Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Atsaucoties uz KVS F 153/3 09.07.2019. VPL-19/38-1, kas pazīstams arī kā pagaidām ne no vienas puses neparakstīts 2023. gada 16. novembrī sastādīts “Telpu pieņemšanas un nodošanas akts”, un aplūkojot tam pievienoto “fotofiksāciju uz 101 lapas”, te ir daži ieteikumi, secinājumi un lūgumi:

Ieteikumi:

1) lai gan fotofiksācijas (https://mmaja.xyz/telpu-nodosanas-un-pienemsanas-akts) autoriem piemīt acīmredzams ķēriens, iesakām par fotofiksāciju atbildīgajiem pie pirmās iespējas iziet divu nedēļu foto apmācības kursu RLMMāyā (atgādinām, ka VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (“VNĪ”), VDD un Valsts policijas darbiniekiem piedāvājām 50% atlaidi) pie labākajiem Latvijas fotogrāfiem;

2) lai gan kopējais par fotokolāžu pārveidotās fotofiksācijas novērtējums RLMMāyas acīs ir 7 no 10, iesakām par fotofiksāciju atbildīgajiem darbiniekiem iziet īsu kursu laikmetīgās mākslas attīstībā pēdējos 75 gados, gūstot kaut nelielu priekšstatu par atšķirību starp nepieciešamības izspiestu s...du un radošas pašizpausmes veidotu mākslas darbu (to var izdarīt bez maksas kādā no Jēlas universitātes organizētajiem MOOC vai arī par nelielu samaksu tepat RLMMāyā (kā jau minēts, VAS “VNĪ”, VDD un Valsts policijas darbiniekiem piedāvājām 50% atlaidi);

3) lai gan dokumentam pievienotajā fotokolāžā vērojamas vairākas veiksmīgas foto-kompozīcijas, tās atstāj drīzāk nejaušas veiksmes un labu gribošas nojautas, ne kompozicionālas izpratnes iespaidu; iesakām kompozīcijas pamatus apgūt LMA neklātienē vai īsajos RLMMāyas kompozīcijas kursos (par pieejamām atlaidēm sk. augstāk);

4) tā kā “Telpu” apsekotājiem acīmredzami nav nekādas nojausmas par stāvokli, kurā ēka tika pieņemta 2023. gada 14. jūlijā, kad telpu “fotofiksācija” pirms pieņemšanas–nodošanas akta parakstīšanas netika veikta, iesakām iepazīties ar ēkas E2-E2 (iepriekšējā adrese, atceroties šaha gājienus, jāizrunā krieviski), kas tagad atrodas vēl Latvijas pastā nereģistrētā adresē Elizabetes ielā 2.0, vēsturi un pievienotajiem fotoattēliem (par ēkas vēsturi vislabāk var pastāstīt RLMMāyas Trešā Sarkanā Galva Uldis Lukševics un Ceturtā Melnā Galva Vladimirs Neilands; konsultācijas par ēkas izmantojumu var sniegt arī Ceturtā Sarkanā Galva Anna Bētiņa; nepieciešamības gadījumā pēc īpaša pasūtījuma VAS “VNĪ” un citu ieinteresētu valsts iestāžu darbiniekiem varam piedāvāt divu dienu lekciju un semināru kursu par ēkas vēsturi un iespējamo sabiedriskā labuma pielietojumu).

Tā kā VAS “VNĪ” jau nākamās dienas rītā pēc patapinājuma līguma darbības beigām 15.11.2023., uzlaužot durvis un nomainot mmājiniekiem izdoto atslēgu slēdzenes, demonstrēja rupju spēku un sēja RLMMāyas mājiniekos iespējamas vardarbības izraisītas bailes un paniku, un neskatoties uz to, ka līgums paredz telpas atbrīvot 10 darba dienu laikā pēc līguma darbības laika izbeigšanās, dažādos veidos traucē māksliniekiem, dejotājiem, domātājiem un citiem muļķiem, kas iedvesuši dzīvību VAS “VNĪ” nevērības nolaistā ēkā, tikt pie saviem darba instrumentiem, telpām un dzīvības avotiem, lūdzam:

a) visiem RLMMāyas iemītniekiem padarīt pieejamas sevis apgūtās un ar sirds siltumu piesildītās telpas 24/7 līdz pat telpu atbrīvošanas termiņa beigām 02.12.2023. – paskaidrojam, ka, atšķirībā no ierēdņiem un apsardzes firmas darbiniekiem, māksliniekiem, mūziķiem, dejotājiem, domātājiem un citiem muļķiem nav atšķirības starp brīvdienām un darba dienām, piektdiena nav īsā diena un nakts nav sliktāka par dienas gaismu (liela daļa no līguma darbības laikā radītajiem RLMMāyā radītajiem mākslas un mikoloģijas darbiem prasa rūpīgu pieskatīšanu);

b) tā kā sadarbība ar VAS “VNĪ” ārpakalpojumā nolīgto SIA “Megasargs” patapinājuma līguma darbības laikā bijusi nevainojama un neproblemātiska, radot RLMMāyas iemītniekiem papildus drošības sajūtu, mēs ceram, ka savstarpējas labvēlības gaisotnē “Megasargs” darbinieki, kas pieskata ēku un tās apkārtni neiebildīs, ja katram viņu solim RLMMāyā sekos MMāyas Labā Acs, Kreisā Acs, Prostata, Klitors, Aukstā Sirds, Dildozaurs, Halucinācija, Zaļā Feja, Karstā Sirds, Nervu Sistēma un Labās Rokas vietas izpildītājs (vēsturiski pazīstams arī kā “The Thing”); nebūdami droši par VAS “VNĪ” darbinieku māksliniecisko izpratni un spējām atšķirt radīto no sabojātā un saplēstā lūdzam minētajiem mmājiniekiem dot pilnu pieeju katrai SIA “Megasargs” kustībai un pilnu pārskatu par darbībām ēkā, kurā šobrīd atrodas mākslas darbi vairāku simtu tūkstošu eiro vērtībā;

c) līdz mmājinieku pilnīgai ēkas atbrīvošanai no savām mantām atjaunot elektrības un ūdens padevi ēkas 5. Melnajā Spārnā, 5. Baltajā Spārnā un 4. Baltajā Spārnā, kur mākslinieki un uzņēmēji rūpīgi uzturētas temperatūras apstākļos audzē sēnes, kas prasa īpaši rūpīgu gādību un, kā zināms katram mikologam, ne sevišķi mīl pārvietoties (gļotsēnes tieši to sākotnējās pārvietošanās dēļ tika izslēgtas no sēņu karaļvalsts) un mākslīgos apstākļos prasa sterilu vidi un stabilu temperatūru (ja nepieciešams, varam piedāvāt VAS “VNĪ” darbiniekiem nedēļas kursus mikoloģijā ar ievērojamu atlaidi);

d) tā kā pirmajā RLMMāyas prezidija sēdē 15.07.2023. tika pieņemts nerakstīts lēmums, ka ēka būs bērniem un dzīvniekiem draudzīga vide, lūdzam nebiedēt bērnus un dzīvniekus, kas pavada pilngadīgos mmājiniekus.

Ilggadīga nesaimnieciska, vēsturiski un mākslinieciski neizglītota attieksme pret “Telpām” no VAS “VNĪ” puses ēkai radījusi ievērojamus bojājumus. Skaidrības labad pievienojam foto seriālu ar VAS “VNĪ” ilggadīgas nesaimnieciskas bezrūpības sekām, ar kurām labprāt neiepazīstināsim sabiedrību, ja mūsu lūgumi tiks izpildīti līdz 17.11.2023. 15:00. Pateicamies par līdzšinējo sadarbību. Visi jūsu sūtītie fotoattēli tiks nodoti presei vai nu kopā ar šo vēstuli un tai pievienotajiem attēliem, vai atsevišķi. Nosūtot presei šo vēstuli un fotoattēlus, preses rīcībā nodosim arī “videofiksāciju” no ēkas pirmajiem apmeklējumiem kopā ar kompetentiem speciālistiem.

P.S. Ja kādu interesē situācija, kurā VAS “VNĪ” šobrīd ienākuši ēkā, iesakām iepazīties ar Romas priekšvēsturei un dibināšanai veltītās Vergilija “Eneīdas” II nodaļu (teksts pieejams arī Matīsa Siliņa, Jāņa Sudrabkalna, Jāņa Romana un Augusta Ģiezena tulkojumos latviešu valodā, tulkotāja nāves dēļ pēdējais tulkojums izdots Ābrama Feldhūna redakcijā 1970. gadā). Kā teica Trojas priesteris Lāokonts: “Equo ne credite, Teucri”.

P.P.S. Šī vēstule nav parakstīta ne elektroniski, ne citādi, nav izdrukāta un pagaidām nosūtīta tikai pirmajā lapā minētajiem adresātiem. Šaušalīgākos VAS “VNĪ” nesaimniecisko rīcību fiksējošus attēlus pataupīsim nākamajai savstarpējas korespondences epizodei.

Attēli aplūkojami šeit: https://mmaja.xyz/telpu-nodosanas-un-pienemsanas-akts

* Patiesā cerībā uz sapratni Kosmiskā Muļķu kuģa kapteinis un vairāki citi muļķi, kuri savas drošības nolūkos vēlas palikt anonīmi.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...