Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„e-Veselības sistēmas funkcionalitātes un e-Pakalpojumi kopumā izstrādāti atbilstoši e-Veselības projektos paredzētajam un nodrošina projektos paredzēto funkcionālo darbību, savukārt attiecībā uz konstatētajām atkāpēm turpinās komunikācija,” – ar šādu bezzobainu secinājumu beigusies veselības ministres Andas Čakšas izreklamētā dienesta pārbaude par bēdīgi slaveno, dārgo un joprojām tikai daļēji funkcionējošo e-Veselības projektu.

Pietiek šodien publicē dienesta pārbaudes ziņojumu „Par Eiropas Savienības fondu 2007.-2013.gada plānošanas perioda e- Veselības projektu ieviešanu” un arī tam pievienotās norādes uz it kā vainīgajām amatpersonām – „it kā vainīgajām” tāpēc, ka vienlaikus ziņojumā minēts uz „nepārvaramo varu”: „e-Veselības politikas ieviešana atbilstoši pamatnostādnēm un plānam bija ievērojami atkarīga no papildus pieejamā finansējuma, kas tika piešķirts vēlāk un ievērojami mazākā apjomā, un par attiecīgajiem uzdevumiem atbildīgās personas bija ierobežotas attiecībā uz iespēju šo situāciju ietekmēt.”

Tiesa, pārbaudes laikā gan esot konstatēts, ka „atsevišķas e-Veselības sistēmas un e-Pakalpojumi, kas tika paredzēti iepirkumu tehniskajās specifikācijas, nav pasūtītas un izstrādātas”, taču arī par to neesot pamats uztraukties, jo „par minētajiem pakalpojumiem nav veikta samaksa un par atbilstošu summu samazinātas e-Veselības projektu izmaksas”. Turklāt „pēc gala lēmuma pieņemšanas par iespējamo neatbilstību, ja būs attiecināms, atbilstoši Ministru kabineta 2015.gada 22.septembra protokola Nr.50 36.§ 6.punktam tiks veikta atsevišķa dienesta pārbaude”.

Dienesta pārbaudē atrasta vēl virkne nepersonificējamu iemeslu e-Veselības projekta problēmām. Tā, piemēram, „kavējumus e-Veselības 1.kārtas projektu izstrādē un ieviešanas uzsākšanā var saistīt ar VM e-Veselības ieviešanas nodaļas likvidāciju un finansējuma saņēmēju maiņu 2009.gada rudenī, kā arī nepietiekamo finansējuma saņēmēja kapacitāti. Kaut arī projektu iesniegumu izstrādes posmā vadības un kontroles sistēma nodrošināja priekšnosacījumus e-Veselības 1.kārtas projektu kvalitatīvai, uz stratēģisko pieeju balstītai un savstarpēji saskaņotai izstrādei, tomēr vienotās koordinācijas trūkumu no VM puses var uzskatīt par vienu no faktoriem, kas vēlāk noveda pie projektu savstarpējo savietojamības problēmām”.

Dokumenti

Dokumenti

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

VK ziņojums par AS "Sadales tīkls" tarifiem apliecina Ašeradena mazspēju

FotoLatvijas Reģionu apvienība (LRA) vairākkārt uzsvērusi, ka AS "Sadales tīkls" (ST) sadales tarifi ir neadekvāti augsti, turklāt tie nav pamatoti. To, par ko LRA runā jau kopš pagājušā gada, ir apstiprinājusi arī Valsts kontrole (VK) savā ziņojumā. Revīzijā konstatēts, ka, lai gan ST elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi aprēķināti atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajai metodikai, nevar apgalvot, ka tarifos ir pilnībā nodrošinātas likumā noteiktās pakalpojuma lietotāju intereses.
Lasīt visu...

15

Tāda ir mana latviskā politiskā humora izjūta

FotoIepriekšējo reizi rakstīju, ka nācijai ir problēmas un nav, par ko balsot. Kā kārtīgs pilsonis atkal esmu mainījis viedokli, jābalso par visām partijām uzreiz!
Lasīt visu...

12

„Anša vērtības" tomēr iekļūst Saeimā

FotoPēc karstākās vasaras Latvijas vēsturē kā sniegs uz galvas uzkrita šī gada 13.septembrī Saeimā iesniegtais „Amnestijas likuma” likumprojekts, kur piedāvāts atbrīvot no kriminālatbildības personas, kuras 2009.gada janvārī, sava „izmisuma” vadītas, veica „revolūciju”, pēc kā „netaisnīgi” sodītas.
Lasīt visu...