Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Augsti godātais Valsts prezidenta kungs! Vēlos izteikt atzinību par to, ka Jūs savu prezidentūru esat uzsācis ar valstij svarīgu problēmu identificēšanu un ne tikai esat viens no nedaudzajiem, kas atzīmē, ka beidzot nepieciešams uzsākt Austrumu robežas izbūves pabeigšanu, bet arī esat skaidri noteicis diagnozi tam, kāpēc darbi kavējas. Proti, neviens nevēlas izrādīt iniciatīvu un iesaistīties robežbūvē, jo baidās, ka pret viņu tiks sākta kriminālvajāšana.

Diemžēl to, ka tā tas tiešām ir, apliecina gan “Ceļu būvniecības sabiedrības “Igate””, kas līdz 2019. gadā uzsāktajām represijām uzbūvēja pašlaik uz robežas ar Krieviju esošo infrastruktūru, kā arī uzsāka būvniecību uz robežas ar Baltkrieviju, gan vairāku uzņēmumu, kas pieteicās būvēt vēlākajos gados, gan Valsts robežsardzes un citu iestāžu amatpersonu pieredze – ja centīsies būvēt, tiks uzsākti kriminālprocesi.

2019. gadā robežas izbūve faktiski tika apturēta, skaļi paziņojot, ka būvnieks – “Igate” ir nozadzis robežjoslā nozāģētos kokus, sadārdzinājis tiltu izbūvi, izpostījis aizsargājamu teritoriju un veicis citus noziegumus.

Tagad, četrus gadus vēlāk, jau ir atmestas apsūdzības par tiltu sadārdzinājumu, ir noskaidrots, ka uz robežas nekādas aizsargājamas dabas teritorijas nav un nevar būt, bet kokus izvedis cits uzņēmums. Taču tik un tā tiek mēģināts kaut ko „piemeklēt” – nu kaut vai tik absurdas lietas, ka žoga stieples diametrs ir 3 mm, nevis it kā prasītie 3,3 mm. To, ka iepirkuma laikā pasūtītājs rakstiskās atbildēs uz pretendenta jautājumu skaidri pateica, ka stieplei jābūt 3 mm un šīs atbildes ir iepirkuma sastāvdaļa, sabotāžas veicēji izliekas nesaprotam.

Mēs būvējām infrastruktūru uz robežas ar Krieviju un pēc tam ar Baltkrieviju apstākļos, kurus cilvēkiem, kas tur nav bijuši, ir grūti iztēloties. Purvi, upes, ezeri, pilnīgs piebraucamo ceļu trūkums. Projekts ne vienmēr atbilda reālajai situācijai, bija nepieciešamas izmaiņas, kas arī tika veiktas, saskaņojot ar pasūtītāju un citiem atbildīgajiem. Piemēram, dārgās dēļu laipas, tika nomainītas ar šķeldas ceļiem, kas ir viegli uzturami, izmantojot pieejamo materiālu, - pa tiem var braukt apvidus auto un kvadricikli, turklāt tie radīja iespēju esošā finansējuma ietvaros būtiski palielināt uzbūvēto ceļu kopgarumu. Taču tagad cilvēki, kam trūkst jebkādas izpratnes par būvniecību, par to mūs cenšas vainot krāpniecībā.

Vēl skumjāk, ka uz Krievijas robežas izbūvētā infrastruktūra, kuru iepriekšējos gados mīlēja apmeklēt augstas amatpersonas, uz kuras fona tās fotografējās un mierināja iedzīvotājus, ka viss ir vislabākajā kārtībā, joprojām nav nodota ekspluatācijā. Atbildīgās amatpersonas gluži vienkārši baidās pieņemt būtiskus lēmumus, velk laiku un izdomā birokrātiskas atrunas, jo kuram gan gribas sagaidīt savu kriminālprocesu. Tā kā uz  robežas izbūvētā infrastruktūra nav nodota ekspluatācijā, nav arī iespējams veikt tās uzturēšanu un nodrošināt garantijas remontus, infrastruktūra pamazām iet bojā.

Jāpiebilst, ka kriminālprocesi tika ierosināti pret virkni amatpersonu, gandrīz visi izbeigti, daži iepriekš aizturētie iztiesājuši kompensācijas no valsts, daži tiesu darbi vēl gaidāmi, taču neviens vairs nevar novērst to ļaunumu, kas nodarīts Valsts robežsardzes, kas godprātīgi veic valsts robežas apsardzi, reputācijai.

Mēs varam Jums sniegt sīkāku informāciju gan par situāciju, kāda ir Austrumu robežas izbūvē, gan par to, kā būvniecība tika apturēta, gan par to, kas bija apturēšanas iniciatori un īstenotāji. Esam pārliecināti, ka tas, ka pašlaik Austrumu robeža nav izbūvēta, bet iespējamās celtniecības pabeigšanas izmaksas, spriežot no publiski pieejamās informācijas, ir pieaugušas 5-6 reizes, nav noticis nejauši, bet ir bijis plānota sabotāža un kaitniecība. Robežbūves bremzēšanas patiesais mērķis un tās veicēji ir jānoskaidro, lai nepieļautu līdzīgus Latvijas drošības apdraudējumus nākotnē.

Taču pats galvenais ir steidzami pabeigt būvniecību, lai pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā palielinātu drošību gan pret hibrīdkara sastāvdaļu – masveida migrācijas mēģinājumiem, gan pret citiem apdraudējumiem. Ceru, ka Jums, Valsts prezidenta kungs, tas izdosies. Būtu pagodināts tikties ar Jums, lai sniegtu maksimāli plašu informāciju par visiem šiem jautājumiem

* “Ceļu būvniecības sabiedrības “Igate”” valdes priekšsēdētājs

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...