Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs pagaidām klusē par savas padomnieces Solvitas Harbacevičas publiskajām norādēm – kādam vajadzētu būt „pareizam” spriedumam padomju kolaboranta Romualda Vonsoviča prāvā.

Šodien Rīgas pilsētas tiesā tiks pasludināts spriedums krimināllietā, kurā Jura Stukāna vadītā LR prokuratra apsūdzējusi Lato Lapsu par neslavas celšanu padomju okupācijas varas kolaborantam Romualdam Vonsovičam un viņa vajāšanu.

Pēc tam, kad šā gada 8. septembrī vēsturniece Ineta Lipša sociālajā tīklā Facebook citēja Lato Lapsas „kolaboranta prāvā” teikto pēdējo vārdu, Aigara Strupiša vadītās Augstākās tiesas darbiniece, viņa kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja padomniece Solvita Harbaceviča nāca klajā ar šādu publisku paziņojumu par pēdējā vārdā minētajiem argumentiem un izteica šādu vēlmi attiecībā uz taisāmo tiesas spriedumu:

„Cik tas avots pats savā darbībā ir bijis demokrătijas un tiesiskuma balsts Latvijā, neizteikšos. Bet idealizēt PL [Polijā] notiekošo un citēt Egilu Levitu, tas nu ir cinisma kalngals. Nepārsteidz, protams, bet pārpublicēšanas gadījumā gribētos arī kādu komentāru no Tevis, citādi rodas iespaids, ka piekrīti šiem haotiskajiem un manipulatīvajiem argumentiem ).

OK, cerams, ka uz to jautājumu tiks skaidri un pielietojami atbildēts. Pēc loğikas, jēdziens būtu jāanalizē.”

Jau pirms divām dienām A. Strupišs ir saņēmis iesniegumu par šo savas padomnieces paziņojumu, no kura nepārprotami izriet – sprieduma taisīšanas laikā Augstākās tiesas darbiniece izdara spiedienu uz tiesu un ietekmē spriedumu, nepārprotami norādot uz tā vēlamo saturu viņai kā Augstākās tiesas pārstāvei, kas nav pieļaujams tiesiskā valstī. Taču pagaidām Augstākās tiesas priekšsēdētājs klusē, arī savu komentāru Facebook viņa padomniece S. Harbaceviča nav izņēmusi.

Lato Lapsas pēdējā vārdā cita starpā bija minēts: „Pirms četrarpus gadiem, 2018. gada janvārī pazīstamā korupcijas apkarotāja Juta Strīķe sniedza, manuprāt, precīzu un izsmeļošu atbildi uz šo jautājumu. Balstoties uz savu grandiozo pieredzi tiesībsargāšanas jomā, viņa teica tā:

„Latvijā ir izveidots čekistu, komunistiskās partijas biedru un oligarhu uzturēts noziedzīgs, mafiozs tīkls. Tajā ietilpst cilvēki no prokuratūras, tiesu sistēmas, politiskām partijām, ministri, ierēdņi, deputāti, lielu banku un valstij nedraudzīgu uzņēmumu vadītāji, masu mediji un sociālo aptauju veicēji.”

Domāju, ka šajā Jutas Strīķes apgalvojumā ir atrodama atbilde uz iespējamo sabiedrības jautājumu – vai nevarētu būt tā, ka šodien gan valsts apsūdzības uzturētāja krēslā, gan cietušo statusā ir redzami cilvēki no šī tīkla?

Domāju, ka tad, kad šī tiesas procesa materiāli tiks apkopoti un izdoti grāmatā „Kolaborants 2”, sabiedrība gūs vēl daudz izsmeļošāku atbildi uz šo jautājumu. Manuprāt, jau pašlaik Indriķa Latvieša grāmatā „Nāve 2” šīs atbildes tiek sniegtas pietiekami skaidri.”

Attēlā – S. Harbaceviča (viņas pašas sagatavots un ievietots attēls no viņas Facebook lapas)

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...