Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pagājušajā nedēļā parādījās ziņa, ka Rīgā plāno anulēt 139 atļaujas azartspēlēm, kas tiek piedāvātas vairāk nekā 80 spēļu zālēs.

Nevēlos diskutēt par neskaitāmas reizes cilātajām tēmām par to, cik ētiskas, kaitīgas vai izklaidējošas ir azartspēles, jo kāda gan ētika pastāv valstī, kam pašai pieder azartspēļu kompānija “Latvijas Loto”. Taču pieļauju, ka kāds tomēr nopietni cer, ka galvaspilsētā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieces Lindas Ozolas haotiskajā vadībā beidzot izdosies paveikt neiespējamo – būtiski samazināt spēlētāju skaitu, kā arī likvidēt atkarības.

Ticēt neiespējamajam neaizliegsi, un droši vien joprojām ir cilvēki, kas nopietni tic, ka sausais likums Amerikā varēja atnest pilnīgu atteikšanos no alkohola, ja vien netiktu nelaikā pārtraukts, bet kontrolei tiktu veltīti lielāki spēki un resursi, radītas jaunas apkarotāju štata vietas utt. Vēl vairāk – arī Gorbačovs būtu panācis, ka svinībās stipros dzērienus labprātīgi aizstāj ar sulu, ja ne PSRS sabrukums…

Tomēr, ja atmetam iracionālas cerības, jāatzīst, ka notiekošajam ir tikai divi ticami skaidrojumi.

Pirmais – pašvaldības vēlēšanas nemaz nav aiz kalniem. Ja tu pēc trīs gadiem, nosēžot domē, nevari palepoties ne ar ko tādu, ko pamanījuši tavi iespējamie vēlētāji, tad paliek vēl pēdējā cerība – sākt karot ar azartspēlēm. Ne tu pimais, ne pēdējais politiķis, kas ķēries pie šī brīnumlīdzekļa. Nu, vismaz jārada ilūzija, ka atkal notiek bezkompromisu cīņa.

Iepriekš pieminētā Linda Ozola ar dažiem citiem biedriem pēc neveiksmīgajām Saeimas vēlēšanām kā izmisusi žurka pameta Jaunās konservatīvās partijas kuģi, kura peldētspēja vairs nelikās ticama. Aizgājēji, kā jau tas tādos gadījumos pieņemts, nodibināja paši savu klubiņu, ko paši lepni nodēvēja par “partiju”. Diemžēl vēlētāji līdz šim pat nav piefiksējuši “partijas” nosaukumu, nezina par tādas “partijas” eksistēšanu, kur nu vel par tās (un Ozolas) labajiem darbiem.

Jāatzīstas, ka es arī biju aizmirsis ši “politiskā spēka” nosaukumu, bet to atradu internetā. Tas ir smieklīgs – “Kods Rīgai”, un tā izvēle pati par sevi daudz ko izsaka par “partijas” intelektuālo līmeni. Tad nu tiek uzsākta kārtējā cīņa, lai šis “kods” varētu palepoties kaut ar vienu lielu darbu un būtu iekrāts kaut mazumiņš politiskā kapitāla, ko parādīt vēlētājiem vai citas partijas bosiem, kam piedāvāties, ja “kods” tiks atzīts par bezperspektīvu.

Otrais – lēmumu mēģina pieņemt konkrētu ekonomisko spēku interesēs. Nav gan pamata bažām, ka, aizverot azartspēļu zāles, Latvijā uzplauks pagrīdes kazino (pārdomām: Ukrainā, kā tikko paskaidrojis “Ukrainian Gambling Council” vadītājs Antons Kučuhidze,  esot  14 legālas azartspēļu kompānijas un ap 1100 nelegālas. Lai gan azartspēles valstī ir atļautas, legāli darboties nav izdevīgi, jo jāmaksā nodokļi).

Latvijā dibināt pagrīdes spēļu vietas diezin vai mēģinās, jo ir cita, legāla alternatīva. Tās ir interneta spēļu vietnes, kas kļūst arvien populārākas. Tikai nelaime, ka tās visas nevar ne aizvērt, ne izkontrolēt, spēlēt iespējams arī Latvijā nereģistrētās vietnēs, kur arī nodokļi paliek ārzemēs. Tieši tur aizies spēlmaņi, bet izglābt no atkarības varbūt izdosies tikai tos, kas neprot lietot internetu.

Ja kāds netic – Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija 2022. gadā esot bloķējusi 560 nelegālus domēnus, bet situācija ir  gluži kā ar pasaku pūķi – viena slēgtā domēna vietā izaug jauni. Un, protams, par tādu lietu kā VPN inspekcijas ierēdņi varbūt arī ir dzirdējuši, taču padarīt ar to nespēj neko.

Katrā ziņā “William Hill”, “Optibet” un citi interneta azartspēļu tirgus smagsvari, kuri nav investējuši stacionārās spēļu vietās, kā arī četru un piecu zvaigžņu viesnīcu (kurās azartspēles neraisa, domnieku vārdiem runājot, “nelabvēlīgu ietekmi”) īpašnieki varēs berzēt rokas un teikt paldies mūsu jaukajai Lindai Ozolai no partijas… Jā, kā to viņas partiju tur sauca? Bet Linda Ozola turpinās uzturēt cerību, ka, pateicoties mūžīgajai cīņai pret azartspēlēm viņas politiskā karjera varētu nebeigties. Jo cerība jau mirst pēdējā.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...