Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Cilvēki

Leonards Inkins
24.03.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kas un cik no tā sauktā parastā cilvēka jeb no mums, parastajiem cilvēkiem, ir atkarīgs? Ko un kā mēs varam ietekmēt un ko un kā ietekmējam? Ja teikt īsi, tad neietekmējam neko un nekā. Vai ar mums kāds rēķinās, vai mūsu gribu kāds ņem vērā, un vai kādam mūsu vēlmes ir saistošas? Neviens mūs vērā neņem, nevienam no varas neinteresē mūsu vēlmes, un tās tiem nav saistošas.

Kāpēc tā ir, un kas pie tā vainojams?

Var bezgalīgi stāstīt to, kādi viņi ir un kas tiem prātā, tas ir, varai. Var pat izvirzīt versijas, kāpēc viņi dara tā un ne citādi. Var. Var vēl daudz ko citu, bet kā tas ietekmē tos, kuri rīkojas, pieņem lēmumus un valda? Nekā.

Arī plaši izplatītie un pielietotie dzelžainie argumenti, piemēram, «es tā nedomāju» vai «man ir cits viedoklis», kā arī «diez vai tā ir, tā nevar būt...» nedarbojas un nevar darboties, jo pamatojas aplamā lietu izpratnē. Nedarbojas – tas nozīmē, nekādi neietekmē. Tajā, ka mūs neņem vērā, vainīgi esam mēs paši. Šādu lietu kārtību varneši izmanto, bet varneši šādu situāciju nav radījuši; to izdarījām mēs, un nu vara plūc augļus.

Vara

Es zinu, ka manis teiktais ir saucēja balss tuksnesī radīts troksnis. Ne jūs ieklausīsieties, ne jūs atzīsiet, un ne jūs darīsiet. Šai ziņā nemainīsies nekas. Ja neieklausāties jūs, cilvēki parastie, tad kāpēc gan manī būtu jāklausās varai?

Lai nebūtu tikai jautāts pieklājības pēc, stipri visu vienkāršojot, atbildēšu uz paša izvirzītajiem jautājumiem.

Varai ir intereses - gan saimnieciskas, gan politiskas un arī globālas, un varneši šīs intereses īsteno un aizstāv.

Kādas intereses ir jums, un ko jūs darāt, lai tās īstenotu, un kā to, kas jums ir izdevies, aizstāvat? Savas saimnieciskās intereses jūs risināt vienkārši. Ja ēdiena pietiek trijiem, bet gribētāju ir pieci, tad kādi ir jāpastumj malā. Vara, to redzot, bez lielas piepūles ar šo manipulē un veicina mūsu grūstīšanos ap sili.

Vai tu atkal gribi par to parunāt?

Politisko interešu un arī globālo jums nav vispār. Tas, ka jūs kādreiz par to runājat, liecina tikai par to, ka piedalāties kādā sarunā vai diskusijā, taču nebūt nepierāda, ka jums ir patiesas intereses un vēlmes. Varbūt tikai uzturat sarunu, un jums pat ir vienaldzīgi, par ko runāt. Tā ir tikai daiļrunība. Jums ir svarīgi tikai tas, vai izdodas kādu pastumt malā.

Ja jums būtu patiesas intereses un vēlmes, tad tās pārtaptu darbībā. Tad, veiksmīgāki vai neveiksmīgāki, būtu redzami mēģinājumi organizēties, lai panāktu un aizsargātu savas intereses.

Maldu ceļi

Ja jūs apvienotos kādās organizācijās, kaut vai truškopju biedrībās, un to vārdā cīnītos un īstenotu savas intereses, tad tas būtu apliecinājums jūsu vēlmju un nodomu patiesumam. Šādi apliecinājumi radītu kaut nelielu ietekmi un spētu kaut minimāli jelko ietekmēt, un liktu varai ar jums rēķināties.

Bet jūs pat nedibināt partijas, jūs pat neiestājaties esošajās. Jūs staigājat maldu ceļus, nevienam neticat, nevienam neklausāt un nevienu necienāt. Uz visu jums ir vieni un tie paši jau minētie dzelžainie argumenti – «es tā nedomāju» vai «man ir cits viedoklis», kā arī «diez vai tā ir, tā nevar būt...», un tu vispār neesi tā vērts, lai es tevī ieklausītos un tērētu tam laiku.

Vienaldzīgam būt...

Jūs pat nespējat regulāri skatīties manas tiešraides, ja tur nav par sunīšiem un kaķīšiem. Jūs nespējat ierosināt, jautāt un noformulēt savu viedokli.

Vai tas prasa lielu piepūli nospiest īkšķīti, vienalga, kurā virzienā? Galvenais ir izrādīt aktivitāti. Vai daudz pūļu prasa kādas norādes iekopēšana sociālajos tīklos? Nu kaut tik daudz! Tas neprasa nedz sviedru, nedz naudas. Nē, jūs to nedarāt, un es zinu, kāpēc.

Tāpēc, ka jums tas ir vienaldzīgi, un nesāciet atkal savu daiļrunību, ka esat ļoti norūpējušies, tikai «es tā nedomāju» vai «man ir cits viedoklis», kā arī «diez vai tā ir, tā nevar būt...».

Izmisums

Diemžēl par patiesību mēs uzskatām tikai to, kam paši piekrītam.

Tāpēc arī turpmāk vara neņems vērā jūsu viedokli, un jūsu vajadzības viņiem būs svešas, jo ar jums var nerēķināties, jums var nejautāt. Pietiks jums parādīt dažu sekunžu priekšvēlēšanu rullīti, un jūs atkal ievēlēsiet.

Un, to redzot, jūs kritīsiet vēl dziļākā depresijā un izplatīsiet viedokli, ka «neko nevajag darīt», jo «neko jau nevar izdarīt». Bet ko jūs esat patiesi darījuši un cik ilgi?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Ministra Pleša paziņojumi par pieminekļu demontāžu ir priekšvēlēšanu izrādīšanās

FotoDaugavpils mērs Andrejs Elksniņš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam uzsver, ka likuma prasības par pašvaldības teritorijā esošo pieminekļu, kas iekļauti Ministru kabineta izstrādātajā sarakstā, demontēšana ir jāveic līdz 15.novembrim.
Lasīt visu...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...