Jau kopš 26.jūlija bijušajai Meridian Trade Bank prezidentei un valdes priekšsēdētājai Svetlanai Dzenei un viņas dzīvesbiedram, šīs bankas bijušajam padomes loceklim Andrim Dzenim ir piešķirta iespēja padomāt par pēdējos gados sastrādāto, šiverējot ar bankas naudu kā pa savu ķešu, jo viņus abus aizturēja un pēc vienas nakts izolatorā atbrīvoja policija.
Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē jeb ENAP sākotnēji bija ierosināti pat veseli trīs kriminālprocesi par šo darboņu izdarībām ar bankas naudu. Tagad gan šie trīs procesi apvienoti vienā lietvedībā, jo darbojošās personas visur ir vienas un tās pašas, - bez abiem jau minētajiem viņiem piebiedrojas arī viņu dēls.
Pašreizējā bankas vadība, kas tika iecelta šā gada sākumā, kad pēc vairāku gadu valdīšanas no „troņa” tika gāzta Svetlana Dzene, lūgusi banku atzīt par cietušo šajos kriminālprocesos, jo zaudējumi, ko radījusi Dzeņu šeptēšanās, radījusi bankai ievērojamus zaudējumus, turklāt zaudējumu sērija var turpināties, jo Dzeņi bankai sarūpējuši neizdevīgus kredīta līgumus, kur bankas aizdevumu saņēmuši ar pašiem Dzeņiem saistīti uzņēmumi, kā arī uzņēmumi, kuros patiesie labuma guvēji ir Dzeņi.
Par vienu no kriminālprocesa epizodēm savulaik banka jau dabūja pa pirkstiem no banku uzrauga jeb Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, samaksājot iespaidīgu soda naudu – 889 651 eiro. Tagad bankas akcionāri un vadība vēlas ne tikai atgūt no vainīgajiem tos līdzekļus, ko par pārkāpumu nācās samaksāt kā sodu, bet arī saukt pie likuma atbildības abus bankas naudas izsaimniekotājus.
Toreiz bankai soda naudu uzlika par to, ka tā bija izsniegusi kredītus uz īpaši izdevīgiem noteikumiem ar Dzeņiem saistītām kompānijām, kurās pat viens no viņiem - Andris Dzenis - bija valdes priekšsēdētājs. Proti, runa ir par SIA Priekules BioEnerģija, kuras valdes priekšsēdētājs bija Andris Dzenis un kura saņēma no bankas dāsnu kredītu ar ļoti izdevīgiem nosacījumiem, turklāt laika gaitā tam pat samazināta jau tā ārkārtīgi izdevīgā procentu likme.
Tāpat runa ir par SIA Priekules siltumtīkli¸ kas ir ar Priekules Bioenerģiju saistīts uzņēmums, kā arī saistīts ar Dzeņu ģimeni. Turklāt kompetentai iestādei ir arī izdevies noskaidrot, ka abās šajās kompānijās patiesie labuma guvēji ir Svetlana un Andris Dzeņi.
Tāpat kriminālprocesā figurē epizode, kur ir aizdomas par viltotiem dokumentiem, lai no bankas izkrāptu kredītlīdzekļus. Runa ir par firmām SIA Super Bebris un Super Bebris property un savdabīgu darījumu, kad ar viltotiem dokumentiem kredītu pieprasīja un saņēma SIA Super Bebris property, bet tūlīt pārskaitīja tālāk SIA Super Bebris, kuras īpašnieks formāli bija cits MTB bankas valdes loceklis Ivars Lapiņš, bet prokūra bija Andrim Dzenim.
Cik zināms, SIA Super Bebris property īpašnieks un valdes loceklis Oļegs Timofejevs atzinies, ka visus līgumus parakstījis pēc Andra Dzeņa norādījuma un faktiski nav zinājis nedz par kredīta ņemšanu, nedz par tā tālāku aizskaitīšanu Dzeņu ģimenes uzņēmumam.
Turklāt visas šo pieminēto kredītu summas mērāmas vairākos miljonos eiro. Tiek lēsts, ka kopā Dzeņi no bankas savās vai „radniecīgās” kabatās iepludinājuši aptuveni 20 miljonus eiro.