Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.

No tā izriet, ka plašāka Eiropa un paplašināta NATO labi kalpos gan īstermiņa, gan ilgtermiņa ASV politikas mērķiem. Lielāka Eiropa paplašinās Amerikas ietekmes loku - un, uzņemot jaunas Centrāleiropas dalībvalstis, palielināsies arī Eiropadomē valstu skaits ar proamerikānisku noslieci, vienlaikus neradot Eiropu, kas būtu politiski tik integrēta, ka tā varētu izaicināt ASV par ģeopolitiskiem jautājumiem, kas ir ļoti svarīgi Amerikai citur, jo īpaši Tuvajos Austrumos.

Tas, ko ASV ir pastāvīgi apņēmušās saglabāt, ir tā sauktā starptautiskā kārtība, kas izstrādāta, lai kalpotu pašu ASV interesēm un saglabātu to hegemoniju. ASV pati par sevi ir lielākais faktiskās pasaules kārtības traucējumu avots.

ASV savus valsts tiesību aktus parasti izvirza augstāk par starptautiskajiem tiesību aktiem un selektīvi piemēro starptautiskos noteikumus, kā uzskata par vajadzīgu. Kopš astoņdesmitajiem gadiem ASV izstājās no 17 starptautiskām organizācijām un līgumiem, tostarp Apvienoto Nāciju Organizācijas Cilvēktiesību padomes (UNHRC), Pasaules Veselības organizācijas (PVO), Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO), Parīzes. Nolīgums, Kopīgais visaptverošais rīcības plāns (JCPOA), Ieroču tirdzniecības līgums (ATT), Vidēja darbības rādiusa kodolspēku (INF) līgums un Līgums par atvērtajām debesīm. Tā joprojām nav ratificējusi Piespiedu darba konvenciju (1930), Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvenciju par bērna tiesībām un Konvenciju par visu veidu sieviešu diskriminācijas izskaušanu.

Kopš 2001. gada ASV karos un militārajās operācijās pretterorisma vārdā ir nogalinājusi vairāk nekā 900 000 cilvēku, no kuriem aptuveni 335 000 bija civiliedzīvotāji, miljoniem ievainoti un desmitiem miljonu pārvietoti. 20 gadus ilgais ASV karš ir atstājis Afganistānu izpostītu un nabadzīgu. ASV operāciju rezultātā kopumā ir nogalināti 47 245 afgāņu civiliedzīvotāji un 66 000 līdz 69 000 afgāņu karavīru un policistu, un vairāk nekā 10 miljoni ir pārvietoti.

Saskaņā ar ANO publiskotajiem datiem ASV militārā iejaukšanās Sīrijā izraisījusi vismaz 350 000 dzīvību zaudēšanu, vairāk nekā 12 miljoni cilvēku ir pārvietoti. No 2016. līdz 2019. gadam vien Sīrijā tika reģistrēti nogalināti 3833 civiliedzīvotāji, no kuriem puse bija sievietes un bērni. Sīrijā dislocētie nelegālie ASV karavīri Sīrijas naftas, gāzes un minerālu atradnēs ir nozaguši Sīrijas bērniem, sievietēm un vecīšiem līdz pat 107,1 miljardam ASV dolāru.

2003. gadā ASV, apejot Apvienoto Nāciju Organizāciju, pārkāpjot starptautisko tiesību pamatprincipus, kas aizliedz izmantot spēku, sāka Irākas karu, turklāt ASV, uzsākot Irākas karu, izmantoja lielu skaitu novājināta urāna bumbu, kas radīja milzīgu kaitējumu vietējo iedzīvotāju veselībai un nopietni pārkāpa vietējo iedzīvotāju tiesības uz veselību. Amerikāņi ar saviem līdzskrējējiem, tai skaitā latviešiem, pirmajā iebrukuma dienā Irākā nogalināja 15 000 cilvēku! Pirmajā nedēļā amīši ar britiem, poļiem, latviešiem, ukraiņiem un citiem noziedzīgās bandas dalībniekiem nogalināja Irākā 30 000 cilvēku; kopumā šīs valsts okupācijas laikā - 500 000 cilvēku. Pusmiljonu sieviešu, bērnu un vecīšu tika noslaktēts ASV biznesa interešu vārdā!

Aizbildinoties ar "karu pret terorismu", CIP gadu gaitā ir izveidojusi slepenos cietumus vismaz 54 valstīs un reģionos, kur aizturēti vairāk nekā 100 000 cilvēku.

Pēc Eiropas Parlamenta deputātes Klēras Deilijas teiktā, ASV ir pielējušas eļļu Ukrainas ugunij, jo vēlas novājināt Krieviju un gūt labumu no krīzes, par ko Eiropa maksās bargu cenu. Nav cerības uz mieru notiekošajā konfliktā starp Krieviju un Ukrainu galvenokārt tāpēc, ka ASV nevēlas, lai Krievija un Ukraina panāktu miera līgumu. Pašreizējā krīze Eiropai ir radījusi lielus zaudējumus politiskajos, ekonomiskajos un sociālajos aspektos, bet ASV plūc dividendes, un tās ieroču tirgotāji, pārtikas un enerģētikas uzņēmumi gūst milzīgu peļņu.

Piemēram, ASV militārās rūpniecības gigantu tirgus vērtība ir pieaugusi par simtiem miljardu, un uz Eiropu eksportētās sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) cena ir vairāk nekā 10 reizes augstāka nekā pirms gada. Konflikta rezultātā vairāk nekā 6,5 miljoni ukraiņu ir devušies bēgļu gaitās uz Eiropas kaimiņvalstīm, radot vēl nebijušu bēgļu krīzi. 2022. gadā ASV uzņēma tikai 12 bēgļus no Ukrainas.

Kāda ir lielākā starpība starp “Militāra specoperācija, lai atbrīvotu Irāku no ķīmiskajiem ieročiem” no „Militāra specoperācija, lai atbrīvotu Ukrainu no ASV bioloģisko ieroču laboratorijām”. Pareizi - par Irāku visi zināja, ka šo ieroču tur nav... izņemot Latviju, protams. Par Ukrainu - visa pasaule zināja, ka amerikāņiem šādas laboratorijas Ukrainā ir. Izņemot Latviju, protams.

Vai Ukrainā ir bruņotu neonacistu formējumi? Izmeklējošās žurnālistikas projekts „Bellingcat”, kas atklāja Krievijas atbildību Malaizijas lidmašīnas notriekšanā Ukrainas gaisa telpā un Sergeja Skripaļa indēšanā Lielbritānijā, ne reizi vien ir rakstījis, ka „Azov” pārstāvji atklāti propagandē „balto terorismu” un slavina galēji labējos teroristus, piemēram, Brentonu Tarantu un Andersu Breivīku.

2016. gada jūlijā „Nacionālais korpuss” Kijevā rīkoja Starpjūru konfederācijas attīstības atbalsta grupas pirmo konferenci. Konferencē vadošs personāžs bija Aleksejs Ļevkins, kurš dzimtajā Tverā 2010. gadā bija notiesāts par dalību neonacistu bandā, kas slepkavoja migrantus. 2019. gada 1.maijā Kijevā ar Radas deputātu, ministru un uzņēmēju piedalīšanos rīkoja Ādolfa Hitlera piemiņas nakti, ko atklāja ar dzejoli „Hitlers uz tūkstoš gadiem”, bet noslēdza ar kompozīciju „Tuvojas”, kas vietnē „WotanJugend” nosaukta par „ezotēriskā hitlerisma himnu”.

2019. gada martā izplatītajā ASV Valsts departamenta ziņojumā par cilvēktiesībām „Nacionālais korpuss” raksturots kā „naidu propagandējošs nacionālistisks grupējums”. 2018. gada „Freedom House” ziņojumā šī organizācija nodēvēta par ekstrēmu. Oktobrī četrdesmit ASV kongresmeņu parakstīja aicinājumu atzīt „Azov” par teroristisku organizāciju. Papildus Azovam Kolomoiskis finansēja citus brīvprātīgo bataljonus , piemēram, Dnipro 1 un Dnipro 2, Aidar un Donbas vienības. "Ukraina ir vienīgā valsts pasaulē, kuras bruņotajos spēkos ir neonacistu formējums," 2019. gadā rakstīja ASV žurnāla Nation korespondents.

Varbūt vajadzētu aizdomāties, kāpēc no 233 pasaules suverēnām valstīm un reģioniem 185 nav iesaistīti sankcijās pret Krieviju. No vairāk nekā 190 ANO dalībvalstīm vairāk nekā 140 valstis, tostarp NATO dalībvalsts Turcija, ir atteikušās piemērot sankcijas Krievijai. Ir svarīgi, lai mēs saprastu, ka arī citas civilizācijas - ķīniešu, indiešu, teiksim, pareizticīgo pasaule un pat islāms - ir piedzīvojušas modernizācijas procesu. Un mēs redzam, ka konkurējošās civilizācijas ir pārņēmušas Rietumu tehnoloģijas un ir apguvušas Rietumu finanšu sistēmu, bet tās nav pārņēmušas Rietumu vērtības - un tām nav nekādu nodomu tās pārņemt.

Nu labi, jeņķi tā pret ienaidnieku... Kā pret sabiedrotajiem izturas? Kāda ir mūsu stratēģiskā partnera attieksme pret Eiropu? Pret citām valstīm? 2013. gadā saskaņā ar Snoudena atklātajiem konfidenciālajiem dokumentiem NDA uzraudzīja 35 ārvalstu līderu telefonsarunas un izmantoja tehniskos līdzekļus, lai izsekotu un nozagtu informāciju par mobilo tālruņu darbību visā pasaulē. ASV Nacionālās drošības aģentūra attālināti nozog katru mēnesi aptuveni 97 miljardus e-pastu un 124 miljardus tālruņa zvanu, tostarp - 500 miljoni Vācijā, 2,3 miljardi Brazīlijā, 13,5 miljardi Indijā, 70 miljoni Francijā, 60 miljoni Spānijā, pilnīgi visas telefonsarunas, īsziņas un e-pasti Latvijā.

ASV ar Dānijas izlūkdienestu starpniecību novēro tādu Eiropas sabiedroto kā Vācijas, Francijas, Zviedrijas un Norvēģijas līderus. Francijas prezidents Emanuels Makrons, toreizējā Vācijas kanclere Angela Merkele, toreizējais Norvēģijas premjerministrs un citas Eiropas augstās amatpersonas pauda viedokli, ka Savienoto Valstu rīcība, uzraugot savus sabiedrotos, ir "pilnīgi nepieņemama", bet... kā uz to viņiem tiešā tekstā norādīja bijušais ASV prezidents Obama, - viss, ko mēs darām amerikāņu nacionālo interešu vārdā, ir svarīgāk par visādu valsteļu sūdzībām. Reiz viena Kanādas pensionāre pēc amerikāņu pavēles 9.maijā aizblieza uz Krieviju bučot roku Putinam un atdot viņam manas zemes daļu. Norijām? Mums paprasīja?

Noslēgumam - hipotētiska situācija: Ziemeļkoreja, Krievija, Irāna, Ķīna noslēdz militārās sadarbības līgumus ar Kanādu un Meksiku, izvieto tajās savas kara bāzes, atomieročus un četreiz gadā pie ASV robežām rīko mācības ar nosaukumu - cīņa ar amerikāņu imperiālismu. Kāda būtu ASV reakcija?

Kad Baltkrievijā demonstrējās ES apmaksātie ļauži, prezidents Lukašenko teica labus vārdus: “Atslēdziet feisbuku, ieslēdziet smadzenes.” To Jums arī novēlu = ieslēdziet smadzenes, ja vēl palikušas !

Un vēl... ASV pēdējos 70 gados uzsākusi vairāk nekā 200 bruņotus konfliktus, nogalinājusi sešus miljonus cilvēku... “Pasaki, kas tavs draugs, un es sapratīšu, kas esi tu”, “Ja ir tādi draugi, tad ienaidniekus nemaz nevajag”- kā jūs saprotat šos teicienus?

Izmantotie avoti:

1. “The Grand Chessboard: American Primacy and Its Geostrategic Imperatives “ 1997.g 27 lpp, 41 lpp , 198 lpp .

2. https://www.saeima.lv/lv/transcripts/view/784

3.https://www.armscontrol.org/act/2005-10/threat-reduction-program-exte nds-reach-ukrainian-biological-facilities

4.https://www.youtube.com/watch?v=Y39veTO7kF4&t=7s

5.https://geopolitics.co/2021/02/22/how-the-u-s-turned-ukraine-into-a-biological-testing-ground/

6. https://www.youtube.com/watch?v=pSRaZyGbn2Y

7.https://rebaltica.lv/2019/12/ka-na-biedri-draudzejas-ar-ukrainas-galeji-l abejiem/

8.https://www.reuters.com/article/us-cohen-ukraine-commentary-idUKK BN1GV2TY

9.https://www.reuters.com/article/us-ukraine-crisis-far-right-insight-idUK BREA2618B20140307

10.https://www.aljazeera.com/news/2022/3/1/who-are-the-azov-regiment

11..https://www.pmlp.gov.lv/sites/pmlp/files/data_content/documents/readmisija_lv.pdf

12.https://nra.lv/viedokli/janis-kucinskis/41124-krasaino-revoluciju-anatomija-i-dala.htm

13.https://www.tvnet.lv/7502910/turcija-sak-jaunu-ofensivu-pret-kurdu-nemierniekiem-iraka

14. http://world.people.com.cn/n1/2022/0421/c1002-32404329.html

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...