Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Veids, kā tiek bīdīts projekts Mazā Baltezera 1. joslā liek iedzīvotājiem uzdot jautājumus – kāpēc kādam svešajam ienācējam ir atļauts uzspļaut visiem normatīvajiem aktiem, un Būvvalde klanās viņa plānu priekšā. Tikmēr apvienotā Ādažu novada domes deputāti sāk aizdomāties par pašreizējā mēra, “Apvienotā saraksta” 14. Saeimas deputāta kandidāta Māra Sprindžuka personīgo ieinteresētību, kas varētu attiekties uz palīdzību vienam konkrētam uzņēmumam.

Jauks īpašums dabas pamatnes teritorijā – “Lībieši 4” (skat. foto) no tā mantinieka tika iegādāts par “sviestmaizi”, kur darījuma brīdī pārdevējs jaunajam pircējam, uzņēmējam Kasparam Slavinskim uzsvēra, ka tik zema cena zemes platībai ir tikai tāpēc, ka tur nekāda apbūve nedrīkst notikt – varot uzsliet vienīgi telti, uzlikt pārnēsājamo grilu vai novietot pagaidu treileri.

Jau tobrīd pircējs no Rīgas zināja, ka, pateicoties labiem sakariem vietējā pašvaldībā, viss tiks nokārtots citādi – mistiskā veidā padarot viņa lokālplānojumu kā stratēģiski svarīgu visam novadam.

Redzēti kopā ar mēru ballē kā ģimenes draugi

Kā novērojuši vietējie uzņēmēji, K. Slavinskis ir tuvu pazīstams ar mēra Māra Sprindžuka un sievas Ritas ģimeni – varbūt ne sirdsdraugu līmenī, tomēr ar lielu varbūtību kārto kopējas štelles, līdzīgi kā mērs “konsultējas” ar citiem nekustamo īpašumu objektu attīstītājiem.

Vai gan citādi Ādažu novada mērs, pārtikdams no vienas algas pašvaldībā, būtu ticis pie kopskaitā 14 dažādiem nekustamiem īpašumiem, no kuriem 4 ir kopīpašumā, un ir 45% kapitāla daļu turētājs SIA “Stāvkrasts”, kas, pēc neoficiālas informācijas, kopā ar eksministri Dagniju Staķi (viņa ir no Zaļās partijas, kas tagad iestājusies “Pīlēna sarakstā”) apbūvēšot Jūrkalnes krastu.

VID iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija par 2020. gadu liecina, ka M. Sprindžukam pieder 12 zemes gabali Ādažos, zeme kādā pagastā un zeme Saulkrastos, kopīpašumā zeme un ēkas Salaspils pagastā un motocikls YAMAHA FZ 1, kas gadu vēlāk būs pārdots.

Algā pašvaldībā par 2020. gadu saņēmis aptuveni 50 000 EUR, bet par 2021. gadu viņš saņēmis gandrīz 59 000 EUR, turklāt veiksmīgi pārdevis 2 īpašumus kā nekustamo īpašumu spekulants no amata pienākumiem brīvajā laikā – vienu par 20 000 EUR, otru par 18 000 EUR.

Viņa parādsaistības šobrīd sasniegušas prāvu ciparu – 220170 EUR, bet vēl pamanījies izsniegt kādām uzticības personām divus aizdevumus – 57082 EUR un 21324 EUR apmērā.

Slavinska uzņēmējdarbības vizītkarte

SIA “De La Vvake” ar juridisko adresi Ūdens ielā 12–45, Rīgā un ar 2846 EUR apmaksātu kapitālu vispirms 2018. gada 14. jūnijā zaudējusi PVN maksātāja statusu, bet pēc tam klusi pašlikvidējusies, nomaksājot nodokļos par 2020. gadu 120 EUR, tādēļ 2021. gada 11. oktobrī izslēgta no Komercreģistra.

Kaut gan K. Slavinskim neeksistē firma un nav neviena algota darbinieka, tomēr caur soctīklos reklamētu lapu “delawakecamp.com” viņš piedāvā “veiksērfot” savā vasaras mītnē Mazajā Baltezerā pēc iepriekšēja pieraksta, par šo pakalpojumu ņemot 45 EUR par 15 min. iesācējiem jeb 170 EUR/h draugu kompānijai, tāpat iespējams iegādāties 5 h paku uz sezonu par 850 EUR vai 10 h paku par 1600 EUR. Tātad vismaz teorētiski būtu iespējams akumulēt līdzekļus, lai iedotu kukuli vajadzīgajiem cilvēkiem.

Iedzīvotāji tikmēr jūlijā lūguši palīdzību E. Smiltēnam, M. Sprindžuka priekšniekam partijā, taču neko nav sagaidījuši arī no politiskās vadības. Izmisuma solis – iedzīvotāji septembrī vērsušies pēc atbalsta pie ministra A. T. Pleša.

Daži secinājumi nobeigumā

Ja līdz 2022. gada beigām K. Slavinskim, kurš patlaban atpūšoties un vizinot klientus Portugāles kūrortā pie Atlantijas okeāna, tiks izdota būvatļauja un dota zaļā gaisma krasta līmeņa uzbēršanai vismaz par 1 metru augstāk, iedzīvotāji būs zaudējuši, tāpēc ļoti svarīgi to darīt zināmu plašākai sabiedrībai, lai domes amatpersonu piekoptā visatļautība Ādažu novadā nenovestu pie katastrofālām sekām Mazā Baltezera apkaimē.

Jautājums vēlētājiem, tas ir, mums pašiem: vai mēs tiešām vēlamies redzēt nākamās Saeimas deputātu vidū M. Sprindžuku, pār kuru krīt šādu aizdomu ēna un kurš Ādažu centrā labā garastāvoklī esot pat izlielījies, ka būšot nākamais VARAM ministrs ar biroju Rīgā, Peldu ielā?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

FotoKā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri.
Lasīt visu...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...