Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cilvēki Krievijā slīkst nabadzībā, pensionāri mirst no bada, savukārt latviešus pārņem nauda, greznība un prieks. Tā Kasīklis savā kartējā sacerējumā apraksta dzīvi abās valstīs. 

Lai viņa leģendas par ubagiem, izsalkušajiem krieviem izskatītos vismaz kaut cik autentiski, viņam šajā tekstā kā parasti bija jāmelo un jāmanipulē ar informāciju. Apskatīsim dziļāk, kur un kā Kasīklis mēģina apmānīt lasītājus.

Runājot par iedzīvotāju ienākumiem, lai būtiskāko daļu sastāda darba alga, bet objektīvi izmērāmais kritērijs - minimālā alga. 2021.gadā minimālā alga Latvijā ir 500 euro, bet Krievijā - 12 7923 rub (142,34 euro).

Acīmredzot Kasīklis min skaitļus tikai par minimālajām algām, jo ar tiem ir vieglāk manipulēt un radīt nepareizu iespaidu lasītāju vidū.

Neskatoties uz to, ka skaitļi par minimālajām algām ir pareizi, Kasīklis pilnīgi nejauši, protams, aizmirst mums pastāstīt nevis par minimālajām algām, bet par vidējās algas līmeni abās valstīs. Un šeit situācija izskatās pavisam citāda.

Vidējā alga Latvijā 1 143 eiro. Vidējā alga Krievijā ir 50 000 rubļu jeb 550 eiro.

Acīmredzot pat vidējā alga Krievijas Federācijā ir mazāka nekā Latvijā, taču jāpiekrīt, ka starpība neizskatās tik mežonīga kā Kasīkļa minētā minimālo algu starpība.

Tā kā mēs runājam par naudu, teiksim dažus vārdus arī par to, ko par šo naudu var nopirkt. Zemāk redzamajā tabulā ar neapbruņotu aci var redzēt, ka patēriņa groza produktu, benzīna un komunālo maksājumu cenu līmenis Krievijā vidēji ir daudz zemāks nekā Latvijā. No tā mēs varam secināt, ka dzīves līmenis, ko krievi var sev nodrošināt, ir vairāk vai mazāk vienāds ar dzīves līmeni Latvijā, kaut arī algas Krievijā ir zemākas.

 

K R I E V I J A 

L A T V I J A

Starpība 

10 olas

0.99 €

1.69 €

-41%

Kartupeļi (kg)

0.10 €

0.25 €

-60%

Lētākais mobilo sakaru tarifs

7.50 €

11.00 €

-32%

Mēneša biļete visiem transporta veidiem

35.75 €

50.00 €

-29%

Litrs benzīna (95)

0.50 €

1.20 €

-59%

Atkritumu izvešana (cilv.)

1.25 €

4.00 €

-69%

Karsts ūdens (m3)

1.10 €

3.50 €

-70%

Gāze (m3)

0.07 €

0.75 €

-91%

Elektrība (kwh)

0.04 €

0.20 €

-78%

http://tsenomer.ru/russia/

Vēl viens kritērijs – cik lielas ir minimālās pensijas. 2021.gadā Latvijā minimālā pensija ir 136 euro, bet Krievijā – 10022 rub (111,51 euro).

Ņemot vērā, ka patēriņa preces Krievijā ir daudz lētākas nekā Latvijā, varam droši secināt, ka ar saviem 111 eiro Krievijā pensionāri var nopirkt daudz vairāk nekā pensionāri Latvijā ar 136 eiro.

Nav arī līdz galam skaidrs, kāpēc Kasīklis salīdzina Latvijas pensiju līmeni ar Krievijas, kad Krievija pat nav Eiropas Savienības dalībvalsts. Galu galā, lai saprastu, cik brīnišķīgi ir dzīvot pensionāriem Latvijā, būtu daudz loģiskāk salīdzināt Latvijas pensiju līmeni ar, piemēram, zviedru. Informācijai - valsts garantētā pensija Zviedrijā ir aptuveni 800 eiro mēnesī. Bet pēc Kasīkļa domām pazemojoši mazas pensijas Latvijā ir mazsvarīgi sīkumi, jo galvenais ir tas, ka krievi bada dēļ spiesti katlā ādas jostas gatavot.

Noslēgumā ir arī jāatzīmē Kasīkļa šaurā domāšana un aprobežotība. Acīmredzot viņam laime netiek mērīta ar kaut kādām morālām vai garīgām lietam. Acīmredzot laime viņam ir tad, kad monētas šķind un banknotes čīkst.

Galu galā, runājot par dzīves kvalitāti, viņš pats savā tekstā neuzrakstīja ne par ko citu, bet tikai par naudu. Ar šādu pasaules uzskatu Kasīklis pierāda, ka viņš ir parasts kolhoznieks ar mazvērtības kompleksu. Kolhoznieks, kurš nekad dzīvē nav turējis rokās daiļliteratūras grāmatu vai klausījies klasisko mūziku.

Ja viņš būtu patiesi attīstīts cilvēks, viņš apzinātos, ka Krievijā cilvēkam laimi var sagādāt ne tikai nauda, bet arī daudzas citas lietas. Piemēram, makšķerēšana Baikālā vai Tretjakova galerija, vai baltās naktis Sanktpēterburgā, vai Zelta Gredzena arhitektūra, vai Aleksandra Bloka dzejoļi, vai atvaļinājums pie Melnās jūras, vai ceļojums uz Kaukāzu, vai izrādes Lielajā teātrī. Gandrīz katrs Krievijas iedzīvotājs var atļauties visas šīs lietas. Protams, ne katru dienu, bet ne par to ir runa.

Bet Kasīklim nerūp ne teātris, ne arhitektūra, ne dzejoļi. Viņam galvenais ir tas, lai viesistabā būtu liels televizors un ledusskapī vienmēr būtu pudele auksta alus.

https://realty.rbc.ru/news/5f3e46fd9a794755e1931ccc

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

21

Viss sākās ar Šleseru!

FotoTvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām, pret kristīgām vērtībām un cilvēkiem, kuriem kristīgās vērtības ir svarīgas, vēršas Re:Baltica!
Lasīt visu...

18

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

FotoPašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā, ir neizplatīt nepatiesu informāciju, pašiem neradīt nepatiesu informāciju un neizplatīt citu radītās “feika” ziņas.
Lasīt visu...