Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Janvāra vidū lielā daļā Latvijas nokusa sniegs, un tāpat kā pavasarī, ja sniegs nokūst, jums taču ir skaidrs, ko var uzreiz pamanīt, ja zeme atkal ir kaila un plika. Priekšā neteikšu, jo katram tā sabojātības vai izmanības pakāpe sava. Lūk, kam šo rindu autors uzskrēja virsū – lūk, kur es iekāpu…

Man patika, ka Rīgas mērs Vilnis Ķirsis vispirms fotografējas ar kaut kādiem cilvēkiem, bet pēc tam prasa – eu, kas tie bija? Tas par tiem arābu investoriem, ko Šķēle un Šlesers ir atveduši līdz Andrejostai.

Nav jau teikts, ka nepareizie, vienīgi – kā tur valstī ar tām drošības dienestu kailajām dzīvībām? Ja kaut kādi cilvēki iebrauc un aizbrauc, bet lielās pilsētas galva tikai pēc tam sāk interesēties par viesiem – sak’, jāpārbauda, vai nav kaut kādi sankcionētie, vai nav zaļie cilvēciņi – varam tikai minēt, kā tiek valstī koordinēts darbs šajā sakarā. Vai arī – Vilnis ir bijis ķirsī… Piedod, Vilni, tas bija uzbrauciens.

Drīz būs divi gadi, kā latvieši skaita asiņaino graudu vagonus, kas nonāk līdz mums vai iet cauri mūsu zemei. Skaita un skaita, un viens otram uzdod jautājumu – kāpēc? Skaita un skaita, un skatās uz Eiropu. Skatās uz Āfriku. Tas, ka mēs paši varam pieņemt šajā sakarā lēmumu, tas galvā un kājās nevienam neienāk.

Pretarguments – graudus tāpat kāds vedīs… Nu, un? Lai ved! Mēs nevedīsim. Nav dūšas, kas nozīmē, ka – nav arī sēklinieku… Mēs jau St.Jurim pat arēnu nevaram aiztaisīt ciet, lai gan tas ir tas pats asiņaino graudu stāsts – čekists zina, kam viņš kalpo, mēs arī to saprotam, bet – labāk paliekam savās vietās, jo, drošs paliek bailīgs, varbūt vajadzēs drīz kādam rādīt savus mugurkaula rentgena uzņēmumus…

Ierēdņi staigā un staigā – nepaguruši. Viņdien uzzinājām, ka “Augstsprieguma tīklos” pie kāposta bļodas ir apsēdusies Ilze Znotiņa. Tā pati Ilze, kas taisīja banku kapitālo remontu. Kā tas viss beidzās, ir labi zināms – tā piegrieza skrūves, ka norāva vītnes… Politiķi Ilzi vēl vienam termiņam neizvēlējās, kas laikam nozīmēja, ka a) slikti strādāja; b) krita uz nerviem; c) ģīmis nepatika. Tiesa, kaut kādu kompetenci taču cilvēks pa šiem gadiem bija uzkrājis, informāciju ievācis. Turklāt pagājušā gada beigās parādījās ziņa, ka Znotiņa ir kļuvusi par Eiropas priekšnieci tādam pasākumam kā “Globālā koalīcija cīņai pret finanšu noziegumiem”.

Tad ko viņa tagad darīs “Augstsprieguma tīklos”? Atbildēs par juridiskajiem jautājumiem vai raks zem šīs iestādes finanšu noziegumiem? Vai vēl vienkāršāk – pārbaudīs uz savas ādas, vai tiešām tajos “tīklos” tik daudz maksā? Un kas notiks ar “globālajiem noziegumiem”? Ilze tā kā apvienos pienākumus vai tos vienus uzmetīs…

Brīnos, kā Šlesers ar saviem Ķīnas līdzbraucējiem nav ielikti cietumā. Paskaidrošu. Tas, ka kaut kādi deputāti aizbrauca uz Ķīnu, šo rindu autoru nesatrauc. Vai viņi tur brauca spiegot, vai pašus vervēja – kāda grīdas šķirba. Es tā kā vairāk par dāvinājumu, ko amatpersonām nav brīv pieņemt, vai arī – ir jāmaksā sods un jāskaita rūtotie gadi.

Pārspīlēju? Nebūt ne. Mums taču tiesību sargiem ir precedents, ka amatpersonas nedrīkst pieņemt dāvanas kaut kāda ceļojuma vai brauciena formā. Tā kā nebija noformēts pat komandējums un pats brauciens visam baram tika uzsaukts – vai tas neizskatās pēc dāvanas? Kukuļa? Nu, vismaz pēc baltmaizes doniņas. Kur pazudusi KNAB modrā acs, kas citos līdzīgos dāvanu gadījumos pat nemirkšķina?

Visbeidzot! Kamēr viens no Latvijas novadu sakarīgākajiem vadītājiem nezina, kur ņemt naudu – runa ir par pierobežu Balvu pusē –, lai tiktu galā ar visa veida fiskālajiem izaicinājumiem, drošību ieskaitot, Rīgā vienam rallija un vienam basketbola pasākumam valdība ieskapēja septiņus citronus.

Jo kas ir Balvi? Tā ir tikai Latvijas drošības prioritārā zona, kam pašai jāizdomā, kur atrast iztrūkstošos 4 miljonus. Savukārt minētie sporta pasākumi, kas nebija obligāti, bet mēs tos ļoti, ļoti gribējām, ir pilnīgi cita opera – tie ir “fiskāli neitrāli dižpasākumi”. Ja krievi mums uzbruks caur Balvu pusi, mēs tur nosūtīsim Sesku ar ceļa putekļu maisu un Vējoni, kas nomētās agresoru ar bumbām.

Starp citu, ievērojot valsts naudas tēriņu paradumus. Varbūt bumbu patvertnes, kuru mums nav un kuras pilnīgi noteikti necelsies, vajadzētu pasludināt par basketbola bumbu patvertnēm? Un tam gan naudu atradīs… Simt punktu! Jo basketbols! Tad varētu paslēpt tajās gan basketbola bumbas ar Banki autogrāfu, gan Kalvīti ar hokeja izlasi…

Ui, kā paspruka! Kas attiecas uz Kalvīti un Latvijas Hokeja federāciju: neērti jau prasīt, bet varbūt viņi beidzot varētu iesniegt publisku atskaiti, kas notika ar to nodokļu maksātāju naudu, kas viņiem bija vajadzīga, lai segtu pasaules hokeja čempionāta izmaksas. Protams, nav jau obligāti, jo tā jau valsts nauda, bet – ja sanāk laiks, ja ir kāds brīvāks brīdis, varbūt var vismaz ar pirkstiem parādīt, kur tā liekā nauda palika. Vismaz virzienu parādīt..

Runā, ka februārī atkal būs sniegs. Tas nozīmē, ka zemi pārklās bieza sniega sega un atkal kādu mēnesi vai divus būs neaprakstāms miers un klusums… Varbūt vienīgi prezidents savā sociālajā virinātāvā paliks proaktīvs, kāds ir bijis līdz šim, bet – viņu neaiztiksim, jo viņš taču domā par mums visiem. Kā mums veicas!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...