Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No šā gada 25.marta par finanšu ministra Arvila Ašeradena (Jaunā Vienotība) biroja vadītāju ir iecelts līdzšinējais ministra padomnieks nodokļu, muitas un ēnu ekonomikas jautājumos Kaspars Čerņeckis. Šajā amatā viņš nomaina ilggadējo biroja vadītāju Signi Jantoni, kura tiek pārcelta uz partiju apvienības Jaunā vienotība (JV) ģenerālsekretāres amatu.

Kaspars Čerņeckis lielāko savas karjeras daļu pavadīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijā. Tur viņam tika piedēvēta gan kaislīga cīņa ar vieniem noziedzniekiem, gan tikpat kaislīga citu noziedznieku piesegšana, tādējādi izpelnoties cienījamu vietu VID "astoņkājī".

2016.gadā K.Čerņeckis zaudēja savu ietekmīgo amatu, „pateicoties” agrākās finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) nu jau neslēptajai finansiālajai atkarībai no bēdīgi slavenā uzņēmēja Māra Martinsona (iesauka "Kvadrāts").

Pēc nelielas pauzes, kurā K.Čerņeckis strādāja savādā ofšora uzņēmumā, kas par spīti viņa kā VID ģenerāļa pieņemšanai darbā tomēr nokļuva zem tiesībsargājošo iestāžu lupas saistībā ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas, viņš ar D.Reiznieci-Ozolu amatā nomainījušā Jāņa Reira (Jaunā vienotība) gādību 2019. gadā tika pieņemts darbā Finanšu ministrijā (FM) par ministra padomnieku.

Padomnieka darbs nebija grūts, ikdienā ar ministrijas darba pienākumiem K.Čerņecki parasti neapgrūtināja, ļaujot viņam veikt atbildīgāku darbu - finanšu līdzekļu piesaisti partijai Jaunā vienotība un, pēc paša K.Čerņecka vārdiem, arī pašam ministram.

Pēc J.Reira nomaiņas ar A.Ašeradenu K.Čerņeckis amatu saglabāja, bet no ikdienas darba ministrijā gandrīz vispār tika atstumts. Brīvo laiku K.Čerņeckis pāsvarā pavadīja, komunicējot ar dažādu jomu uzņēmējiem un lielāko uzmanības daļu veltot ienesīgās degvielas jomas pārstāvjiem, kuriem viņš vairāk vai mazāk efektīvi iestāstīja, ka tieši viņš ir tas, ar kuru ir jārunā, lai biznesam būtu mazāki šķēršļi no VID un FM puses.

Savukārt Signe Jantone savu ilggadējās finanšu ministra biroja vadītājas amatu bieži izmantoja, sazinoties ar dažādām amatpersonām un it kā "finanšu ministra vārdā" lūdzot izdarīt lielāku vai mazāku pakalpojumu.

Tādēļ S.Jantonei lēmums pārcelt viņu no ienesīgā "darba" Finanšu ministrijā bija nepatīkams pārsteigums. Kaut arī viņa visiem spēkiem centās radīt iespaidu, ka iecelšana par JV ģenerālsekretāri ir lielisks pavērsiens viņas dzīvē, patiesībā viņa pati un zinoši ļaudis to uztver kā noņemšanu no trases.

Galvenokārt tas ir saistīts ar to, ka S.Jantone ar gadiem kļuva arvien nekaunīgāka un alkatīgāka, apkalpojot arī noziedzīgās pasaules pārstāvjus un arvien vairāk līdzekļiem pielīpot pašas rokām. Katrā ziņā viņas darbošanās sasniedza tādu līmeni, ka pat valsts tiesībsargājošās iestādes, kuras parasti neredz korupciju ierēdņu vidū, vairs nevarēja nereaģēt. 

Tādēļ S.Jantones iecelšana par JV ģenerālsekretāri bija gudrs partijas gājiens - aizvācot viņu no FM, var izvairīties no kauna, ka ilggadējai FM biroja vadītājai netiek pagarināta pielaide valsts noslēpumam, vienlaikus ieliekot viņu tādā amatā, kurā līdzekļu vākšana ir oficiāli darba pienākumi.

Savukārt K.Čerņecka iecelšana S.Jantones vietā ir pārsteigums teju visiem FM darbiniekiem. Kopš A.Ašeradena stāšanās amatā nebija iespējams nepamanīt klaji nicinošo A.Ašeradena attieksmi pret K.Čerņecki. Acīmredzot viņa atstāšana amatā bija saistīta tikai un vienīgi ar A.Ašeradena nevēlēšanos iziet uz vēl atklātāku konfrontāciju ar J.Reiru.

Protams, pastāv iespēja, ka A.Ašeradens iedevis šo amatu K.Čerņeckim tikai kā pagaidu amatu, lai no viņa būtu vieglāk atbrīvoties. Tomēr arī tādā gadījumā tas ir neloģiski - kāpēc finanšu ministra biroja vadītāja pienākumus uztic pildīt darbiniekam, kurš nebauda ministra uzticību un nespēja pildīt padomnieka pienākumus?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...