Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mārtiņa Bunkus mātei ir bijis pamats panākt, ka viņš par savu darbību nonāk cietumā, - tas nepārprotami izriet no noslepkavotā maksātnespējas administratora ģimenes slepeni ierakstītajām sarunām, kas publiskotas Lato Lapsas jaunajā grāmatā „Hiēnu banda”.

Grāmatā, kas nule nonākusi grāmatnīcu plauktos, līdz ar citiem šokējošiem dokumentiem, kas rāda, kā Bunkus ģimenē pēc Mārtiņa Bunkus nāves ir notikusi gandrīz vai asiņaina mantas un naudas dalīšana, ir publicēti arī divi iesniegumi, kuros nogalinātā tēvs Ojārs Bunkus policijā, prokuratūrā un Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā vērsies saistībā ar savas bijušās sievas, Mārtiņa Bunkus mātes Daces Bunkusas rīcību un izteiktajiem brutālajiem draudiem.

Cita starpā šajā iesniegumā ir minēts arī šāds paslepus ierakstīts „ģimenes” sarunu fragments: „47.54 – a tu (Dace) uzrakstīji to, ka tu gribēji cietumā ielikt divus dēlus, to tu uzrakstīji?... tu (Ojār) idiot, tu idiot, zini, es (Dace) viņu (Mārtiņu) būtu ielikusi cietumā, es sargāju viņu, viņu vajadzēja sodīt, viņš šodien nebūtu nošauts... 48.15 – sodīt vajag, ieliekot dēlu cietumā, vot... tu saproti, tu saproti, tu saproti, man viņu (Mārtiņu) vajadzēja pasargāt, jo tas bija ģenerālmēģinājums... 57.35 – paklausies tu, (Ojār) pretekli, tu vācies projām... 57.44 – nu palien dirsā viņam (Ojāram), palien viņam dirsā... 58.00 – tāpēc, ka vajag vienu, vajag vienu balsi, te nebūs balsis, mīļie...”

No šī Daces Bunkusas izteikuma nepārprotami izriet – savam dēlam vēl dzīvam esot, viņa ir bijusi informēta par tādām viņa noziedzīgām darbībām, kuru dēļ Mārtiņam Bunkum būtu bijusi vieta cietumā un viņas spēkos būtu bijis viņam šo vietu sagādāt. „Hiēnu bandas” autors Lato Lapsa šai sakarā grāmatā raksta:

„Lai ko Kaspars un Kristaps Bunkus pēc brāļa noslepkavošanas publikai arī stāstītu par viņa un arī savu kristālskaidro šķīstību likuma priekšā, ierakstītās sarunas mums pavēsta kaut ko pavisam citu. “A tu uzrakstīji to, ka tu gribēji cietumā ielikt divus dēlus, to tu uzrakstīji?” – pat Latvijā tāpat vien bez pamata ielikt cietumā ir diezgan sarežģīti, kaut nebūt ne neiespējami...

No sarunām ir vairāk nekā skaidrs, ka ģimenes locekļiem, vismaz mātei, jau nu noteikti ir bijis pietiekami labi zināms, ar ko tieši nodarbojas Mārtiņš Bunkus un cik likumīgi tas ir. “Tu idiot, tu idiot, zini, es viņu būtu ielikusi cietumā, es sargāju viņu, viņu vajadzēja sodīt...” – grūti atrast šiem vārdiem kādu citu izskaidrojumu. Un vēl: “Šeit bija viens vilcējs, tā biju es (Dace), pēc tam vilcējs... viens vilcējs ir nošauts, otrs vilcējs tūlīt aizies nošautam līdz...”

Grāmatas „Hiēnu banda” autors arī pašai Dacei Bunkusai ir uzdevis jautājumu: „Lūdzu, paskaidrojiet – kāpēc Mārtiņu Bunku “vajadzēja sodīt” un par ko tieši? Kādā tieši veidā, ar kādu tieši pamatojumu Jums bija iespēja “ielikt viņu cietumā”?” Taču vienīgā atbilde, ko sniegusi Dace Bunkusa, ir bijusi: „Nepatiesa ziņa, sagrozīta, izrauta no konteksta.”

Tieši tāpat, ar vārdiem „no konteksta sagrozīta, nepatiesa” Dace Bunkusa ir artbildējusi uz jautājumu: „Jūsu sarunā ar bijušo vīru Ojāru Bunku 2018. gada 8. augustā viņš ir izteicies šādi: “A tu uzrakstīji to, ka tu gribēji cietumā ielikt divus dēlus, to tu uzrakstīji?” Kā Jūs skaidrojat šo izteikumu? Par ko tieši Jūs vēlējāties “ielikt cietumā” divus dēlus? Par kuriem diviem dēliem ir runa? Kāpēc Jūsu nodoms neīstenojās?”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...