Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No Rīgas Centrālcietuma svētdien, 23. jūlijā izbēgušā Māra Kovaļova bēgšana esot bijusi spontāna un iepriekš neplānota, sarunā ar Latvijas Radio atklāja Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieks Dmitrijs Kaļins: „Amatpersonas pašu bēgšanas faktu redzēja, nekavējoties rīkojās, sekoja viņam jau brīvībā. Paralēli ziņojām arī Valsts policijai un uzsākām plašus meklēšanas darbus.”

Diezgan absurdi apgalvojumi - "amatpersonas pašu bēgšanas faktu redzēja un nekavējoties rīkojās": jāatgādina, ka bēgšana notika ap plkst. 13:45, savukārt aizturēšana ap plkst. 18:00. Ja bēgšanas fakts tika novērots un nekavējoša sekošana turpinājās ārpus ieslodzījuma vietas, tad nav saprotams laika posms, kurš bija nepieciešams bēgļa notveršanai. Tādējādi var secināt, ka IeVP kārtējo reizi sniedz patiesībai neatbilstošu informāciju.

Neizraisa brīnumu apstāklis, ka ne tikai ieslodzītie, bet arī darbinieki jo īpaši negrib atrasties iestādē, kuru vada tāds priekšnieks kā Raivis Runcis. Kopš pagājušā gada Rīgas Centrālcietumu ir pametušas vairākas amatpersonas. Tieši R. Runča diktatoriskā attieksme gan pret padotajiem, gan pret uzraugāmajiem ir cēlonis vairumam problēmu, kuras tik cītīgi tiek slēptas no pārējās pasaules. Padotajiem atbildot uz kādu iebildumu par nekorekto attieksmi no priekšnieka puses, R. Runcis norāda, ka var iedot baltu lapu, - lai rakstot atlūgumu, ja kaut kas nepatīk.

Savukārt pret ieslodzītajiem, kuru labošana un tiesiskās apziņas veicināšana ir arī viens no cietuma priekšnieka galvenajiem uzdevumiem, R. Runcis izturas kā pret personīgo inventāru. R. Runcis vairākkārt padotajiem ir norādījis, ka netaisās ielaisties sarunās ar ieslodzītajiem. Tas ir apstiprinājies praksē: kopš R. Runcis ir Rīgas Centrālcietuma priekšnieks neviens ieslodzītais nav uzklausīts un pieņemts uz pārrunām.

Turpmākie  bēgšanas izmeklēšanas rezultāti un paziņojumi ir ļoti paredzami - nepieciešama nauda un jaunais Liepājas cietums. Plašākai auditorijai maz zināms ir fakts, ka šā gada maijā un jūnijā Rīgas Centrālcietumā jau tika veikti drošības pasākumi nolūkā novērst iespējamās bēgšanas, t.i. pabeigta žoga būvniecība un dzeloņstiepļu izvietošana. Gan viens, gan otrs valstij ir maksājis nesamērīgi dārgi.

Tā, piemēram, uz žoga nesamērīgajām izmaksām ir norādījis Saeimas deputāts (https://nra.lv/latvija/379196-valainis-dargs-zogs-ieslodzijuma-vietam-kartejo-reizi-apliecina-sliktu-valsts-budzeta-planosanu.htm) - metrs žoga izmaksājis 1500 EUR. Savukārt, dzeloņstieple ir maksājusi 500 EUR metrā, turklāt to un arī sietveidīgo žogu ir izvietojuši paši ieslodzītie. Tādējādi par drošības kvalitāti nav jābrīnās.

Pietiek vairākkārt ir publicējis informāciju par notiekošo Rīgas Centrālcietumā, tostarp par dīvainajiem iepirkumiem un remontu kvalitāti. Piemēram, pagājušā gada vasarā pēc vairāku mēnešu vilcināšanās tika pabeigti remontdarbi dušas telpās par vairākiem desmitiem tūkstošiem eiro. No izmantotajiem materiāliem un remonta kvalitātes redzams, ka  remonts veikts ļoti zemā līmenī, savukārt materiāli nav iepirkti jauni, kā tiek norādīts tāmēs un atskaitēs, bet pamatā izmantoti tie, kuri atrasti cietuma noliktavās un darbnīcās. Ilustrācijai - foto ar jauno dušas telpu pakaramajiem. R. Runcis arī iepriekš ir izrādījis "laba" uzņēmēja iemaņas, neilgi pirms slēgšanas veicot remontu vienā no Brasas cietuma korpusiem.

Gan ilgstošās krāpnieciskās shēmas, gan arī nepamatotie iepirkumi, izšķērdējot nodokļu maksātāju līdzekļus, nav bijuši par pamatu R. Runča rīcības pārbaudei. Nav šaubu, ka arī bēgšanas fakts neradīs nekādas sekas R. Runcim. Jautājums - kam R. Runcis ir izdevīgs?! Jauns cietums, jauni žogi, remonti radīs tikai zaudējumus Latvijas valstij, kamēr šos procesus pārvaldīs tādas amatpersonas kā R. Runcis. Jānorāda, ka šā gada februārī un arī iepriekš ir ziņots par R. Runča pretlikumīgajām darbībām, ziņots tika tostarp Saeimas izmeklēšanas komisijai. Izņemot formālas atbildes par to, ka iesniegumi un sūdzības tiek ņemti vērā, nekāda rīcība nav sekojusi. Aicinu tieslietu ministri pārbaudīt norādītos faktus un publiski paziņot par turpmāku rīcību.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...