Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Rita Kark.

28.08.2015. 13:07

Ļoti interesanti un svaigi par vecām problēmām. Paldies! Iesaku citiem.

Atbildēt

fanātiska grāmatlasītāja

23.08.2015. 13:29

Nevaru piekrist domai par buržuāziski nacionālu valsti kā nācijas aizstāvi, drīzāk tā aizstāvēja tieši buržuāzijas, Krievijā - arī cara intereses. Notika nežēlīga darba tautas ekspluatācija, pret ko iestājās gan Dostojevskis, gan Rainis (viņa vēstules gs. mijā). Markss savā "Kapitālā" pat apraksta šokējošu bērnu darba izmantošanu 19.gs. Anglijā. Arī Dž. Londons par to pašu.
Citādi rakstam varētu piekrist (ja tikai gala mērķis nav atjaunot kādu izbijušu impēriju).
.

Atbildēt

Koļa

23.08.2015. 08:43

Atkal jālasa raksts ar to pusmelno aci. Man patīk šī acs un raksti arī patīk.Tas ir pamatīgs vēriens.

Atbildēt

Aivars K.

23.08.2015. 08:41

Tas ir pareizi par to intelibeņķu vēstuli, jo tūlīt ir redzams, kas ir kas. Bet vispār jau slikti, jo nav kārtīga inteliģence. Te kaut kur jau lasīju, ka tauta bez inteliģences ir tauta bez prāta. Bet tā jau viņš ir.

Atbildēt

Paija - autoram

22.08.2015. 19:24

Bet kādēļ rakstā ne vārda par jēdzienu "kosmopolītisms", tā gribētu palasīt CITĀDUS viedokļus arī par šo jēdzienu, jo darba vidē tik daudz, tik ļoti daudz kolēģu, kuri par sevi kā mantru skaita " esmu kosmopolīts, esmu kosmopolīts" ...

Varbūt visa cilvēce patiesi ir civilizācijas maiņas priekšvakarā? :-)

Atbildēt

Latvietis

22.08.2015. 17:30

Autors laikam nezina, ka visi saprātīgie latvijieši jau sen ir prom un te ir palikuši tikai zelta fonds.

Atbildēt

blāblāblā mēmēmē

22.08.2015. 12:15

Pilnīgas muļķības. Atgādina rudens dārza darbus, kad ar grābekli vienā čupā tiek sagrābstīts viss, kas nevienam nav bijis vajadzīgs. Tai skaitā, arī lietas, kuras dabā nesadalās. Te pat komposts nesanāk.

Atbildēt

Dabas bērns

22.08.2015. 11:13

»

D.

Mācies SMAKA, lai vairs nenāktu no tevis diletanta smirdoņa


Klau, ja vēlies kaut ko adresēt personāžam "SMAKA", tad dari tā, citādi šāda pastarpināta vēršanās patiešām rada "diletanta smirdoņu".

Ja tu pats še kā "Baltais Tēvs - tūkstošveidis" perversi iztaisies zem neskaitāmiem nikiem, nevajadzētu caur šādām perversiju brillēm skatīties uz pārējiem. No perversijām vajag dakterēties. Zini, kas ir dakteru aizgādnis? Nu tak' pareizi - Hipokrāts! Tā kā dodies pie Hipokrāta un aiziet! - uz dakterēšanos! Attiecīgās saites tev jau tika norādītas, vairāk neatkārtošos.

Un jauku tev dienu! Savā patiesajā būtībā Dieva radībiņa jau vien esi. Tas nekas, ka pagaidām drusku apstulbusi.

Atbildēt

Hipokrāts

22.08.2015. 09:20

»

Gundars

Autors allaž raksta sakarīgi, bet perversi gari. Ja varētu raksta pamatdomu izsacīt kaut par 1/3 īsākā palagā, būtu daudz jaukāk. Pašlaik daudzus no lasīšanas atbaida apjoms


Vēl viens svešvārdu analfabēts uzradies, jeb tas ir tas pats DabasŽulis,pardon=Dabas bērns, kas te pievemj portālu ar savu latvisko vemšanu.

Atbildēt

Gundars

22.08.2015. 08:40

Autors allaž raksta sakarīgi, bet perversi gari. Ja varētu raksta pamatdomu izsacīt kaut par 1/3 īsākā palagā, būtu daudz jaukāk. Pašlaik daudzus no lasīšanas atbaida apjoms.

Atbildēt

Dabas bērns

22.08.2015. 08:15

Tā nu te nekas nemainās, vienīgi "Paulu Karelu" ir nomainījis "Udo Ulbergs", atsevišķi teikumi starp "Udo Ulbergu" un "Denisu" tiek iebliezti gandrīz vai caur "copy-paste" un viss notiek! :))))))))))

Raksts patika. Skatu punkts uz globālisma - globalizācijas jautājumu diezgan negaidīts, bet, jāatzīst, precīzi formulēta būtība. Jā, nacionālisms laikam šobrīd ir vienīgās "zāles" pret globalizāciju.

Nacionālisms - globālisms, manuprāt, lieliski raksturo Nila Bora domu par lielo patiesību pretmetiem, no kuriem katrs ir liela patiesība.

Jebkurā gadījumā - paldies autoram par rakstu!

Atbildēt

DENISS

22.08.2015. 07:44

No Stikla kalna: "Alegoriskajā metodē racionalitāte viegli sajūdzās ar emocionāli tēlaino, gleznieciskumu, fantastiskiem sižetiem, utopijām un antiutopijām.
* Var būt demonizēts prāts, domāšana, dzīves uztvere, attieksme pret citiem, kā tas ir latvietim pret latvieti, kad tauta pārvēršās par infernālu sātanisku ordu. Dēmonisko spēku ietekmi uz cilvēku mākslinieciski pētīja Tomass Manns, K.S.Luiss. Bībele runā par ļaunuma transcendentālajiem spēkiem. Inokentijs III 12.gs. aizliedza „tautai” lasīt Bībeli. Tautai ir jātic mācītāja vārdiem.
* Demogrāfiskā determinisma viens no pirmajiem atklājējiem bija Claude Adrien Helveticus (1715-1771).
* Nacionālais nodevējs šodien nejūtās kā nacionālais nodevējs: neko nenožēlo, nelūdz piedošanu, nevēlas atjaunot paša izpostīto.
* Pasaules slepeno valdnieku internacionāles ezotēriskā globalizācija (globalizācijas dēmons) izraisa nacionālisma/fundamentālisma uzplūdus. Pat sekmē ideju par impēriju (Krievijas, Turcijas, Japānas) restaurāciju un imperatora „posteņa” atjaunošanu.
* ASV Neatkarības deklarācijā ir vārdi „Life, Liberty and Pursuit of happiness”.
* Austrumeiropieši pilnā mērā izjuta mūslaiku pasaules „melnos caurumus”; viņus XX gs. vispirms sadzina vienā „melnajā caurumā”, pēc tam izdzina no šī „melnā cauruma” un tajā pašā brīdī nekavējoties sadzina citā „melnajā caurumā” ar nosaukumu „liberālais iracionālais kapitālisms idiotijas pārņemtas elites ģeopolitiskā jūga skavās”."

Atbildēt

Udo Ulbergs

22.08.2015. 07:27

Nacionālie nodevēji šodien nejūtās kā nacionālie nodevēji: nejūtās vainīgi, nenožēlo grēkus, necenšās izlabot pašu izpostīto, nebaidās no tautas dusmām un soda. Morālā degradācija/transformācija ir sasniegusi pakāpi, kad nacionālie nodevēji var turpināt dzīvot bez bailēm no soda un pat tēlot "nacionālos" varoņus, kā tas notiek Latvijas vietējā infernālajā ordā.

Atbildēt

reptilis

21.08.2015. 19:09

....b. Priedīti ,Jūs ,kā krieviski lasošs un tulkojošs, izlasiet vienreiz M.Vellera grāmatu "Viss par dzīvi" ,tad jūs sapratīsiet ,kā ir jāraksta konkrēti un saprotami. Vienkāršākam jābūt,vienkāršākam ....tā teikt - tuvāk massām:)))))

Atbildēt

derdz

21.08.2015. 19:05

Kā ASV ( Lielbritānija - Vācija / Eiropa) un Krievijai noteikti ir savs globālisma skatījums un piemērs ko var skatīt it visi, kāda ir sadzīve tajās valstīs, kultūra un vērtības...jo abas lielvalstis apvieno vairākas tautas, kur pašā Krievijas Federācijā dzīvo aptuveni 200 tautību... ! Viens no valstu veidojumiem iespējams rāda labu piemēru kāda varētu būt globālā pārvaldība un vadība pār visu, jo nākotnē tas būs nepieciešams ...tikai vai šāds veidojums ļauj katrai tautai attīstīties lietojot savu kultūru un valodu, bet jebkurā gadījumā vienai valodai ir jābūt lai visi saprastos un kaut kādai saprašanai, apziņai, utml., .. par dažādu rakstura kutūrām, utt., ...bet pats galvenais...kā sadalīs varu, mantu, utt., ..jo mana ideoloģija - ka visi iegūstāmie resursi uz šīs planētas zemes ir jādala vienlīdzīgi, solidāri...bet vai spēsism pārkāpt cilvēka privātīpašnieciskumam. Kaut kā tā

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

FotoKoronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu mēs bijām pieraduši dzīvot, pirms vīruss skāra mūs pašus, tuviniekus, paziņas, tuvākajā laikā neatgriezīsies. Daudziem no mums ir pilnībā mainījušās darba gaitas. Liela daļa ir sākusi strādāt no mājām, taču arī tas nav viegli. Sabiedrība deviņu mēnešu laikā ir nogurusi, un ziņas no kaimiņvalstīm, kur atkal ir augsti saslimšanas radītāji, liek bažīties, vai vispār mēs atgriezīsimies pie tās dzīves, kas bija pirms vīrusa izraisītās pandēmijas.
Lasīt visu...

21

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

FotoLatvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par nepārdomātiem un kaitīgiem kultūras un grāmatniecības nozarēm.
Lasīt visu...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...