Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No piektdienas, 10. jūlija bēdīgi slavenās SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" finanšu direktora pienākumus sākusi pildīt šajā amatā bez konkursa pieņemtā bijusī Valsts zemes dienesta direktore Solvita Zvidriņa.

SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" valde – Izglītības un zinātnes ministrijas atlaistais bijušais stadiona "Daugava" valdes priekšsēdētājs Elmārs Martinsons, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece administratīvajos jautājumos Elita Turka un Rīgas domes Īpašuma departamenta Būvju sakārtošanas pārvaldes priekšnieka vietniece Irīna Miķelsone - vienbalsīgi nobalsojuši, ka šo personu ieceļ amatā bez jebkāda konkursa un bez jebkāda tiesiska pamata, neievērojot kapitālsabiedrībā noteikto kārtību un neievērojot labas pārvaldības principus. Alga paredzēta nedaudz vairāk nekā EUR 4 100 mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Tātad valdes sēdē SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" pagaidu valde pretēji kārtējā gada budžetā plānotajam lēmusi par EUR 4 100 x 12 mēneši lieliem papildu izdevumiem kalendārā gadā (teju EUR 50 000, neskaitot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un citus personāla izdevumus) bez jebkāda izvērtējuma un pretēji ārējā auditora Ernst & Young nesen kā gada sākumā sniegtajā atzinumā paustajam, ka nepieciešams izvērtēt struktūrvienību vadītāju vietnieku amatus un funkciju pārklāšanos. 

Turklāt iepriekšējā finanšu direktore nav atlaista, bet gan izveidots finanšu direktora otrā vietnieka amats, un viņa attiecīgi pazemināta amatā, bet – saglabājot līdzšinējo darba samaksu. Tā ir finanšu līdzekļu izsaimniekošana augstā līmenī no valsts amatpersonu puses, un par to neviens netiek saukts pie atbildības. 

Šādi notiek pašvaldības kapitālsabiedrības laba pārvaldība no pagaidu valdes locekļu puses? Vai par to Rīgas domes pagaidu administrācija uzņemsies atbildību?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...