Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sveiki, Aldi Gobzem! Parunāsim kā parastie mirstīgie – es ar savu izglītību, zinātniskiem grādiem un darbu vienā no prestižākajām augstskolām pasaulē un Tu, manas Valsts diplomātiskās pases turētājs.

Lai būtu uzreiz skaidrs: nesekoju Tavam aktivitātēm un līdz ar to nepiederu nedz pie Tavu fanu kora, nedz pie noliedzēju pulka. Vienkārši zinu, ka šāds cilvēks manā Valstī mīt, un attiecos pret Tevi kā pret jebkuru savu tautieti – pozitīvi, kamēr neesi man pierādījis, ka es maldos.

Man, godīgi sakot, ir pilnīgi vienalga, cik mandātus Tava partija iegūs nākamajā Saeimā, vai vispār tur tiks iekšā vai arī netiks. Mums ir daudzas partijas, bet es konsekventi balsoju jau gadiem ilgi par vienu no tām. Arī nav nekāds Laimes Lācis, bet tā jau man ir sanācis…

Un tomēr, Aldi, es ļoti gribu, lai Tu būtu pirmais. Patiesi pirmais, un ierakstītu savu vārdu mūsu kopējā vēsturē…

Es nezinu, kas  tur notika Varšavas lidostā ar to meiteni un viņas pulksteni – ne es to pirku, ne man viņa to veda, ne es tur stāvēju klāt. Lidostās dažādi gadās. Pati to esmu izbaudījusi. Bet… Bet maza dzirkstelīte izraisa lielu ugunsgrēku…

“Un viņi saprata, ka neesmu es parastais mirstīgais”… Lūk, ir atslēgas vārdi. Un lai man kāds nestāsta, ka meitene vienkārši neveikli izteicās, ka viņa pārteicās utml. Nē! Šī augstprātība, pārliecība par savu izredzētību ir drīzāk raksturīga mūsu Austrumu kaimiņa paražām, kur jebkurš deputāta palīgs traucās pa pretējo joslu ar ieslēgtām bākugunīm… Jo viņš taču nav parastais mirstīgais…

Un to saka trīsdesmitgadīga meitene, kas pēc būtības nav nekas Latvijas kontekstā. Bet “bērna mute runā patiesību”… Viņa vēl nav iemācījusies slēpt to, ko katrs no jums jau veiksmīgi apguvis.

Aldi, esi pirmais mūsu vēsturē! Esi tas, kurš pateiks: “Šāda apziņa mūsu valstī neiet cauri! Meitene, tu varbūt esi jauka, bet par šo izteicienu vien mēs svītrojam tevi no partijas saraksta...”

Esi tas, kurš pirmo reizi šajos 30 gados norauj stopkrānu un ievieš kaut pirmās pakāpes ētiku tautas/varas attiecībās.

Vari? Ticu, ka vari.

Vai gribi?

* Sorbonnas universitātes asociētā profesore

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...