Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ne tik sen visu progresīvo Latviju pāršalca ziņa par nelietīgo būvnieku karteli, kurš no Latvijas valsts vai tautas – kā nu kuram labāk patīk – kabatas vēsā angļu mierā izvilka neskaitāmus miljonus. Pagāja laiks, un kurš nu tagad vēl atceras šī stāsta galvenos varoņus. Ar pārliecību apgalvošu, ka tādu ir ļoti maz. Vētra ūdens peļķē ir rimusi, un visa rosība ir klusām pārcēlusies uz tumšajiem tiesu gaiteņiem.

Lasot pirmsvētku ziņas mūsu masu medijos, viena no aktuālākajām tēmām bija stāsts par kārtējo karteli. Šoreiz ceļu būves nozarē. Iepazīstoties ar informācijas drumslām, rodas neviltota sajūta, ka dažādu karteļu veidošana ir latvju bāleliņu nacionālais sports. Neliels draugu pulciņš, pirts un gali kādā valsts vai pašvaldības kantorī. Tas ir viss, kas ir vajadzīgs, lai ātri tiktu pie turības. Lai bauda būtu lielāka un izjūtas asākas, tad kādā spraugā ir nobēdzināts KNAB pēdējā modeļa mikrofons ar fizikas likumu neierobežotu darbības laiku.

Pat slavenā itāļu “cosa nostra” skaudībā noelšas par mūsu bāleliņu eleganci, izveicību un pārdabisko spēju iziet sveikā no gandrīz jebkuras situācijas. Kā var neizrādīt sajūsmu? Tu, nelaimīgais mafiozo, gadiem esi spiests bēguļot un slēpties dieva aizmirstās vietās, dzīvot pastāvīgā stresā, jo karabinieri un prokuratūra nemitīgi elpo pakausī. Tur notiek reāla cīņa ar mafiju un korupciju, dienesti strādā. Lietas ir sarežģītas, un piemērotie sodi mērāmi gadu desmitos. Toties mūsu pašu folklorizētais, teiksmām apvītais kantoris guļ kā princese letarģiskā miegā un gaida savu princi, kurš saņemsies drosmi un noskūpstīs to. Nu, vismaz atnāks Konkurences padomes pārstāvji un saglābs lietā visu, kas vēl ir glābjams.

Tomēr šoreiz stāsts ir nevis par karteli, bet par kādu dienestu, kam būtu jāstāv likuma sardzē un jācērt nost astoņkāja taustekļi, kur vien šīs korupcijas metastāzes parādās. Tomēr arvien vairāk pazīmju parāda, ka melnais ērglis vairāk nav spējīgs pacelties gaisā un baltā saule nesilda visus vienādi. Astoņkājis ir caurvijis savus taustekļus cauri dažnedažādām struktūrām, un sistēma ir sākusi dvakot, kā rezultātā apkārt klaiņojošās hiēnas un šakāļi pie pirmās iespējas steidz iecirst zobus, lai noplēstu treknāko maitas gabalu.

Jautāsiet, kādēļ esmu tik kritisks esmu pret šo iestādi? Tad nu, lūk, viens pavisam vienkāršs piemērs, kur kādas mazas Latgales pašvaldības amatpersona ir savā prātā ieņēmusi, ka ir tik liels priekšnieks, ka var atļauties faktiski visu. Arī privātām vajadzībām izmantot pašvaldības mantu.

Dažas dienas atpakaļ kāds anonīms avots mani rakstiski informēja, ka šī gada 23. maijā viņš ar iesniegumu vērsās iestādē, kurai, kā vēsta emblēma, gods ir dārgāks par visu. Informators godīgi atzinās, ka to ir darījis anonīmi, bet par to mazliet vēlāk. Iesniegumā bija runa par Līvānu novada domes administrācijas vadītāju Juri Sniķeru, kurš nekautrējas pašvaldības transportu izmantot savām personīgajām vajadzībām.

Savā iesniegumā iestādei anonīmā persona aprakstīja situācijas būtību un minēja, ka par to ir vienkārši pārliecināties, pieprasot no Līvānu novada domes datus par konkrēto transportlīdzekļu maršrutiem, kuri ir iesniegti pašvaldībā. Tā kā domes automašīnas ir aprīkotas ar GPS sistēmām, tad atliktu tikai pieprasīt informāciju no uzņēmuma, kurš nodrošina to uzturēšanu. Pieprasītie dati nesakritīs ar automašīnas maršruta lapās uzrādītajiem.

 Bingo! Vēl viena atklāta lieta, un algas dienā kādam maciņā ieripotu monētas par spoži atrisināto lietu. Vainīgais, ar nolaistām biksēm pieķerts nozieguma vietā, varētu domīgi urbināties degunā. Negribu nevienu mācīt, kā iegūt pierādījumus vai šķetināt lietu, bet tas, ka šādas negodprātīgas amatpersonas rīcības dēļ pašvaldībai ir radīti zaudējumi, tas ir acīmredzami. Savā laikā vairākas valstī augsti stāvošas personas tika sodītas par dienesta transportlīdzekļu izmantošanu privātām vajadzībām. Viens no skaļākajiem gadījumiem bija bijušā tieslietu ministra Rasnača kunga gadījums. Taisnība, ka mūsu nolaisto bikšu varonis pagaidām vēl nav sasniedzis elitāro smagsvaru kategoriju. Varbūt tādēļ arī rezultāts ir tāds? Nekāds.

Straumes kungs! Kādi jūsu iestādē ir tie īstie kritēriji, kurus izvērtējot tiek nolemts, kuras lietas tiks izmeklētas un kuras tiks noslaucītas miskastē? Vai jūsu iestādē arī pieturas pie mājsaimnieču žurnāla glancētā varoņa paustajām atziņām, ka ir jāizmeklē un cītīgi jāiepazīstas ar lietu tikai tad, kad kāds Saeimas vai Ministru kabineta loceklis ir pazvanījis un uzstājīgi palūdzis?

Katram skolas puikam ir skaidrs, ka “anoņimkas” raksta tikai nošņurkuši, dzīves lielo puiku apbižoti indivīdi, kuriem skauž citu veiksme un panākumi. Uz manu jautājumu, kādēļ šī iesnieguma autors vēlējās palikt anonīms, atbilde bija vienkārša. Viņam vienkārši nav uzticības ne KNAB kā iestādei, ne tās darbiniekiem.

Kādēļ tā? Izrādās, ka kādā no Līvānu domes darbinieku sapulcēm domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle publiski paziņoja, ka ar viņu ir sazinājies KNAB darbinieks, informējis, ka ir iesniegta sūdzība par nelikumīgām darbībām Līvānu domē un nosaucis sūdzības iesniedzēja vārdu. Kraukles kundze par to nekavējoties informēja visus klātesošos, kuri savukārt acīmredzot nekavējoties informēja visus atlikušos novada iedzīvotājus. Atliek tikai saķert galvu un nopūsties par KNAB darbinieku profesionalitātes līmeni, jo video ar Kraukles kundzes atklāsmi ir brīvi pieejams publiskajā vidē, bet iestāde nav pat uz to reaģējusi.

 Straumes kungs! Vai pēc aprakstītā gadījuma kāds no šīs konkrētās pašvaldības kādreiz vēl ziņos par nelikumībām savā darba vietā, ja jūsu iestādes atbildīgie darbinieki pa labi un pa kreisi visiem noplūdina informāciju par iestādē ienākušajiem iesniegumiem un to autoriem. Apgalvošu, ka no šīs konkrētās iestādes un pašvaldības jūsu kantoris vairāk nesaņems nevienu iesniegumu.

Atgriežoties pie manis pieminētās lietas par negodprātīgo Līvānu domes amatpersonu J.Snikersu, tad pilsētā runā, ka šī Līvānu pašvaldības amatpersona savām privātajām vajadzībām izmanto divus pašvaldības auto – VW Tiguan KN2950 un VW T-Roc MA8798. Protams, atskaitēs šī privātā vizināšanās tiek noformēta kā darba braucieni. Tiešām, pašvaldībai ļoti svarīgi darba braucieni ir bērnu nogādāšana no un uz bērnudārzu, došanās pēc darba laika uz mēģinājumiem vietējā kultūras pilī, došanās atpūtas braucienos vai privātajās haltūrās SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība”. Gadījumu ir daudz, un nav vērts te visus uzskaitīt. Nevajag šaubīties, ka degviela un visas transporta izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta un nodokļu maksātāju maciņiem, jo viņš taču ir svarīgs cilvēks pašvaldībā, kuram pienākas kāds bonuss.

Liela daļa no lasītājiem kaut reizi dzīvē ir saskārušies ar vareno valsts iestāžu mašinēriju, kad, gatavojot atbildi uz vienkāršāko iesniegumu, tiek patērēti papīra blāķi un lērums laika. KNAB šajā jautājumā nav izņēmums. Dokumenti tiek reģistrēti, deleģēti un nonāk augstajam priekšniekam uz galda, tad ceļo atpakaļ uz kādu kabinetu, kur kāds pašapzinīgs ierēdnis, lādēdams augsto priekšnieku, ķeras pie nevajadzīgā uzdevuma izpildes. Varu apgalvot, ka paies pilns ražošanas cikls. Vismaz 30 darba dienas. Ne mazāk. Pesimistiskāka scenārija gadījumā aizritēs daudzi mēneši, līdz KNAB labpatiksies nolaisties no saviem augstumiem un atsūtīt kādu vispārīgos vārdos ietērptu rakstugalu.

Manā aprakstītajā gadījumā tieši pēc astoņām darba dienām mūsu anonīmā sūdzībnieka pastkastē iekrita prieka vēsts no paša KNAB. Sākotnējo līksmību par šo vēsti nomainīja rūgta neizpratne. Bargā tonī sūdzībniekam tiek aizrādīts, ka nav sniegtas ziņas par iesnieguma autoru un pats iesniegums nav parakstīts. Atbildes beigās stingrā tonī tiek norādīts: ja persona vēlas iepazīties ar pārbaudes rezultātiem, tad ir jānorāda personas dati. Nav jāpielieto slavenā dedukcijas metode, lai izdarītu secinājumu, ka pārbaude ir tikusi veikta. Vismaz uz papīra.

Ne mirkli nešaubos, ka KNAB dažādās dzīves situācijās skolotie darbinieki tūlīt liks mums priekšā neskaitāmus paragrāfus un pantus, kuri pamatos, ka tikai KNAB ir privilēģija noteikt, kā pareizi ir jāraksta iesniegums šai varenajai un darbos iegrimušajai organizācijai. Šoreiz lai paliek, nemocīšu lasītājus ar taisnošanos. Tikai piebildīšu, ka uz iepriekšējiem “anoņimku” autora iesniegumiem KNAB atbildes tika saņemtas.

Secinu tikai vienu, ka nekādas darbības netika veiktas, nekas netika darīts un atbildes vēstule ir tīrākā atšūšana KNAB stilā. Sak, ko tu, niekkalbi, traucē mūs ar savām problēmām! Mūs gaida tādas lietas, bet te viens pāķis uzbāžas ar saviem niekiem.

Draugi! Ieslēgsim tagad vienkārši loģiku un uzdosim sev jautājumu. Vai 8 darba dienu laikā izmeklētāja varēja paspēt pieprasīt datus no Līvānu pašvaldības, ievākt un apstrādāt informāciju no pašvaldībai pieejamajām videonovērošanas kamerām, lūgt paskaidrojumus no iespējami vainīgās personas un viņa augstākās vadības? Izskatās, ka tas netika izdarīts. Laika vienkārši ir par maz.

Sev jautāju, kādu tad informāciju KNAB ir gatavi izsniegt anonīmajam sūdzibniekam par veikto pārbaudi?

Ticamākais, ka kāda anonīma ierēdnīte atkal telefoniski sazinājās ar domes priekšsēdētāja vietnieci Kraukli. Informēja viņu par iesniegumu un draudzīgi pajautāja, vai transports tiešām ir izmantots privātām vajadzībām? Intuīcija saka, ka pašvaldība noteikti atbildēja, ka viss ir atbilstoši likuma burtam. Turklāt visas maršruta lapas ir pieejamas pašvaldībā. Ja kas trūkst, tad tūlīt pat tas tiks sagatavots. Tad nu, lūk, elementāri vienkārša lieta, un iestāde, kurai būtu jācīnās ar korupciju un amatpersonas dienesta stāvokļa izmantošanu, to vienkārši noraka ar savu bezatbildību un neprofesionalitāti. Tad ko jūs gribat no citām lietām, ja tik elementāras lietas šai iestādei nav pa zobiem.

Straumes kungs! Citēšu jūsu teikto, ka “korupcijas izskaušana ir ilgstošs process, kas bez iedzīvotāju, publiskā un privātā sektora pārstāvju godprātīgas rīcības, aktīvas iesaistes un sadarbības nav iedomājama. Turpinot mērķtiecīgi un neatlaidīgi strādāt, Latvija var panākt progresu atklātas, godprātīgas un brīvas no korupcijas sabiedrības veidošanā”. Pilnībā piekrītu šie vārdiem.

Mūsu gadījumā par iedzīvotāju un citu dīvainīšu aktīvu iesaisti un sadarbību korupcijas apkarošanā nav ne runas. Visa šī sarakste vairāk atgādina traģisko Jēkabpils gadījumu, kad atbildīgās iestādes – policija un prokuratūra savā lepnībā un izredzētībā spēlēja futbolu ar nelaimīgās sievietes iesniegumiem un likteni.

 Diemžēl jūsu iestādes darbinieku darbība un rīcība ir tikpat nožēlojama kā Rusiņa lietā iesaistīto tiesībsargājošo organizāciju darbības imitācija. Vietā būtu jautājums, Straumes kungs! Kas notiek ar jūsu vadīto iestādi? Vai lietvedībā esošās lietas tiek atklātas tikai tad, kad vainīgā persona pati atnāk uz kantori, uzraksta atzīšanos un pati sevi ieslēdz kamerā?

Straumes kungs! Nobeigumā atkal atgriežoties pie “anonīmā” iesnieguma, atgādināšu, ka tā autors vēlējās palikt anonīms, jo, cik man ir saprotams, viņam nav pārliecības, ka jūsu iestāde nav politiski angažēta. Manā rīcībā esošajā iesniegumā ir skaidri norādīts, ka autors nevēlas atklāt savu identitāti, jo jūsu vadītās iestādes darbinieki ir vairākkārt atklājuši trauksmes cēlāju identitātes Līvānu domes priekšsēdētājam Vaivodam un viņa vietniecei Krauklei. Kā liecina informācija, tad arī nav sekojusi nekāda rīcība no jūsu vadītās iestādes puses par to, ka tika nopludināta informācija par sūdzību iesniedzējiem.

Kā Andersena pasakā. Izrādās, ka karalis ir pliks. Aiz uzfrišinātās fasādes, korupcijas aizberga slīcināšanas Likteņupē un pērkondimdošiem paziņojumiem par pārpildītām statistikas ailītēm ir tikai darba imitācija, lai maldinātu sabiedrību un radītu iespaidu, ka iestāde darbojas. Iestāde guļ savā stikla kalnā un gaida, kad baltā zirgā nojās kāds Antiņš un ar pāris dunkām modinās jau krietni pavītušo zelteni. Auū! Antiņ! Kur esi palicis?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...