Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Ar Lukašenko roku Krievija pārbauda mūsu reakciju

Rihards Kols, Saeimas deputāts
08.11.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Situācija pie Polijas-Baltkrievijas robežas ir ļoti nopietna. Vēlu izturību un savaldību Polijas drošības sargiem! Sekojam līdzi situācijas attīstībai.

Tikmēr aktualizējies jautājums par to, vai Latvija un Lietuva ir gatavas šādam "uzlidojumam". Lietuvā plāno izsludināt ārkārtas situāciju saistībā ar notikumiem uz Polijas un Baltkrievijas robežas.

Ar Lukašenko roku Krievija pārbauda mūsu reakciju visās mūsu - ES - vārīgākajās vietās, turklāt to dara brutāli un primitīvi. Migrācija, enerģijas cenu krīze, no jumtiem krītoši diplomāti, nemaz nerunājot par "ikdienas" fonu - ieroču žvadzināšanu, agresiju retorikā un ārpolitikā, un mēģinājumi burtiski "nogriezt skābekli" Ukrainai.

Apstākļu kopums ir tik nopietns, ka dod pamatu apsvērt NATO 4. panta iedarbināšanu. Ticu un zinu, ka Polija tiks galā ar esošo saspīlējumu, bet kopējā situācija, kurā migrācijas krīze uz robežas ir tikai viens no pret ES pielietotajiem paņēmieniem, ir gana nopietna, lai apsvērtu NATO plašāku iesaisti risinājumu meklēšanā.

Novērojums. Pastāv apgriezta saistība starp starptautisko institūciju gatavību dedzīgi un dramatiski, vispārākajā pakāpē un ar bezierunu kategoriskumu izteikties par cīņu pret tādiem bezvārda draudiem kā klimata pārmaiņas un to nu jau par skumju joku kļuvušo "bažu paušanu" un nevēlēšanos rīkoties - jebkā! - pret tādiem režīmiem kā Krievija un Baltkrievija.

Šeit atšķirībā klimata jautājumiem par kuriem kaujas saucienu netrūkst, identificēt cietušos un upurus, paveiktos noziegumus un to vaininiekus var ļoti precīzi.

Mani nepamet sajūta, ka Eiropas Savienība kā "ģeopolitiska savienība" sāk pazust tulkojumā un iestājas arvien pamatīgāks politiskais apjukums.

ES ir brīvas rokas rīkoties - ja to izvēlas. ES var uzlikt ļoti dārgu cenu visiem autokrātu spēlīšu organizatoriem, visiem, kas organizē un atbalsta ilgstošo hibrīduzbrumu Eiropas Savienībai.

Acta non verba. Ja ne, tad vismaz aiz cieņas pret sevi un citiem aiztaupīsim "nopietnās bažas".

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...