu domāšana vai nedomāšana, piekrišana vai noliegšana notikumus nemaina.

Saki, vai tev ir jods mājas aptiekā, krājumā? Tas, vai ir vai nav, vai, pārvarot deficītu, tu tomēr to esi sagādājis sev un saviem tuviniekiem, liecina par tavu apziņu un prāta spējām.

Neapstrīdams arguments Nr. 1

Ja par to valstu vadītāji un politiķi runā publiski, tad tas liecina, ka kodolkarš ir gana iespējams un nav tikai teorētiska spriedelēšana par to – kā būtu, ja būtu.

Runa patiesībā nav par to, par cik procentiem tas ir iespējams. Ir tikai divi varianti: vai nu būs, vai ne. Trešās, ceturtās un citu izvēles iespēju vai variantu nav.

Neviens mums nejautās; ja pogu spiedīs, tad spiedīs, un mūsu spriedelēšana, ka tā nav labi darīt, ka no tā pašam pogas spiedējam būs slikti, nav saistoša un neuzliek nekādus pienākumus un atbildību.

Jārunā ne tik daudz par to, kāpēc, kā un vai tas būs gudri, saprātīgi un izdevīgi kodolieroču izmantotājam, bet gan par to, ko šāda pavērsiena gadījumā darīt mums. Mums, nevis tam, kurš būs pogu spiedis. Kādas sekas būs mums, nevis pogas spiedējam.

Ar katru dienu palielinās procentuālā iespējamība, ka karš izvērtīsies kodolkarā, jo aizvien samazinās gan militāro, gan politisko, gan pasaules skatījuma sadursmju risinājuma iespējas. Katra kara diena mūs pietuvina strupceļam, no kura izeja ir tikai kodollādiņos. Vismaz tā domā Kremlis.

Impērijas pastāvēšanas noslēpums

Putins nenomierināsies, kamēr neapmierinās savas ambīcijas, Krievijas agresija nevar atslābt un pazust, jo tā nekad nav bijis, kamēr pastāv Krievija.

Krievijas impērijas viens no stūrakmeņiem ir pakļaut kaimiņvalstis un tautas, tad nepakļāvīgos nogalināt, izdzīvojušos pārkrievot un sūtīt nākamajos karos pret vēl nepakļautiem kaimiņiem. Ja šo pārtraukt, tad zūd iespēja Krievijas pastāvēšanai.

Ja šobrīd pārtrauktu karu, izvestu karaspēku, tas nozīmētu, ka tuvāko gadu laikā Krievijas tādā apmērā un tādā izskatā, kā ir šobrīd, vairs nebūs. Tāpēc Krievija, ne tikai Putins, šo karu bez uzvaras pārtraukt nevar.

Ukraina pēc Krievijas īstenotajiem kara noziegumiem un genocīda nepiekritīs ar to samierināties, pat ja prezidents ko tādu parakstīs. Tādā gadījumā ukraiņu nācija, ne tikai etniskie ukraiņi, ātrāk mainīs prezidentu, nekā piekritīs šādam kara un ciešanu iznākumam.

Neviena no pusēm nav gatava piekāpties, un esošie resursi un iespējas neparedz uzvaru nevienai no pusēm. Tas nozīmē, ka Krievijai nav citas izvēles, kā, izmantojot aizvien jaunus karošanas veidus un taktikas, tomēr salauzt Ukrainas pretestību.

Atliek tikai minēt, kas būs pirmais – kodolieroči, ķīmiskie vai bakterioloģiskie ieroči.

Ķēdes vājākais posms

Naivi ir stāsti par to, ka kodolieroču pielietošanai ir nepieciešams pārvervēt drošības ķēdi, tas ir – nepietiek ar to, ka viens nospiež pogu, šo darbību vēl jāapstiprina, spiežot savu pogu, vairākiem cilvēkiem.

Naivi ir domāt – ja Putins nospiedīs, kāds uzdrošināsies šo komandu sabotēt. Pirmkārt, šajos posteņos sen ir dabiski izvirzījušies tie, kuri piekrīt un pilda rīkojumus. Pat, ja kāds pacifists būtu nejauši ielavījies, tad viņš jau sen būtu atsijāts ar dažādu psiholoģisko testu un melu detektoru palīdzību.

Šis jautājums jau ir izlemts. Atļaujos apgalvot, Putins to jau ir izlēmis, jautājums tikai — kad... Putins un viņam pietuvinātie ir pārliecināti, ka brīdī, kad viņi izmantos kodolieročus, viņi nesaņems atbildes triecienu, jo kolektīvie Rietumi rīkojas prognozējami. Viņiem ir svarīga katra dzīvība un vēlēšanu rezultāti, tāpēc, lai nepalielinātu upuru skaitu un nepasliktinātu situāciju, šoreiz Rietumi piekāpsies, citādi iešot bojā cilvēce. Tie sevi mierinās – līdzko iestāsies miers, tā mēs ar ekonomiskām metodēm viņu iznīcināsim. Mēs ar vēl lielāku sparu eksportēsim rietumu vērtības, un despots kritīs.

Tajā pašā laikā Krievijas vadība domā – mēs izšausim, viņi piekāpsies, pasēdēsim kādu mēnesi bunkurā un kļūsim vēl varenāki.

Ceļš uz paradīzi

Esi taču dzirdējis par Ēģiptes faraoniem. Kad mira faraons, tad kapā ar viņu glabāja arī viņa kalpus, dzīvniekus un citus. Šobrīd Krievijā ir līdzīga situācija, Putins domā – ja nav manis, tad nav neviena iemesla, kāpēc būtu jādzīvo citiem, bet Kremļa aprindas ir gatavas sekot uz paradīzi savam faraonam.

Kā notiek skolu, slimnīcu apšaude un citu kara noziegumu veikšana? To nedara kāds viens sliktais. Tā arī ir komandu ķēde, kuras stiprumu nosaka tās vājākais posms. Kāds izlemj, kur nomest bumbas, tad viņš dod pavēli izpildītājam, izpildītājs dod pavēli lidotājam, lidotājs dod pavēli tam, kurš reāli met bumbas, vai dara to vienpersoniski, ja lido ar vienvietīgu lidaparātu. Jebkurā gadījumā šajās ķēdēs nav tik vāju posmu, lai ķēde pārtrūktu un bumba nenokristu.

Tāpēc būvēt pārliecību uz tik nereāliem un naiviem prātojumiem ir muļķīgas domāšanas un rīcības piemērs. Arī lielgabalus vai saucamās «katjušas», lai izšautu uz dzīvojamajiem kvartāliem, darbina kāda ķēde cilvēku, kuri labi apzinās, ko dara un kāds būs viņu darbības rezultāts. Tikai gūstā nokļuvuši, viņi stāsta, ka citādi nevarēja un nezināja, ko dara.

Tāpat kā nevar būt drusciņ stāvoklī – vai nu ir, vai nav – tā arī šajā gadījumā. Cilvēcei nav izvēles. Ja Krievija iekaros Ukrainu, ar to karš nebeigsies un izvērsīsies pasaules karā. Ja Krievija nespēs uzvarēt Ukrainu, tad pielietos kodolieročus, un tas skars visus, ne tikai Ukrainu. Arī tad Krievijas agresija pret Ukrainu izvērtīsies pasaules karā.

Secinājumi

Kas no tā ir jāsecina: ja negribat pasaules karu, sakaujiet Krieviju preventīvi.  Ja to neizdarīsiet, no kara postījumiem un kodolapokalipses neizdosies izvairīties. Diemžēl to valstu vadītāji, kuras to spētu izdarīt, ir tik impotenti (nevarīgi un naivi), ka nespēj pieņemt šādus lēmumus. Tas nozīmē, ka kodolkara varbūtība ir reāla.

Ko tu tad darīsi? Vaimanāsi – nu kurš to varēja paredzēt, to neviens negaidīja... Arī tu gaidīji – sporta sacensības, seriālu, paaugstinājumu darbā, centies dibināt ģimeni vai pieliki pūles, lai izšķirtos, bet šāda negaidīta pavērsiena gadījumā tam nebūs nekādas nozīmes.

Pastāv vēl kāda mazāk sāpīga iespēja ar mazāku ticamības pakāpi. Ja Krievijas iedzīvotājiem dzīve kļūs tik nepanesami grūta, ka tie sacelsies pret varu, tas apturēs pasaules kara iespējamību. Ja arī Krievijas iedzīvotāju vairums saceltos pret Kremli, tad ne jau tāpēc, ka tas ir uzbrucis Ukrainai un veic genocīdu, bet gan tikai tāpēc, ka tiem nebūs, ko rīt. Kaut Ziemeļkorejas piemērs liecina, ka var arī ēst zāli un dievināt vadoni...

P.S. Es nezinu, kā skolās turpmāk mācīs Ukrainas vēsturi, bet iztēlojos, kā skolotājs stāsta: kādā agrā rītā mazai saliņai, kur bija izvietoti Ukrainas robežsargi, tuvojās Krievijas karakuģis. No karakuģa pa skaļruņiem draudīgi uzrunāja robežsargus,

– Padodieties! Robežsargi uz to atbildēja, – Krievu karakuģi, ej nahuj! 

Diemžēl skolās bērniem nāksies mācīt lamuvārdus, jo citiem vārdiem saprotami šo vēsturisko faktu un dialogu atstāstīt nav iespējams.

Ka tik pēc šī kara izdzīvojušajiem nenākas bērniem stāstīt par kažokzvēriņu, ka pesec podkralsja nezametno... tas ir – nelaime nenāk brēkdama.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...