Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kaspara Briškena vadītā Satiksmes ministrija uz trim gadiem noslepenojusi valdībā apspriesto plānu par „nacionālās” aviokompānijas airBaltic speciālajiem reisiem „īpaši svarīgo personu” vajadzībām valsts apdraudējuma gadījumā. Pietiek šodien publicē ministrijas atbildi uz Lato Lapsas oficiālo informācijas pieprasījumu:

„Satiksmes ministrija ir saņēmusi Jūsu 2024. gada 13. janvāra iesniegumu, kurā tiek lūgts iepazīties ar informatīvo ziņojumu “Par lidsabiedrības AS “Air Baltic Corporation” aviopārvadājumu izmantošanu valsts apdraudējuma gadījumā” (turpmāk – Informatīvais ziņojums). 

Tā kā jautājums skar civilās un militārās aviācijas sadarbības aspektus un pušu rīcības plānus ārkārtas situācijās atbilstoši dažādiem riska scenārijiem, Informatīvajam ziņojumam ir noteikta klasifikācijas pakāpe – informācija dienesta vajadzībām. Pamatojoties uz likuma “Par valsts noslēpumu” 3. panta pirmo daļu informācija dienesta vajadzībām ir valsts noslēpums un Informācijas atklātības likums tās apriti neregulē. Tāpat likuma “Par valsts noslēpumu” 8.panta pirmā daļa paredz, ka informācijai dienesta vajadzībām tiek noteikta slepenība uz trim gadiem. Ņemot vērā minēto, Satiksmes ministrija nevar Jums izsniegt vai iepazīstināt ar Informatīvā ziņojuma saturu. 

Saskaņā ar likuma “Par valsts noslēpumu” 18.pantu atteikumu izsniegt informāciju dienesta vajadzībām persona var apstrīdēt un pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Tiesa, izskatot lietu, vērtē arī informācijas klasifikācijas pamatojumu.

Vienlaicīgi informējam, ka, skatot Informatīvo ziņojumu Ministru kabineta sēdē, valdība uzdeva Satiksmes ministrijai izstrādāt informatīvo ziņojumu par Latvijas valstspiederīgo evakuāciju vai repatriāciju apdraudējuma gadījumos. Šim informatīvajam ziņojumam “Par Latvijas valstspiederīgo evakuāciju vai repatriāciju apdraudējuma gadījumā” (23-TA-3292) nav noteikta klasifikācijas pakāpe un ar to var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē: https://tapportals.mk.gov.lv/legal_acts/5fb119c2-4867-4f4d-830f-40071ae64678.

Satiksmes ministrija atvainojas, ka šīs atbildes sagatavošanā nav ievērots Informācijas atklātības likumā noteiktais atbildes sniegšanas termiņš.

Valsts sekretāra vietā valsts sekretāra vietniece L. Austrupe.”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...