Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Satiksmes ministra Kaspara Briškena publiski izteiktais sašutums par Latvijas pasta “organizētu balli”, kas izmaksājusi 180 tūkstošus eiro, ir izrādījies melīgs un liekulīgs. “Ministra izstrādājums Briškens izrādās gļēvulīgs mērglis un liekulīgs kretīns,” savā jaunākajā YouTube ierakstā konstatē Lato Lapsa: https://www.youtube.com/watch?v=Dz7VS3KwMgU.

„Esmu rosinājis uzsākt dienesta pārbaudi par Latvijas pasta vadības rīcību, organizējot balli par gandrīz 180 tūkstošiem eiro. Darbinieku pasākumi ir vajadzīgi, bet to izmaksām jābūt salāgotām ar uzņēmuma finansiālajām iespējām. Šādas izšķērdības nav pieļaujamas - īpaši apstākļos, kad pasts bez izvērtējuma un konsultācijām grasījās slēgt nodaļas un atlaist darbiniekus,” – ar šādu paziņojumu sociālajā tīklā X piektdienas vakarā nāca klajā K. Briškens.

Taču izrādās, ka šis sašutums ir bijis melīgs un liekulīgs, - Satiksmes ministrija ne tikai jau iepriekš ir lieliski zinājusi, ka runa ir nevis par „balli”, bet gan par pasākumu “Mans pastnieks 2023”, kura atbalstīšanā pati K. Briškena vadītā Satiksmes ministrija ir aktīvi piedalījusies.

„Konkurss par labāko pastnieku un pasta operatoru jau notiek 13. gadu, un uzvarētājus nosaka iedzīvotāju balsojums. Satiksmes ministrija vienmēr šo konkursu ir atbalstījusi un pati iesaistījusies iedzīvotāju balsojuma veicināšanā https://www.sam.gov.lv/lv/jaunums/pasaules-pasta-diena-latvijas-pasts-aicina-balsot-par-2023-gada-labako-pastnieku-un-pasta-nodalas-operatoru,” informē Latvijas pasts.

„Pasākums notiks šodien, 3. februārī. Darba devēja uzdevums ir rūpēties arī par darbinieku saliedēšanu. Iepriekšējos gados šis pasākums tika organizēts šaurākā lokā, tāpēc uzklausot darbiniekus, pirmo reizi pēc 16 gadiem tika pieņemts lēmums pulcēt darbiniekus vienkopus. Piedalīsies 832 darbinieki no visiem Latvijas reģioniem. Pasākuma tāme ir 145 tūkst, eiro + PVN. Lielākās izmaksas veido telpu noma, koncerta izmaksas, tehniskais nodrošinājums un ēdināšanas pakalpojumi.”

Īpaši zīmīgi ir tas, ka, izrādās, arī pats K. Briškens jau janvārī saņēmis ielūgumu uz šo pasākumu, taču atteicies no iespējamās tikšanās ar vairāk nekā astoņiem simtiem pasta darbinieku par labu „plānotam komandējumam”. Kā var noprast no sociālajos tīklos atrodamām ziņām, K. Briškens ir devies uz Eiropas Zaļo partijas kongresu, kam ar Satiksmes ministrijas funkcijām nav nekāda acīmredzama sakara.

Lato Lapsa jau ir nosūtījis Satiksmes ministrijai šādu informācijas pieprasījumu:

„Sociālajos tīklos ir publicēts pašreizējā satiksmes ministra Kaspara Briškena fotoattēls, viņam piektdien, 2024. gada 2. februārī dodoties uz ārvalstīm.

Es kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs, gatavojot grāmatu „Iznireļi” un mediju publikācijas, vēlos no Jūsu iestādes saņemt šādu informāciju un atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) vai satiksmes ministrs 2024. gada 2. februārī uz ārvalstīm devās valsts apmaksātā braucienā – komandējumā?

2) ja jā, sniedziet man šādu informāciju: komandējuma mērķis, komandējuma nepieciešamība, komandējuma pamatojums, komandējuma piešķīrējs, komandējuma maršruts, komandējuma ilgums, komandējuma izmaksas, kā arī lidojuma radītais CO2 izmešu daudzums, kas minēts aviobiļetē.

3) ja satiksmes ministrs 2024. gada 2. februārī uz ārvalstīm nedevās valsts apmaksātā braucienā – komandējumā, sniedziet man šādu informāciju: vai ministrs bija pieprasījis un saņēmis apmaksātu vai neapmaksātu atvaļinājumu uz šī brauciena laiku. Lai apliecinātu Jūsu sniegtās informācijas patiesīgumu, nosūtiet man ministra iesnieguma kopiju ar uz tās uzliktajām vīzām.”

Šī ir Latvijas pasta sniegtā informācija par pasākumu „“Mans pastnieks 2023”, par kuru K. Briškens tagad izliekas neko nezinām:

„Svinīgā pasākumā tiks godināti Mans pastnieks 2023 uzvarētāji

Svinīgā pasākumā 2024. gada 3. februārī tiks apbalvoti konkursa Mans pastnieks 2023 uzvarētāji, par kuriem klienti, vērtējot pasta pakalpojumu saņemšanu 2023. gadā, snieguši visvairāk pozitīvu atsauksmju. Uzņēmums godinās arī labākos kurjerus, klientu atbalsta speciālistu un sūtījumu apstrādes operatoru. Labākos darbiniekus sveiks Latvijas Pasta padomes priekšsēdētājs Raimonds Dūda un valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čebotare. Pasākumā ir aicināti piedalīties LSAB Pro arodbiedrības un akcionāra pārstāvji.

Tradicionālais konkurss Mans pastnieks ir Latvijas iedzīvotāju vērtējums Latvijas Pasta darbiniekiem, kuru nosaka uzņēmuma klienti, balsojot ar anketu starpniecību un izceļot darbinieku profesionālās spējas, kā arī pasakot paldies par teicamo darbu.

Galvenais pasākuma mērķis ir godināt labākos darbiniekus klātienē un pateikties par ieguldīto darbu. Ja iepriekšējos gadus labāko darbinieku godināšana notika šaurākā lokā, tad šogad tika ņemti vērā darbinieku pērnā gada ierosinājumi rīkot sveikšanas ceremoniju plašākā sastāvā, tādējādi pasākums, kurā piedalīsies 832 darbinieku no visas Latvijas, tiek organizēts pirmo reizi 16 gadu laikā. Šis ir ļoti nozīmīgs notikums ir visiem Latvijas Pasta darbiniekiem, īpaši pašiem godināmajiem.

Latvijas Pasta pastnieki, pasta nodaļu operatori, sūtījumu apstrādes operatori, klientu atbalsta speciālisti un kurjeri ir paraugs ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Ikdienā rūpējoties par pasta sūtījumiem, laikrakstu un avīžu piegādi un citiem pakalpojumiem, viņi katru dienu demonstrē apņēmību, mērķtiecību un dažkārt arī drosmi. Saskarsme ar cilvēku pat šajā digitālajā laikmetā nav aizstājama ar neko. Mēs ar prieku satiekam pastnieku, kurš dodas pie mums, lai piegādā sūtījumus. Mēs priecājamies par laikā saņemtu paciņu un telefoniski saņemtu gaišu atbildi. No sirds saku milzīgu paldies Jums visiem,” saka Latvijas Pasta valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čeborate.

2023. gada oktobrī-decembrī Latvijas Pasts jau 13. reizi aicināja iedzīvotājus novērtēt katra reģiona labāko pastnieku un pasta nodaļas operatoru, izceļot viņa profesionālās spējas, kā arī pasakot paldies par labo darbu. No 2300 Latvijas Pasta darbiniekiem ap 820 ir pastnieki un ap 420 – pasta operatori. Kopumā nominācijām izvirzīts 951 Latvijas Pasta pastnieks un pasta operators, par kuriem saņemts 5351 vērtējums anketu un interneta balsojumā. Balsojumā piedalījās iedzīvotāji no Rīgas, Vidzemes, Latgales, Zemgales un Kurzemes.

Lai arī uzņēmuma darbībai 2024. gads būs izaicinošs, ņemot vērā pieprasījuma kritumu pēc tradicionālajiem pasta pakalpojumiem, un pasākuma rīkošana ir saistīta ar noteiktām izmaksām, taču arī šajos apstākļos ir svarīgi pateikt paldies Latvijas Pasta darbiniekiem par viņu darbu un sasniegtajiem rezultātiem pagājušajā gadā. Ikviens no 832 darbiniekiem, kas pieteicis savu dalību pasākumā, to atbalsta ar līdzmaksājumu.

Mans pastnieks ir tradīcijām bagāts un mīlēts projekts, kura organizēšanu vienmēr ir atbalstījusi Satiksmes ministrija. Starptautiska komandējuma dēļ satiksmes ministrs nevar piedalīties šīgada pasākumā.

Darbinieki ir uzņēmuma panākumu atslēga, un viņu godināšana ir prioritāte!

Paldies visiem darbiniekiem, pateicoties viņu ieguldījumam Latvijas Pasts aug un attīstās!”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...