Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Būs diskusijas, nepilnības un to labošana

Edgars Rinkēvičs, ārlietu ministrs
07.11.2020.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mīļie draugi un sekotāji, diemžēl koronavīruss atkal plosās pasaulē, Eiropā un Latvijā. Strauji aug saslimušo skaits, slimnīcas pildās un palielinās arī mirstība.

Piektdien Ministru kabinets un Krīzes vadības padome ļoti garā sēdē lēma par ārkārtas situācijas izsludināšanu Latvijā. Šis nebija viegls lēmums, katrs liegums un ierobežojums tika rūpīgi apspriests, dažbrīd racionāli, dažbrīd emocionāli, jo arī ministri ir tikai cilvēki.

Katrs no mums apzinās, ka valdības rīkojuma sauss paragrāfs ietekmē tūkstošiem cilvēku dzīves un labklājību. Katram no mums bija jautājums, vai bez šī ierobežojuma nevar iztikt. Katram no mums bija bažas par ietekmi uz to vai citu tautsaimniecības nozari.

Mēs strīdējāmies, vienojāmies, rakstījām un pārrakstījām dokumentus. Taču pilnīgi visus valdības locekļus vadīja pārliecība, ka ir jāpieņem tādi lēmumi, kas ir efektīvi pandēmijas samazināšanā, jo no tā ir atkarīgas cilvēku dzīvības un veselība, un ekonomikas attīstība ilgtermiņā. Un tie ir jāpieņem šodien, jo tos atlikt nedrīkst!

Arī šobrīd kolēģi no atbildīgajām ministrijām turpina strādāt pie atbalsta mehānisma, lai palīdzētu tiem, kuru nozares ir skartas, arī šeit lēmumu pieņemšana nebūs viegla, būs diskusijas, nepilnības un to labošana.

Paies zināms laiks, līdz būs redzami rezultāti piektdien akceptētajam Ministru kabineta rīkojumam Nr.655, ļoti gribas cerēt, ka tie būs tādi, ka varēsim atgriezties pie normālākas (bet vēl labu laiku ne pilnīgi normālas) koviddzīves. Taču tas nav iespējams bez visas mūsu līdzdalības, tikai kopā, ievērojot piesardzības pasākumus un ārstu ieteikumus, mēs to paveiksim.

Vēsture liecina, ka kritiskos brīžos mēs spējam mobilizēties un pieveikt pašu nelabo. Kovids ir tāds nelabais, ar kuru mums jātiek galā. Šis ir laiks, kad daudziem ir grūti, ir dusmas un bailes par nākotni, esam viegli aizkaitināmi, tas ir saprotami, tāpēc svarīgi, ka mēs pievēršam vairāk uzmanības saviem tuviniekiem un draugiem, uzmundrinām viens otru, ne klātienē, ja nedzīvojam kopā, bet pa telefonu, whatssapā vai zūmā. Tas ir svarīgi.

Visbeidzot, ir īpaša cilvēku grupa, kuru gribu izcelt un teikt milzīgu paldies - mūsu mediķi. Viņi šobrīd veic varoņdarbu, ārstējot sasirgušos, viņi ir riska grupā, jo ikdienā saskaras ar infekciju. Mēs godājam un izceļam tos, kas izcīnīja neatkarību pirms simt gadiem, mēs sajūsmināmies par romānu un tagad jau filmu Dvēseļu putenis.

Mūsu ārsti, māsas un to palīgi ir kā strēlnieki, kuriem jācīnās pret ienaidnieku, lai nodrošinātu mūsu nākotni, viņi to dara pašaizliedzīgi, bet arī viņi ir tikai cilvēki, viņu spēki un spējas nav bezgalīgas. Ievērojot noteiktos ierobežojumus, mēs palīdzam gan viņiem, gan sev.

Mums ir jātiek galā ar šo sērgu un mēs tiksim ar to galā, bet, lai tas notiktu ātrāk, mums ir jāsaņemas. Esmu pārliecināts, ka mēs to spējam!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...