Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Finanšu situācija Ropažu pašvaldībā ir identiska situācijai Rēzeknē – pašvaldības kontos NAV apgrozāmo līdzekļu, jo tika nekorekti sastādīts 2023. gada pašvaldības budžets.

Jau no oktobra  pašvaldība nespēj nokārtot savas uzņemtās saistības (iemesls - papildus 2023. gada budžetā ielikti 15 miljoni eiro, “mākslīgi” palielinot ieņēmumus, kuri faktiski 2023.gada laikā neizpildīsies, ko atbildīgie darbinieki, trūkstot kontos naudai,  konstatēja oktobrī un informēja arī pašvaldības vadību).

Iepriekš minētais nozīmē, ka pašvaldība šobrīd daļēji apmaksā rēķinus, proti - vēl maksā darba algas, kredītus (pamatsummas un procentu maksājumus) u.c., bet tas notiek neatbilstoši budžetā plānotajam (atbilstoši paredzētajiem ieņēmumiem), un apmaksa tiek veikta daļēji un haotiski, tam izmantojot naudu, kas ienāk no mērķdotācijām, u.c., tādejādi 20.12.2023. no konta, kas ir paredzēts pedagogu algām u.c. (IZM mērķdotācija) tika veikta pašvaldības kredītu pamatsummas apmaksa (rezultātā ir izveidojusies situācija, kurā minētajā kontā nav pietiekoši līdzekļi pedagogu darba samaksai par decembri, darba samaksa ir jāmaksā 04.01.2024.).

Tāpat neatbilstoši tiek segti izdevumi no kontiem, kas paredzēti speciāliem mērķiem, proti – izmaksas tiek veiktas citiem mērķiem, nevis tiem, kas paredzēti šajos kontos (jo citiem mērķiem pašvaldībai tajā kontā, kur jābūt naudai, tās nav).  Decembrī pašvaldībai ir nenokārtotas saistības aptuveni miljona eiro apmērā, tajā skaitā – Rīgai aptuveni 600 000 eiro.

Kāpēc šāda situācija, daži piemēri:

1.daudzas brīvprātīgās iniciatīvas, kuras saskaņā ar Pašvaldību likumu var īstenot tikai tad, kad ir pietiekami finanšu resursi pamatfunkciju izpildei, tajā skaitā darbinieku algām (piezīme - jau ilgstoši pašvaldībā ir nepamatoti lielas algas, un tiek veiktas nelikumīgas piemaksas, kā arī ir neadekvāti liels darbinieku skaits dažās iestādēs, sturktūrvienībās pēc  principa – apvienojoties neko nemazinām, tādejādi nodrošinot atbalstu deputātu pozīcijai un pašvaldības vadībai);

2. Neadekvāti liels darbinieku skaits Pašvaldības policijā - 58 darbinieki, budžets aptuveni 2,5 miljoni eiro, policijas priekšnieka alga aptuveni 3500 eiro;

3. Neadekvāti un nepamatoti sadārdzinājumi iepirkumu rezultātā noslēgtajos būvniecības līgumos, piem. SIA Lagron – 2023. gada jūnijā (pamatojoties ar Ukrainas karadarbību), iespējams, 40% sadārdzinājums (vienošanās nav publicēta, bet tāda ir noslēgta).

Tā visa rezultātā nav iespējams 2024. gadā plānot un veikt nepieciešamos remontus (bāzes budžets), kur tas nepieciešams, cieš darbinieki, kas nav “pietuvināti” vadībai un gatavojās pārtraukt darba attiecības ar pašvaldību.

Visu iepriekš minēto var pārbaudīt Valsts kases sistēmā – pašvaldības atskaites, kontu stāvokli, it īpaši uz 31.12.2023., un to, ka 20.12.2023. aizgāja līdzekļi no pedagogu algu konta kredītu apmaksai.

Par iepirkumiem jau ir KNAB ierosinātais kriminālprocess (bet tas ir par iepriekšējiem periodiem).

Attēlā – viens no bankrota „autoriem”, domes deputāts Haralds Burkovskis

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...