Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar Konservatīvo līderi un tieslietu ministru Jāni Bordānu saistītais advokātu birojs Wall arī pēc Krimas aneksijas turpinājis savu darbību Maskavā un tikai īsi pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā to slēdzis, ziņo portāls lat.bb.lv.

Portālā publicētā informācija liecina, ka sevi kā kvēlu nacionālo interešu aizstāvi pozicionējošā J. Bordāna advokātu birojs darbību slēdzis īsi pirms Krievijas agresijas Ukrainā, līdz tam sniedzot konsultācijas Krievijas iedzīvotājiem un palīdzot izdevīgi pielāgot Latvijas likumu nianses.

"Interesanti, ka Bordāns oficiāli norāda tikai vienu darbinieku savos birojos, kuri viņam kopā bijuši trīs - Rīgā, Maskavā un Viļņā. Nav gan zināms, cik lielus ienākumus šie biroji ģenerējuši, jo Bordāna valsts amatpersonas deklarācijā ienākumi no birojiem nav uzrādīti. Turklāt Bordāns arī nav kautrējies Krievijā tirgoties ar savu ietekmi, mājaslapā norādot, ka ir Latvijas tieslietu ministrs," raksta portāls.

Tāpat publikācijā norādīts, ka arī Latvijas Zvērinātu advokātu padome vētījusi, cik ētiski J. Bordāna advokātu birojs "Wall" izmantojis tieslietu ministra vārdu, lai gan savu darbību advokatūrā J. Bordāns oficiāli apturējis jau 2018.gadā pēc iekļūšanas Saeimā.

Publiskas ziņas par J. Bordāna aktivitātēm Maskavā jau izskanēja šogad, kad bijušais “PNB bankas” uzraudzības padomes loceklis, bijušais Vācijas ārējā izlūkdienesta (Bundesnachrichtendienst) vadītājs, Vācijas Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs, tagad advokāts Dr. Augusts Hannings iesniegumā Latvijas valsts amatpersonām sniedza liecības par iespējamo korupciju un citām nelikumībām bankas likvidēšanas procesā. Par iespējamo korupciju Latvijas varas gaiteņos saistībā ar “PNB bankas” likvidāciju ziņoja arī Vācijā pazīstamais izdevums “Bild”.

A. Hanninga liecības atspoguļo aizdomīgās biznesa attiecības starp bijušo bankas vairākuma akcionāru, Krievijas finansistu Grigoriju Guseļņikovu un pašreizējo Saeimas Juridiskās komisijas vadītāju, bijušo Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāru, pirms tam KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāju Juri Jurašu.

Tagad A. Hannings paudis, ka Latvija vairāk kā jebkura cita valsts šobrīd ir atkarīga no solidaritātes ar Rietumiem. "Tāpēc būtu loģiski sagaidīt no tās lojalitāti. Latvijas premjerministrs ir arī ASV pilsonis. Un ir vēl ietekmīgāks tieslietu ministrs, kuram ir advokātu birojs, cita starpā, kura bija filiāle Maskavā ar kuru jebkurā laikā varēja sazināties pa internetā norādīto mobilā tālruņa numuru.

Iepriekš par to tika pausta publiska kritika. Tieslietu ministrs uz to reaģēja ļoti formāli. Viņš savā tīmekļa vietnē apgalvoja, ka ir apturējis savu advokāta darbību. Grūti viņam noticēt, jo advokātu birojam bija biroji Rīgā, Lietuvā un Maskavā, kurus pārstāvēja tikai viens jaunākais jurists. Grūti noticēt, ka jaunākam juristam, kurš esot vienīgais, kurš strādā advokātu birojā, vajag tik daudz biroju.

Pakalpojumā, kas tika pārdots īpaši Krievijas klientiem, acīmredzot neietilpa tikai parastas juridiskās konsultācijas. Tieslietu ministrs Bordāns sava biroja vietni šobrīd ir slēdzis. Acīmredzot, bija vajadzīgs Krievijas iebrukums Ukrainā, lai tieslietu ministrs apzinātos savas rīcības nosodāmo raksturu," pauž A. Hennings.

"Kā bijušais BND priekšnieks un Vācijas Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs, kā arī bijušais Latvijas "PNB bankas" direktoru padomes loceklis aicinu varasiestādes veikt bezierunu izmeklēšanu. "Kopā ar bijušo NATO ģenerālsekretāru un Dānijas premjerministru Rasmusenu es darbojos Latvijā kā "PNB bankas" direktoru padomes loceklis. Maksātnespējas administrators atteicās izmantot viņam piešķirtās pilnvaras, lai nepieļautu plānoto bankas izlaupīšanu. Tas viņam būtu viegli izdarāms, pamatojoties uz viņa likumīgajām pilnvarām.

Tieslietu ministrs Bordāns apzināti kavē jebkādu bankas slēgšanas priekšvēstures noskaidrošanu Eiropas tiesās, lai gan tieši banka no tā būtu galvenais ieguvējs. Vienlaikus viņš mudina vērsties starptautiskajā šķīrējtiesā, lai gan saskaņā ar Eiropas Kopienu tiesas judikatūru šāda veida šķīrējtiesa pārkāpj Eiropas tiesības. Acīmredzami priekšroka tiek dota konfidenciāliem strīdu risināšanas veidiem, kas piedāvā plašas korupcijas iespējas. Ir zināms, ka maksātnespējas administrēšanas prakse Latvijā ir cieši saistīta ar organizēto noziedzību un to, ka neviens neiegūst maksātnespējas administratora amatu bez politiskā atbalsta un bez politiskiem labuma guvējiem. "PNB bankas" gadījumā lietas ir īpaši skaidras, jo maksātnespējas administrators Krastiņš sistemātiski rīkojas pretēji bankas un tās kreditoru interesēm,” pausts A. Hanninga paziņojumā.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...