Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Likumprojekta neoficiāla izsūtīšana Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam un Finanšu ministrijai, sanāksmes ar īpaši atlasītu partiju pārstāvjiem, it kā veikta politisko partiju aptauja, kuras metodika un rezultāti netiek atklāti, - mēģinot novilcināt laiku, Jāņa Bordāna vadītā Tieslietu ministrija klusē gan par šiem īpatnajiem faktiem, kas ierakstīti viņa Jaunajai konservatīvajai partijai un citām valdošajām partijām daudzkārtēju finansējuma palielinājumu nodrošinošā likumprojekta “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” anotācijā, gan par milzīgo steigu, kas neesot Bordānam un viņa vadītajai ministrijai ļāvusi nodrošināt sabiedrības līdzdalību tā apspriešanā. Pietiek šodien publicē ministrijai uzdotos jautājumus, kuri tagad tai nosūtīti oficiāla informācijas pieprasījuma formā:

1) likumprojekta “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā” anotācijā ir minēts, ka sabiedrības līdzdalību un komunikācijas aktivitātes saistībā ar iecerētajiem grozījumiem pilnvērtīgi nebija iespējams nodrošināt. Kas tieši, kad tieši un ar kādu motivāciju izdarīja secinājumu, ka sabiedrības līdzdalību un komunikācijas aktivitātes saistībā ar iecerētajiem grozījumiem pilnvērtīgi nebija iespējams nodrošināt? Atbildei pievienojiet attiecīgo lietvedības dokumentu kopijas.

2) anotācijā ir minēts, ka Tieslietu ministrija 2019.gada 24.jūlijā un 17.septembrī rīkoja sanāksmes par politisko partiju finansējumu, kur uzklausīja koalīcijas politisko organizāciju (partiju) paustos viedokļus. Kad tieši, kur tieši un kādā tieši formā tika rīkota katra no šīm sanāksmēm? Kas, kad un kādā formā veica uzaicināšanu uz šīm sanāksmēm? Pēc kādiem kritērijiem tika izvēlētas uzaicināmās partijas. Atbildei pievienojiet attiecīgo lietvedības dokumentu kopijas, tostarp, bet ne tikai uzaicināmo partiju/personu sarakstus, dokumentus, kas apliecinātu uzaicināšanas faktu, kā arī sanāksmju dalībnieku sarakstus un sanāksmju protokolus.

3) anotācijā ir minēts, ka likumprojekts ticis neoficiāli nosūtīts KNAB un FM. Kāpēc šī Likumprojekta nosūtīšana augstāk minētām iestādēm notika neoficiāli un nevis oficiāli? Kas, kad un kādā formā pieņēma šādu lēmumu? Kādā formā likumprojekts tika nosūtīts un kādām tieši amatpersonām tika adresēts? Kādu iemeslu dēļ likumprojekts netika nosūtīts nevienai citai valsts iestādei? Kas, kad un kādā formā pieņēma attiecīgo lēmumu? Atbildei pievienojiet attiecīgo lietvedības dokumentu kopijas, tostarp, bet ne tikai likumprojekta pavadvēstuļu kopijas katram no adresātiem, kā arī FM un KNAB sniegtos apsvērumus un priekšlikumus tādā formā, kādā tie tika iesniegti Jūsu iestādei.

4) anotācijā ir minēts, ka ir veikta politisko partiju aptauja. Iepazīstiniet ar pilnu lietvedības dokumentāciju šai sakarā, tostarp aptaujas veikšanas metodiku, lēmumu par tās apstiprināšanu, apliecinājumu par aptaujātajām partijām, informāciju par katras partijas sniegtajām atbildēm.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

13

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

FotoŠajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās projektā iestrādājamās nejēdzības.
Lasīt visu...

21

Tas apdraudēs dzīvības

FotoVeselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem.
Lasīt visu...